musbron45

Użytkownicy
 • Zawartość

  1319
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 1. musbron45

  MAKS(i)MUS - czyli spotkania z puentą

  Spotkałem raz Jędrka w tramwaju - z koszyka wyglądał mu zając. Czemu go tu aresztujesz? - on domowy i choruje bo puszcza wciąż bąki kicając. Odwożę go więc do lasu - na lekarza nie mam czasu.
 2. musbron45

  Zielona Góra

  # Pan Jan, co mieszka w Zielonej Górze, głowę swą nosi "wysoko w chmurze". Pracuje na stanowisku - od niego zależy wszystko. A co porabia? Jest nocnym stróżem. # Andzia na występie pod Zieloną Górą zabawiała widzów swoim tańcem z rurą. Wyginała więc ciało, aż jej w kościach trzeszczało. I trzasło. Dziś tylko jest "domową kurą" # "Fachman" hydraulik z Zielonej Góry miał wymienić komuś cieknące rury. Zaworu nie zakręcił - a rurę już wykręcił. Woda lunęła na łeb prosto z góry. .
 3. musbron45

  - Jam jest Bóg prawdziwy ... (podobieństwa 1)

  (podobieństwa 3) ~~~~~~~~~~~~~ - Horus miał królewski rodowód. - Jezus miał królewski rodowód - Narodzinom Horusa towarzyszyły solarne bóstwa, które podążały za gwiazdą Syriusza, przynosząc dary - Narodzinom Jezusa towarzyszyło trzech mędrców, którzy podążali za "gwiazdą na wschodzie" niosąc dary - Narodziny Horusa były obwieszczone przez anioły - Narodziny Jezusa były obwieszczone przez anioły. - Horus opiera się pokusie złego Suta (Sut był prekursorem hebrajskiego Szatana) na wysokiej górze - Jezus opiera się pokusie szatana na wysokiej górze - Horus wskrzesił z martwych swego Ojca Ozyrysa [Osiris] - Jezus wskrzesił z martwych Łazarza(Lazarus) Warto zwrócić uwagę na to, że Lasarus to zdrobnienie Elasarus - końcówka "us" jest zromanizowana. Imie Elasar(us) jest wywiedzione od El-Asar, imieniem tym obdarzano Ozyrysa. . cdn... ...
 4. musbron45

  Przyzwyczajenia

  Czy wiesz, czemu w prawidłach klasycznych tworzenia limeryków miejscowość należy umieszczać na końcu pierwszego wersu? Ano po to, aby trudniej było dopasować rym w metrum AABBA - więc nie każdy mógłby sobie pozwolić na profanację tego zacnego gatunku.
 5. Kompletnie nie rozumiem, czemu ten tekst z obrazkiem znalazł się w miniaturkach. Jego miejsce jest zapewne gdzie indziej - na przykład w "Zabawy słowem"
 6. Według mnie źle ułożony graficznie tekst. Przypuszczam, że najpierw był zapisany zwykłą czcionką, a dopiero później wklejony na stronę i powiększony. Stąd te "pourywane ogonki" dłuższych liter. Spróbuj usunąć ten tekst i zapisać inaczej - może ze spacjami pomiędzy wersami? W tym co teraz obrazie jest po prostu niestrawny. I ten jaskrawy kolor - to nie to, nie to ...
 7. musbron45

  - Jam jest Bóg prawdziwy ... (podobieństwa 1)

  A czy Ty starasz się aby zrozumieć, co to jest wiara objawiona i czym się różni od dzisiejszej (mowa o chrześcijaństwie), "nagiętej" przez kolejne pokolenia hierarchów do swoich potrzeb - czyli pozyskania jak najwięcej mamony dla zaspokojenia swoich, doczesnych potrzeb?. Jakże często cielesnych uciech ... Bardzo mało osób walczy z samą wiarą, lecz w myśl pierwszych haseł z roku 1980 - "socjalizm tak, wypaczenia nie!!! ..." - tutaj - "wiara tak, wypaczenia nie!!!..."
 8. musbron45

  - Jam jest Bóg prawdziwy ... (podobieństwa 1)

  ... a tymczasem ich naczelnym bożkiem od zawsze jest mamona - dopiero mesjasz ma to zmienić?
 9. musbron45

  - Jam jest Bóg prawdziwy ... (podobieństwa 1)

  Początki chrześcijaństwa - główne założenia wiary też przecież pisali ci, z "wąskiej elity", a nie niepiśmienni. Dwa tysiące lat temu było przecież o wiele więcej różnego typu przekazów z dawnych wierzeń, niż możemy dziś odszukać. No i na dodatek popełnić plagiat z dawnych "gotowców" było zapewne szalenie bardziej bezpieczne, niż dziś.
 10. musbron45

  - Jam jest Bóg prawdziwy ... (podobieństwa 1)

  (podobieństwa 2) ~~~~~~~~~~~~~ - Obraz uczty, który znajduje się on na grobie egipskim w Paheri (1500 lat przed Chrystusem). Przedstawia zamienienie wody w wino przez faraona (jest tam sześć dzbanów, w cudzie, jakiego dokonał Jezus, jest też sześć dzbanów. Teologowie ciągle zadają sobie pytanie, dlaczego sześć (Llogari Pujol twierdzi, że dlatego, iż skopiowano opowieść egipską) - Bóg Sobek, o czym opowiadają "Teksty z piramid", z 3000 roku przed Chrystusem rozmnożył chleb i ryby i rozdał ludziom na brzegu jeziora Faiun. Następnie chodzi po wodach tego jeziora. (Na gotyckich malowidłach przedstawiających cudowny połów ryb przez apostołów można się dopatrzyć, że te ryby to specjalny gatunek żyjący tylko w Nilu). - Ozyrys, bóg zboża, umierający, co roku, pozwalał Egipcjanom żywić się swoim ciałem (chlebem). W "Tekstach z piramid" zwany jest także "panem wina". Ozyrys daje Izydzie do picia z kielicha swoją krew, by pamiętała o nim po jego śmierci. Horus został zrodzony z dziewicy - Jezus został zrodzony z dziewicy Przybranym ojcem Horusa był Seb lub Seph - Przybranym ojcem Jezusa jest Joseph (Józef) . cdn...
 11. musbron45

  MAKS(i)MUS - czyli spotkania z puentą

  Tak miało być, jak zapisałaś - lecz nie pasowało mi wers po wersie - "wróci" ... "zwrócił", więc zmieniłem na "porzucił" Pozdrawiam i ... zachęcam do pisania tekstów
 12. musbron45

  MAKS(i)MUS - czyli spotkania z puentą

  Usłyszałem Jędrka jak wołał za psiakiem - piesek ów tymczasem schował się pod krzakiem Po co Ty jego wołasz? Zgłodnieje, to wróci - on mi ukradł kiełbasę - chcę, by ją porzucił!!!
 13. (tekst skopiowany z sieci) Dużo tychże podobieństw, a podobno jest jeszcze więcej. Wszystko można przeczytać w książce byłego księdza, obecnie ateisty Llogariego Pujola. W swojej książce "Jezus 3000 lat przed Chrystusem. Faraon zwany Jezusem" udowadnia on, jakoby życie Jezusa i jego historia w nowym testamencie były zbiorem świetnie zmodyfikowanych i przerobionych mitów egipskich. Podobieństw nowego testamentu i mitologii egipskiej jest wystarczająco dużo, żeby uważać rozumowanie Pujola za słuszne. Zresztą L. Pujol nie jest osamotniony w swoich twierdzeniach. Czyżby mit chrześcijański zaczynał chwiać się w posadach, a ludzkość dotarła do prawdy o jego pochodzeniu? Oto i owe podobieństwa: - Faraona w starożytnym Egipcie uważano za syna boga - był człowiekiem, a zarazem bogiem jak Jezus. Jego matce zwiastowano boskie poczęcie, tak jak potem poczęcie Jezusa. Faraon był pośrednikiem między ludźmi a Bogiem, zmartwychwstał i wstąpił do nieba. - Modlitwa "Ojcze Nasz", którą według tradycji chrześcijańskiej ułożył Jezus, jest prawie jednakowa z "Modlitwą ślepca", która znajduje się w tekście egipskim z 1000 roku przed Chrystusem. - Tekst egipski (w języku demotycznym) z 550 r. przed Chrystusem "Opowieść Satmiego" mówi: "Cień boga pojawił się przed Mahitusket i oznajmił jej: Będziesz miała syna, którego będą zwać Si-Osiris?". W tłumaczeniu Mahitusket znaczy "łaski pełna", a Si-Osiris znaczy "syn boga", czyli syn Ozyrysa. - W mitologii egipskiej Set chce zabić dziecko imieniem Horus. Jego matka Izyda ucieka więc z nim, w Biblii Święta Rodzina ucieka do Egiptu przed Herodem. - Egipcjanie uważali mirrę, kadzidło i złoto za emanacje boga Ra: złoto było jego ciałem, kadzidło jego zapachem, a mirra jego nasieniem. . cdn ... .
 14. musbron45

  Po prostu ...

  "Sie rozumie" i teraz "sie wie" jak rozumieć słowa opisujące dział Hydepark-u. Cytuję: Luźno, bez zobowiązań, z humorem i bez cenzury. O wszystkim na co masz ochotę. .
 15. musbron45

  Po prostu ...

  Jeśli pan administrator Mateusz nie ukróci w jakiś sposób publikacyjnych zapędów Zebulona Zebulonowicza - to ja mogę obiecać, że uruchomię cykl o wierzeniach o wiele wcześniejszych, niż chrystianizm. I to na dodatek całkiem podobnych w narodzinach bez zapłodnienia, oraz wielu innych "faktach" - bliźniaczo podobnych - a stanowiących o wyjątkowości i boskości Jezusa z Nazaretu. Historie o wiele wcześniejsze od daty narodzin Jezusa ...