Daniel Kordel

Użytkownicy
 • Zawartość

  40
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 1. Daniel Kordel

  Trzy atlasy, jeden świat

  Pikselowe serdeńko xD
 2. Daniel Kordel

  Trzy atlasy, jeden świat

  Dokładnie. Cała sprawa rozchodzi się o posiadanie atlasów. :)
 3. Daniel Kordel

  Trzy atlasy, jeden świat

  Niby okrągło. Niby z biegunami na górze i na dole. Przekręcimy księgi na inną stronę. Niewyobrażalną stronę. Wiele się zatrzęsie. Nie zniszczy się nagle. Jak kulka z grochem w środku. Pozowlimy tylko na draśnięcia psich kłów. Bieguny znajdą się na bokach. Jak znaki. Ciągle mówiące. Na nieważnym uboczu. Palcówkowi podróżnicy zajmą się wszelkimi konturami. Państw. Każde z lądów ma swoje barwy. Salwy barw. W głowie śledzący osiąga splot. Supeł kolorów. Przez historie i zwyczaje. Usilnie zagląda do trzech ksiąg. Wytęża wzrok. Wystrasza się. O kant potłuc te fakty o świecie. I poglądy. I lęki do kultur. I... podniety. Plamy. Tylko plamy. Szablonowe kolory. Przebija myśl. Silnie. Jak topnące czapy lodu. Tylko kontrast nas odróżnia. Barw. Tych. W tych księgach. W każdej księdze inny zestaw. Jednak nadal będzie rozwaga. Tworzenie. Budowanie. Burzenie. Nie interpretacji. Po prostu ludzi.
 4. Daniel Kordel

  po

  Jedna, wielka plastyka. Mogę przeciskać się myślami w różnych kształtach dzięki tej zapisce. Dzięki ;)
 5. Daniel Kordel

  mój obraz

  Nagła potrzeba nie tylko farby ( nadania koloru), a wzmocnienie barwy (pigmentu brak).
 6. Daniel Kordel

  Ssss tsss psss

  Zawsze mógł przejść tyłem. Kompletnie niezauważonym. Boki mają to do siebie, że jednak stoją rzeczy na uboczu. Przede wszystkim dróg.
 7. Daniel Kordel

  Thriller

  Nawet nie miałem tego w planach :) Ale wiesz, dziękuję. Dreszcze to też czekanie. To główna myśl, która idzie za tym tekstem.
 8. Daniel Kordel

  spojrzenia

  Rozpad zaćmień. Przeszywające, takie nasze stany. Ślicznie .
 9. Daniel Kordel

  sztuka

  Kwintesencja odczuwania sztuki przez ludzi, którzy są choć trochę nią zainteresowany. Zatrzęsienie Niepewność Nagły upadek listka Dzięki :)
 10. Daniel Kordel

  Thriller

  To powinniśmy podyskutować z naszymi tekstami i o naszych tekstach ;)
 11. Daniel Kordel

  Thriller

  A dzięki serdeczne za dobry impuls ;) Właśnie sobie popatrzę na Twoje dokonania - już przeczytane dwa teksty zostały :)
 12. Daniel Kordel

  Thriller

  Oglądałam film O grozie, o niepewności, o nagłej zmianie akcji Trzymałam się kurczowo Fotelu Ekscytowałam się Bałam się Rzucali się na druty, by uciec Obmyślali ucieczkę, by uciec Podobnie i ja Zęby już dawno otoczone przez popcorn Usta z lekka sine - z podgryzania skórki polanej karmelem z bąbelkami Też się rzucam, Też uciekam Do telefonu Przetworzony słyszalny głos, który jednak jest mi bliski Tak się tym obnażam Z ekscytacją nad ciepłem Prawie już się zaspokajam Obrazem migoczących postaci Nieczystym zębęm Draśniętymi ustami Z sznurem od telefonu na szyi By nie bywać By żyć
 13. Daniel Kordel

  Boogie

  Zapalona dyskoteka jak nigdy nabiera ognia. Większość dwudziestek, trzydziestek. Nigdzie pół, nigdzie litra. Maksymalnie ćwiartki. Bo 300 mililitrów na rynku nie ma. Tylko w marzeniach pragmatyków bywają. Ćwiartki ćwiartek dzielone są na pół. Są pite pite pite. Do upadłych, do boskich. Zelektryzowany taniec na kostkach parkietu. Goście chcą nawet rzucać, by móc zwiększyć prawdopodobieństwo na dłuższe bycie. A oni mogą tylko stać. Muszę? Nie jest dozwolone. Po ogólnym zmorzeniu, Ognie gasną. Taki czyściec bez świateł raju. Mijają kolejne dni. Tęsknią za zelektryzowaniem. Jest jednak szansa. Dalsze lata. Rozruszniki serc, stalowe stawy, perłowe protezy. Nadal chcą opływowego pulsu ciał? I tu muszą. Ze łzami. Na parkiecie. Chodnikowych płyt.
 14. Daniel Kordel

  Pielęgnacja

  Gdy grzmi zawsze grozisz Zegarem dudniącym na 3 minuty Na Poprawne przełykanie i /dotknięcie dna/ Pochylając głowę Wystawiają grdykę On*tamten*o*ten <tętent> Za Chwilę ...podniecenia... Druga minuta mija niczym splunąć Na ucho Twarz Kolano By zalepić kanały dotarcia I dorbinki pokory Ten*o*tamten*on <gwar> Za Chwilę ...ciszy... Trzecia minuta najmilszą bywa Czar i urok Trzy razy plujesz Kłaniasz się pierwszy starszym Dla pozoru Bez praw dla żrącego brata zasady Zapraszam na przerwę Od żywych dźwięków Zwijaj się na przerwanie Przetrwania przegrywania Jednak nie smuć się Dostaniesz równo uszyty dywan za całą przygodę Nie wzlecisz Wykańczano go przy wielkiej burzy Było zalanie i spięcie A Ty nadal kosiłeś Z siłą, bezlitośnie Jesteś bohaterem Zawsze fruwasz Bez magii Z samego tytułu Ot! Tak! Tik! Tak!
 15. Daniel Kordel

  Stos

  Grałam w karty Kopałam w ziemi Rzucałam strzałkami Sztosostos Stososztos Zaklęcia! Fortunoitrach Zupa błotna a'la i ale kisiel Niemoc mała Spojrzałam Za przebraniem w kamieniach raniąc się przy każdych momentach z melodią Gitarowe opuszki zakrwawionymi kostkami się stały Chciałam kuchni w zabawie Mikoswać i miłować Przecierać ocierania - o ostrza - o parę przyległą I eks i pery i ment Od wdechów i wydechów Zostały mi stosy dawnych rąk lepkich Zaciosanych Zaoranych Łyżek I Szczypt Chcę chłonąć pamięć z oddali Proszę Cię Chcę jeszcze latać do tego Szok