Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

bronmus45

Użytkownicy
 • Liczba zawartości

  2563
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez bronmus45

 1. Historia z karnawału, jakich znacie wiele - ktoś ujrzał w niej anioła. Jedno z ziemskich wcieleń .. ~~ (..) musnęła mnie spojrzeniem, którego uroku zapomnieć nie potrafię. W niebiańskim obłoku dzisiaj moje marzenia pośród nimf znajdują jeno do niej podobne. Te ze mnie żartują, gdy wpatruję się w oczy boskich wręcz piękności (..) Miłość, której to promyk w moim sercu gości, niepodobną do innych, jakie kosztowałem. Tutaj dusza jest ważną, a ta razem z ciałem stanowią doskonałość, o której wciąż marzę, by na jej podobieństwo kształtować witraże. Te zaś rozświetlą ołtarz, a na nim ofiarą ja sam jestem złożony. Niech to będzie miarą obłędnej wręcz miłości, jaka mną dziś włada. Powracają obrazy - wśród nich płaszcz i szpada utwierdzały dozgonne miłości oznaki. We mnie one wciąż trwają, a jam właśnie taki .. ~~ P.S - wiem, wiem .. dzisiaj się tak nie pisuje. Powinienem się pewno urodzić ze dwa wieki temu ..
 2. bronmus45

  Co strawiło ?

  Dzięki wielkie Mateuszu. Wydaje mi się, że bez kar tutaj się nie obejdzie. Zbyt często użytkownicy za nic mają wszelkie zasady, bez których forum przypominałoby właśnie burdel. Chociaż tam zapewne istnieje większy porządek ..
 3. Hodowcy koni spod Końskiej Woli ktoś ukradł stado (no, podp.....lił). Temat zabezpieczony polisą jego żony. Ona dziś forsę i .. rozwód woli. .
 4. bronmus45

  Co strawiło ?

  Gdzie tuta - do jasnej cholery!!! - widzisz chociaż ślad po limeryku?!! Nie rób burdelu w kościele!!!
 5. & Kurczaczki rzeżuchę zjadły - baranek bryknął (bez dzwonka), wędliny w brzuchach przepadły - z ciast pozostała kruszonka .. &
 6. bronmus45

  bronmus45 - blogowisko

  - trudne decyzje .. (z cyklu Warkocze myśli) ~~ wnikam myślami w głębię twoich oczu chcąc odnaleźć jednię duszy i serca pokrewną do tej która tkwi we mnie samym nie sposób bowiem budować wspólnego życia na podwalinach nie mających solidnego spoiwa dla osobowości je tworzących dobrej jakości ziarno potrzebuje odpowiedniej gleby aby mogło w przyszłości owocować tożsamym ~~
 7. bronmus45

  "papugokrety"

  A któż - do jasnej cholery!!! - powiedział Tobie, że w zbiorze autorów, do których adresuję ten mój tekst, nie mieszczę i siebie samego?!!! Wyobraź więc sobie, że znam pojęcie samokrytyki, której zapewne i na tym forum dawałem wyraz .. A Ty rób sobie, co tylko chcesz ..
 8. - no, żeby lepiej sobie zobrazować sens mojego dwuwiersza ..
 9. bronmus45

  "papugokrety"

  mówi ci coś określenie - licentia poetica ..? - przypnij je sobie chociażby do "zarodków" - i to cała już moja odpowiedź na twoje biadolenie .. - a co do "limeryków" - przecież ja je specjalnie płodzę (jak królik) w takich ilościach (a mógłbym o wiele większych), aby uzmysłowić w końcu, że o takiej właśnie wartości teksty, to można sobie tworzyć kilka w ciągu godziny .. Dziwię się natomiast dość dużej ich poczytności (licznik wejść) .
 10. Czy "gender" - to też transwestyta? A ksiądz w sukience? - nikt nie zapyta .. .
 11. Wierzący doktor - prawa wyznawca.Kto się przedstawia? .... Jarosław "zbaFca"
 12. bronmus45

  bronmus45 - blogowisko

  "papugokrety" Świat stanie się o wiele gorszym, jeśli zaniechasz krytyki. Bowiem ci - jej warci - będą uważać siebie za pępek tego świata. ~~ Megalomanem jest zapewne człowiek który to siebie, bez zmrużenia powiek osądza mistrzowskim bytem. Taki nie przyjmie już żadnej krytyki, tkwiąc w przekonaniu, że jego wyniki nie są jedynie kitem. A ten wciąż lepią dla niego tożsami, żyjący w gromadzie wraz z papugami - gdzie echem podobne bzdety. I tak to wśród marzeń, drążą korytarze te same, oślepłe krety .. ~~ Wykoślawia się forum, przechył bierze srogi - i nic go nie postawi z powrotem na nogi, jeśli się nie pozbędzie zarodków klakierstwa. Niejeden portal upadł od tegoż cholerstwa ..
 13. Świat stanie się o wiele gorszym, jeśli zaniechasz krytyki. Bowiem ci - jej warci - będą uważać siebie za pępek tego świata. ~~ Megalomanem jest zapewne człowiek który to siebie, bez zmrużenia powiek osądza mistrzowskim bytem. Taki nie przyjmie już żadnej krytyki, tkwiąc w przekonaniu, że jego wyniki nie są jedynie kitem. A ten wciąż lepią dla niego tożsami, żyjący w gromadzie wraz z papugami - gdzie echem podobne bzdety. I tak to wśród marzeń, drążą korytarze te same, oślepłe krety .. ~~ Wykoślawia się forum, przechył bierze srogi - i nic go nie postawi z powrotem na nogi, jeśli się nie pozbędzie zarodków klakierstwa. Niejeden portal upadł od tegoż cholerstwa .. .
 14. bronmus45

  z mrówkami w tle ..

  - i ja tam byłem, miód i wino piłem ... Dzięki za odwiedziny - 3msie!!!
 15. (z cyklu Warkocze myśli) ~~ wnikam myślami w głębię twoich oczu chcąc odnaleźć jednię duszy i serca pokrewną do tej która tkwi we mnie samym nie sposób bowiem budować wspólnego życia na podwalinach nie mających solidnego spoiwa dla osobowości je tworzących dobrej jakości ziarno potrzebuje odpowiedniej gleby aby mogło w przyszłości owocować tożsamym ~~
 16. bronmus45

  bronmus45 - blogowisko

  - powrót z piekieł - (zmartwychwstanie) ~~ (...) odrodziłem się do nowego życia z błękitnożrących omamów piekła wgryzionych w moją duszę i ciało (...) - długie lata to trwało .. .. zanim wyszedłem szczęśliwie z lochów niemożności odkrywając znamiona hańby i poniżenia jakie narosły we mnie w kolorowym amoku znalazłem w sobie dość mocy dla podjęcia kroków by odpłynąć do świata pod prąd środowiska tłamszącego myśli mirażem rokoszy - teraz znów wiem jak smakuje poczucie wolności gdy we mnie owa żądza już się nie panoszy .. ~~ P.S - zapewniam, że jest to jedynie fantazja autorska z gatunku licentia poetica, nie mająca nic wspólnego ze mną samym. ... .
 17. ~ Zobaczyłem Jędrka w Lany Poniedziałek - był cały "w skowronkach" (musiał zalać pałę) - lecz ubranie suche, bez kropelki wody. Biedak coraz to koślawiej pokonywał schody, które prowadziły do mieszkania jego. Chciałem mu więc pomóc - jest moim kolegą, lecz w pijackim zwidzie już mnie nie rozpoznał. Wyrwał się i odszedł. Jam kontuzji doznał .. ~~~
 18. bronmus45

  bronmus45 - blogowisko

  z mrówkami w tle .. (żarcik - tropem mistrza Adama) ~~ (...) Pan Tadeusz ogładą chciał przed Zosią błysnąć - wyprostował swą postać, pas mocniej zacisnął, i zamaszystym krokiem wprost ku pannie zmierza (...) .. lecz ciotka Telimena, jak obronna wieża, stanęła mu na drodze, biorąc w jasyr błogi. Odciągnęła go na bok, a jej zgrabne nogi nagle się ukazały w fałdach sukni długiej .. Pomiędzy Niemnem, Wilią i odległym Bugiem, nie ujrzysz tak ponętnych ud wśród znanych kobiet. Tadeusz - młodzian jeszcze - skalkulował sobie, że warto na praktykę udać się w te strony .. Sam szukając rozrywki, nie zaś przyszłej żony, chętnie poszedł z acanką między drzewa sadu .. .. już pewnym był swojego, gdy chmara owadów z rodziny rudych mrówek pomieszała szyki. Z ust pani Telimeny zamiast szeptów, krzyki coraz to bardziej głośne, przerwały zaloty .. Tadeusz zręcznym ruchem podciągnął galoty i uciekł wystraszony, bo już nadbiegali domownicy z pomocą. Ze śmiechu pękali, gdy ciotka Telimena z mrówek się czyściła .. - i tak się Tadeusza przygoda skończyła - ~~ .
 19. (żarcik - tropem mistrza Adama) ~~ (...) Pan Tadeusz ogładą chciał przed Zosią błysnąć - wyprostował swą postać, pas mocniej zacisnął, i zamaszystym krokiem wprost ku pannie zmierza (...) .. lecz ciotka Telimena, jak obronna wieża, stanęła mu na drodze, biorąc w jasyr błogi. Odciągnęła go na bok, a jej zgrabne nogi nagle się ukazały w fałdach sukni długiej .. Pomiędzy Niemnem, Wilią i odległym Bugiem, nie ujrzysz tak ponętnych ud wśród znanych kobiet. Tadeusz - młodzian jeszcze - skalkulował sobie, że warto na praktykę udać się w te strony .. Sam szukając rozrywki, nie zaś przyszłej żony, chętnie poszedł z acanką między drzewa sadu .. .. już pewnym był swojego, gdy chmara owadów z rodziny rudych mrówek pomieszała szyki. Z ust pani Telimeny zamiast szeptów, krzyki coraz to bardziej głośne, przerwały zaloty .. Tadeusz zręcznym ruchem podciągnął galoty i uciekł wystraszony, bo już nadbiegali domownicy z pomocą. Ze śmiechu pękali, gdy ciotka Telimena z mrówek się czyściła .. - i tak się Tadeusza przygoda skończyła - ~~ .
 20. W porządku!!! - zdrowych i wesołych, no i mokrego śmingusa - SIEMA!!! ~~
 21. (zmartwychwstanie) ~~ ~~ (...) odrodziłem się do nowego życia z błękitnożrących omamów piekła wgryzionych w moją duszę i ciało (...) - długie lata to trwało .. .. zanim wyszedłem szczęśliwie z lochów niemożności odkrywając znamiona hańby i poniżenia jakie narosły we mnie w kolorowym amoku znalazłem w sobie dość mocy dla podjęcia kroków by odpłynąć do świata pod prąd środowiska tłamszącego myśli mirażem rokoszy - teraz znów wiem jak smakuje poczucie wolności gdy we mnie owa żądza już się nie panoszy .. ~~ P.S - zapewniam, że jest to jedynie fantazja autorska z gatunku licentia poetica, nie mająca nic wspólnego ze mną samym. .
 22. ... mogłyby .. chcieliby .. może by .. "sralis mazgalis referendum dupus" - to, po "nijakiemu" - ot, takie tam "sranie w banie"
×
×
 • Dodaj nową pozycję...