Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Witold Szwedkowski

Użytkownicy
 • Liczba zawartości

  409
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Witold Szwedkowski

 1. Szykuje się imprezka w Lublinie: https://www.facebook.com/events/648955672188702/?active_tab=ab
 2. Dokładnie tak. Czasem, co prawda, chciałoby się życzyć komuś sukcesów w puszczaniu latawców czy dokarmianiu gołębi. Dzięki temu uwolniłby to forum od swojego wierszoklectwa. Ale to zdarza się rzadko. Więc zwykle życzymy by ktoś taki oprócz pisania poezji zaczął też ją czytać i się nią interesować.
 3. Te wyrazy trzeba po prostu wcielić w polszczyznę jak bruderszaft, haiku czy szadenfrojde.
 4. Takie starocie, jak ten poniżej? Sprzed blisko stu lat? Nie wierzę. No chyba, że chodzi o jakieś twórcze rozwinięcie lub chociaż podtrzymanie nurtu.
 5. Ja słyszę od 0:16... :-( Dziś uszy umyję dokładniej.
 6. Hm, mam już go ustawionego jako ignorowany, a jednak go widzę.
 7. @Mateusz czy mogę jakoś trwale usunąć widoczność wszelkich śladów użytkownika Forum? By nie nadwyrężać nerwów człowieka nie chcę by cokolwiek umieszczone przeze mnie było dla niego widoczne. Jednocześnie samemu, nawet przypadkiem nie chcę natknąć się na przejawy jego istnienia. Tak byłoby najlepiej dla mnie i dla pozostałych użytkowników. On mnie zaczepia, a ja czasem daje się sprowokować.
 8. Jak już się odezwałeś, to może rozwiniesz swoją myśl.
 9. Co Wy wyprawiacie? To już na forum dyskusyjnym nie można zainicjować dyskusji? Czy można ale tylko taką, która będzie mieścić się w Waszym pojęciu i stylistyce? Chcecie zarżnąć to forum czy tylko trzymać na poziomie Pruszkowa lub Szczecinka by nic nie zakłócało rymowanek dostających dużo serduszek?
 10. Tę recenzję też czytałem. I też tę, w której jest mowa o tym, że Marecki przewrotnie odradza kupienie jego książki (sic!). Najwyżej wydam na zakup równowartość paczki papierosów i starczy mi na równie długo. :-D
 11. Zresztą udało mi się w miedzyczasie nawiązać korespondencję z autorką strony graficznej tej publikacji i okazało się, że wydawnictwo było w 100% sfinansowane przez Ministerstwo Kultury, więc było dystrybuowane za darmo. Na szczęście autorka zachowała sobie trochę egzemplarzy i obiecała mi jeden.
 12. Łeee... To? No przecież to Hyde Park. Jeśli wierszy znanych nie ma w dziale "Wiersze znanych" to czasem można chyba wrzucić coś do hajdparku.
 13. Szukam tej książki: https://www.behance.net/gallery/40421113/trzyPotrzy(nascie) Treść jest dostępna na tej stronie: https://issuu.com/kasiawolny/docs/stypendium_issuu Ale ja szukam wydania papierowego. Może ktoś ma (na zbyciu) bo nie jest zainteresowany poezją konkretną.
 14. Czy ktoś z Was to zna, czytał lub ma? http://www.ha.art.pl/wydawnictwo/nowe-ksiazki/5205-wiersze-za-sto-dolarow.html Nigdzie nie mogę znaleźć zdjęć wnętrza książki, a chciałbym zobaczyć jak to wygląda, jak to brzmi. Pomożecie.
 15. Jaram się jak ksiądz kopertą. Oczywiście, że zajrzałem ale jeszcze się nie wgryzłem. Oj, to będzie pychotka.
 16. ACC? Ale chodzi o ubezpieczenie autocasco czy acetylocysteinę?
 17. http://www.emiter.org/poezja-konkretna http://emiterfranczak.blogspot.com/2009/01/poezja-konkretna.html "Projekt poświęcony jest poezji konkretnej a jego realizacja opiera się na ścisłej obecności i współpracy warstwy audio i wideo. Materiał wyjściowy stanowią teksty z obszaru literatury niemieckiej, czeskiej oraz polskiej. Podejmując się interpretacji traktujemy te teksty jako zapis napięć formalnych pomiędzy dźwiękiem i obrazem. Teksty poezji konkretnej stają się materiałem do tworzenia obrazu i dźwięku, dokonywania przekształceń i zderzania go z nowymi kontekstami. Praca nad obrazem to próba uzyskania ciekawej faktury i uwypuklenia dynamiki poezji konkretnej na poziomie graficznym. W czerwcu 2008 zarejestrowaliśmy w studio telewizyjnym w Słupsku nasze działania live audio_video. W styczniu 2009 ukazała się płyta dvd emiter_franczak vs poezja konkretna. Jest to hołd złożony poezji, której kontynuację widzimy w rytmach ulicy, w graficznych formach pojawiających się w mieście. Teksty stają się żywą tkanką, aktualnym tekstem. Samplujemy dźwięk i obraz. Litery są ożywione." Rarytas. Nieczęsty przykład połaczenia poezji konkretnej z dźwiękową. Dla mnie bomba!
 18. Problem jednak wrócił. Znów w polskim serwisie literackim wpis pojawił się 23 marczec, a nie 23 marca. Archiwalne podobnie: "Napisano 27 kwiecień 2018", a nie "Napisano 27 kwietnia 2018"... To jest błąd. Naprawdę. Nie wróży to dobrze serwisowi, jeśli upowszenia błędy gramatyczne. Drobiazg? Tak, drobiazg, jak miss Mazowsza bez jednego zęba na przedzie. Drobiazg...
 19. Wysiłkiem intelektualnym jest zbudowanie programu przez autora. Wysiłkiem jest też odpieranie ataków, obrona nowego podejścia. Zabawa słowem czy zabawa formą to niekoniecznie zabawa. Zabawą nazywana jest często gra, czasem aż za często.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...