8fun

Użytkownicy
 • Zawartość

  939
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 1. 8fun

  *** (Trzy życzenia)

  Mario, miałem na myśli przekaz całego wiersza, nie liczbę zwrotek. Milej niedzieli :)
 2. 8fun

  w głąb siebie

  Wszystko "w temacie"! Szkoda, że tak późno, zaoszczędziłabyś nam sporów o "znaczenie słowa świat"
 3. 8fun

  *** (Trzy życzenia)

  Pierwsza zwrotka płynie wers trzeci czwarty, coś tu nie tak. Może ten rym miedziane - spadnie Bardzo ładne, tak bym zakończył wiersz Niejasne dla mnie Pozdrawiam
 4. 8fun

  Oni

  Co masz na myśli? Pozdrawiam
 5. 8fun

  dzień ósmy

  dzisiaj "tak naprawdę" = ja kłamię
 6. 8fun

  Miłość?

  Cos filozoficznego na poprawienie humoru.
 7. Fajdrosie Przebacz mi za moją nature "Bo cóż? Ja jestem człowiek prosty. Toteż mi się wydawało, że kiedy się cokolwiek chwali, trzeba o tym prawdę powiedzieć, i koniec. A to, widać, nie był właściwy sposób chwalenia; tu trzeba, jak uważam, tyle pięknych i wielkich rzeczy przylepić danemu przedmiotowi, ile tylko można, a wszystko jedno, czy on taki jest naprawdę, czy nie. Choćby nawet było inaczej, to nic nie szkodzi. Mnie się wydaje, żeśmy się umówili odgrywać pochwały, a nie chwalić naprawdę. I dlatego, zdaje się, każdy z was porusza niebo i ziemię i przypina, co tylko mo- że, byle się wydawał najpiękniejszy i najlepszy – oczywista nie takiemu, który go zna – i oto są pochwały istotnie piękne i uroczyste. Ale ja – ja nie znałem tego sposobu chwalenia i nie znając go, zgodziłem się też powiedzieć pochwałę, kiedy na mnie kolej przyjdzie. „Usta me przyrzekały, lecz serce moje nie”. A zatem przepadło. Ja takiej pochwały nie powiem. Nawet bym nie potrafił."
 8. 8fun

  Miłość?

  "A szedł za miasto, żeby ją przedeklamować. Spotkał po drodze człowieka, który cierpi na słuchanie mów. Zobaczył go; zobaczył i ucieszył się, że będzie miał towarzysza zachwytów, i poprosił go z sobą. A kiedy go ten, rozkochany w mowach, prosi o powtórzenie, ten zaczyna robić ceregiele, że naprawdę nie ma ochoty mówić. A na końcu, gdyby go człowiek nie był chciał po dobrej woli słuchać, byłby gwałtem był mówił. Więc, mój Fajdrosie, poproś Fajdrosa, żeby to, co i tak za chwilę zrobi, już teraz raczył zrobić!"
 9. 8fun

  Miłość?

  Obrałaś dobrą drogę "zagadka jest typu filozoficznego" "Mój tekst to refleksie na temat Dialogów Platona w których starożytni filozofowie wypowiadają się na temat miłości (Eros)." link poniżej http://www.pistis.pl/biblioteka/Platon - Dialogi.pdf
 10. 8fun

  Miłość?

  Bezwzględnie zabraniam Ci go kochac ! 8Fun-owska
 11. 8fun

  Miłość?

  Serce to raczej pompuje krew.To jest bardziej skomplikowane. Najprościej za wiki. "Myślenie – ciągły proces poznawczy polegający na skojarzeniach i wnioskowaniu, operujący elementami pamięci takimi jak symbole, pojęcia, frazy, obrazy i dźwięki." Dodatkowo z myśli powstają następne, taki łańcuszek, który może być ponownie zaburzony powyższymi. Mój tekst to refleksie na temat Dialogów Platona w których starożytni filozofowie wypowiadają się na temat miłości (Eros). To może jak już wyjaśniłem, że nie jestem w tak dobrej sytuacji, jak PL. Poproszę o komentarz na temat "ile jest egoizmu w miłości (Eros)" Ps.Kwestie odnoszenia się do życia osobistego autora pominę, ze względu na znajomość nie zraziło mnie jak zazwyczaj w innych przypadkach. :)
 12. mogłabyś podkreślić