Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Janusz Józef Adamczyk

Użytkownicy
 • Liczba zawartości

  74
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Janusz Józef Adamczyk

 1. miałem zacząć - świecie nasz ale to za mało trzeba - Wszechświecie nasz maszyno precyzyjna z jasnym tunelem wolności przeszywającym Cię na wskroś to tędy prowadzisz zaprzyjaźnione dusze idziemy tak od tysięcy lat czasami otwieramy czy raczej przymykamy oczy by spojrzeć na siebie by podziękować za odwagę bycia w smudze światła osłonięci błękitem sklepienia płyniemy do oceanu pustki by zainicjować w nim życie Janusz Józef Adamczyk 8/9 kwietnia 2020 r.
 2. Czyż nie jest tak, że odkąd istnieje ludzkość, to co jakiś czas musiało tąpnąć, aby stało się coś nowego? Nowego, ale czy lepszego? Czyż nie jest tak, że uśmiercanie zaczęło być modne? Rezygnując z fascynacji Tajemnicą Życia przerywamy pępowinę łącząca nas z Bogiem i wywołujemy z otchłani Śmierć. I tak oto stajemy przed decyzją - czy wybrać Życie, czy wybrać Śmierć? Jaki będzie wybór, taki będzie świat. Janusz Józef Adamczyk, 29. marca 2020 r.
 3. @Sylwester_Lasota Witam, dziękuję za zauważenie mojego tekstu; podzielam pogląd - "Taniec Ze Śmiercią" nie jest fajną rzeczą. Pozdrawiam.
 4. Koronawirus 2020 - zmusza do mówienia "świat" porusza tym światem wielu uśmierci niektórych uczyni bogaczami - tak oto wchodzimy w nową erę człowieka - Erę Tańca Ze Śmiercią 17. marca 2020 r. Janusz Józef Adamczyk
 5. @Lahaj Przepraszam, że ośmielam się jeszcze dwa słowa: Kilka dni temu, jeden z ekspertów pracujących na rzecz WHO (w znanej nam sprawie) przyznał się publicznie do sfałszowania wyników badań (na korzyść zamawiającego badania), które jemu zostały zlecone. Pamiętam, jak w TVP pokazywano beczki z substancjami trującymi znalezione w Iraku, co było argumentem dla ONZ-tu, aby zaatakować Irak; dzisiaj wiemy, że żadnych trucizn W Iraku nie było, itd., itd. Proszę Pana, współczesny świat stoi na kłamstwie, a tych, którzy to kłamstwo odsłaniają po prostu się "eliminuje", ale wcześniej, czy później PRAWDA wychodzi, i właśnie tego faktu, tej prawidłowości bojąc się, kłamcy nie idą "na całość". Jeszcze raz dziękuję za Pańską reakcję na mój tekst i pozdrawiam.
 6. @Lahaj Kłaniam się. Dziękuję za słowo ad. tekstu "Listopadowa...." Słusznie Pan zauważa - "kazanie", ja nazwałem to "refleksja", a że ma formę wierszowaną, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby jako wiersz... Drogi Panie, PRAWDA nigdy nie legnie w gruzach, to Ona jest podstawą Wszechświata, człowiek nie jest w stanie zburzyć Wszechświata, Ziemię - na chwilę, - może i tak, ale nie Wszechświata, chodzi właśnie o to, aby nie zburzył Ziemi nawet na chwilę, właśnie taki jest sen walki między PRAWDĄ, a NIEPRAWDĄ, ta ostatnia jest autodestrukcją, autodestrukcją, która może pociągnąć na dno wielu Bogu winnych ludzi. Pozdrawiam.
 7. Trzeba zrozumieć przyczyny upadku! Ktoś powie - to jest historia, a nie poezja. A kto tworzy harmonię między Niebem, a Ziemią? Tam, gdzie jej nie ma, tam jest wieczny bałagan! Wszechświat sam w sobie jest czystą poezją, jest Aktem Prawdy Absolutnej, to tę Prawdę poeta odkrywa i przybliża. Hamlet zrozumiał, ale dopiero po wysłuchaniu ducha ojca swego. Duchy wzywane do Apelu - pozostają w milczeniu. Nie jest łatwo odkryć prawdę za życia katów! Któż więc, jeśli nie poeta, ma przypominać, że bez prawdy nie ma harmonii, że się żyje w bałaganie. Wiara i Miłość - życie w jedności z Krzyżem - drogą na szczyty ludzkich możliwości, przekraczanie siebie, to osiąganie Pełni, z Jej wysokości wszystko dokładnie widać, nie sposób nie kojarzyć i nie rozumieć i na własne życzenie ginąć. Janusz Józef Adamczyk
 8. @Nieznajomy Niewidzialny Całym mym sercem dziękuję i pozdrawiam. @evicca Naprawdę nie spodziewałem się tak pięknej reakcji. Bardzo dziękuję i całym sercem pozdrawiam. @jan_komułzykant Jestem bardzo mile zaskoczony. Pozdrawiam serdecznie. @light_2019 Bardzo ciekawy pomysł, nie ukrywam, że rozważałem takie "rozwiązanie", ale zrezygnowałem. Podziwiam wyczucie subtelności, miło jest wiedzieć, że są Ludzie z takim wyczuciem. Pozdrawiam serdecznie.
 9. pochyleni nad doczesnymi szczątkami wpatrzeni w kwiaty i w płomień zniczy może nie do końca świadomi że tam - gdzieś w górze jest istota ludzkiego bytu - dusza ona może już od dawna czeka na to jesienne z tobą spotkanie może to będzie pierwsza rozmowa a może dokończenie ostatniej może popłyną gorące łzy i przyjdzie nagłe olśnienie że Miłość jest Płomieniem - Wiecznym Płomieniem by po raz drugi się narodzić. Janusz Józef Adamczyk
 10. @Dag Witam! Jestem bardzo, bardzo wdzięczny i gorąco pozdrawiam. Janusz
 11. @Lahaj Witam, we wszystkich religiach człowiek jest poważnie traktowany, i właśnie tym się różni pozycja człowieka w religiach od pozycji człowieka poza religiami. Wyśmiewać się wzajemnie, a śmiać się z siebie, to zupełnie różne znaczeniowo pojęcia i różne znaczeniowo desygnaty tych pojęć.
 12. @Dag Dzień dobry - wraz z niskim pokłonem i wielkim szacunkiem dla Pani, wszak Pani odpowiedź na mój "Manifest..." jest naprawdę bezcenna, mam nadzieję, że Wszyscy tutaj "reagujący" na w/w "Manifest..." zauważą ją i z głębokim namysłem przeczytają. Godne wielokrotnego podkreślenia jest użyte przez Pani słowo - SZACUNEK DO CZŁOWIEKA. Właśnie to, co u nas próbują wyczyniać tzw. seksedukatorzy, jest zaprzeczeniem tej ogólnoludzkiej wartości, jaką jest SZACUNEK DO CZŁOWIEKA; podstęp i przemoc wobec dzieci (nawet przedszkolaków) jest godna potępienia, a nawet ukarania, ale jakoś nikt, ani z władz, ani z kręgów naukowych (z wyjątkiem jednego naukowca, który delikatnie skrytykował poczynania LGBT, za co natychmiast zawieszono go w pracy na uczelni) nie kwapi się do wyraźniejszej krytyki w/w antyludzkich poczynań seksedukatorów. Jeśli chodzi o wspomniane przez Panią wyniki badań, które dostarczono księżom, to, w/g mnie, są to poczynania bardzo silnego lobby pedofilskiego w dzisiejszym świecie, po prostu zboczeńcy - w kręgach których są fachowcy ze wszystkich profesji - doskonale się zorganizowali i wzajemnie sobie pomagają; trudno uwierzyć w to, co mówią ci, którzy podejmują trud przeciwdziałania temu lobby, np. adoptuje się małe dzieci w celu hodowania (dosłownie - hodowania) ich do seksualnego wykorzystywania! TO JEST PRZERAŻAJĄCY KOSZMAR WSPÓŁCZESNEGO ŚWIATA, koszmar polegający na tym, że zboczeńcy są co najmniej kilka kroków do przodu przed tymi, którzy próbują ich ścigać. WIEM JEDNO, TYM MALEŃKIM NIEWINNYM DZIECIOM NALEŻY SIĘ OBRONA! NIE WOLNO MILCZEĆ, TRZEBA DZIAŁAĆ! Jeszcze raz bardzo dziękuję Pani za tak profesjonalne i wnikliwe podejście do poruszanego tutaj tematu. Pozdrawiam serdecznie. Janusz @Krakelura Podstawą zdrowych relacji między ludzkich jest POCZUCIE GODNOŚCI CZŁOWIEKA, GODNOŚCI WŁASNEJ I GODNOŚCI INNYCH, jeśli tego poczucia nie ma, to jest ZWIERZĘCOŚĆ, która to właśnie zaczyna dominować w kręgach tzw. nowoczesnego społeczeństwa, ale jeśli kogoś to urządza, to jego sprawa, jednak jeśli chodzi o wychowanie dzieci i młodzieży, to propagowanie ZWIERZĘCOŚCI nigdy nie kończyło się dobrze.
 13. tak zwani nowocześni wyśmiewają wszystko co jest święte a że człowiek sam w sobie jest święty więc wyśmiewają samych siebie jakże szybko można stać się tylko ciałem przemianą materii i prochem tutaj i na zawsze żeby być płomieniem to trzeba zapłonąć biorąc ogień ze Źródła Ognia Żywego i to nie jest tak że idziesz bo masz ochotę i czerpiesz bo zachciało ci się pić to jest tak że ciągle gotowym trzeba być Janusz Józef Adamczyk
 14. @Deonix_ Witam, myślę, że wszystko, co nie poniża godności człowieka, nie jest przemocą i wulgarnością, ma sens; niestety w tej tzw. edukacji seksualnej jest stanowczo za dużo przemocy psychicznej, zwłaszcza wobec małych dzieci; samo operowanie pojęciem "seks" wobec dzieci i młodzieży jest ich poniżaniem; istnieje przecież takie pojęcie, jak "erotyzm", którym operowano w czasach nawet tzw. komunizmu, który zbyt mocno nie przejmował się "godnością człowieka" w szerokim znaczeniu tego pojęcia. Pojęcie "seks" kojarzy się nam bardzie z prostytucją, zboczeniem, wyuzdaniem, orgiami, a nie z niezwykle delikatną, skomplikowaną i bardzo ważną sferą ludzkiego życia. Dla mnie, jako psychopedagoga, ojca czwórki dzieci i poety, to, co proponuje WHO, a za nią LGBT, jest potwornie wulgarne i bardziej rani psychikę dzieci, niż ją "edukuje". Bardzo dziękuję za zainteresowanie się tematem i pozdrawiam.
 15. Witam, jeszcze raz wyrazy szacunku dla Pana za zainteresowanie tym tematem i bardzo rozsądne wypowiedzi! Tak, ma Pan rację - trzeba działać, i tak też czynię. Już na drugi dzień po podpisaniu karty LGBT przez Trzaskowskiego napisałem naukowy artykuł, który wysłałem do czasopisma "Wychowawca" (ukazującego się od wielu lat w Krakowie), które, moim zdaniem, jest najbardziej profesjonalnym czasopismem, jeśli chodzi o wychowanie dzieci i młodzieży; niestety, ale chwilę wcześniej zamieszczono w tym czasopiśmie bardzo podobny artykuł jednego z krakowskich naukowców, a więc dublowanie treści nie miało sensu. Zaniosłem więc ten artykuł do redakcji jednego z lokalnych czasopism, czekam na ewentualne go wydrukowanie i dyskusję (gdy się ukaże). Jeszcze raz dziękuję Panu za posty ad. mojego "Manifestu..." i pozdrawiam serdecznie. Janusz
 16. @Rastu Dzień dobry Panu przepraszam, że dopiero po 10 godzinach od Pana "wpisu" usiłuję odpowiedzieć, proszę mi wybaczyć, mimo podeszłego wieku (73 lata) mam dużo różnych zajęć (głównie na polu kultury), które bardzo mnie absorbują. Przede wszystkim bardzo dziękuje Panu za zauważenie mojego "Manifestu..." i zabranie głosu w tej sprawie. Podziwiam Pana za odwagę publicznego wyrażania PRAWDY, tak, taka jest właśnie PRAWDA o sferze seksualnej dzieci i młodzieży; ośmielam się na takie jednoznaczne określenie Pańskich słów, albowiem wiele lat poświęciłem (studia magisterskie i doktoranckie) na poznawanie psychologii wieku dziecięcego i wieku dorastania (w tym zakresie się specjalizowałem) i dalej interesuję się tą tematyką, a zatem poznałem dogłębnie ten wiek rozwojowy człowieka tak, jako naukowiec, a także jako ojciec dwóch synów i dwu córek (bliźniaczek). Gender, tzw. standardy WHO i żądania LGBT kierowane w stronę dzieci i młodzieży nie mają absolutnie nic wspólnego, ani z psychologią, ani z psychiatrią, ani z pedagogiką, a przez odważnych naukowców (np. u nas - Nalaskowski czy Lew-Starowicz) są z całą mocą krytykowane, a nawet wyśmiewane. Należę do tych ludzi, którzy publicznie zabierają głos na poruszany przez nas temat, mówię wprost: Banda zboczeńców próbuje zapanować nad światem; dramatem naszych czasów jest to, że zboczeńcy szczególnie mocno upodobali sobie dzieci, których świat nie bierze w obronę, a wręcz odwrotnie - wydaje się sprzyjać zboczeńcom! Myślę, że nie powinniśmy milczeć, mimo, że czasami człowiek odnosi takie wrażenie, że walczy z wiatrakami; sam się zastanawiałem, czy zamieszczać tutaj (i w innych miejscach) ten mój "Manifest...", czy dać sobie spokój w obawie o bycie wyśmianym, co, niestety, rzeczywiście ma miejsce, ale są też i pozytywne reakcje ludzi, czego przykładem jest Pański głos. Jeszcze raz bardzo dziękuję Panu za niezwykle wartościową wypowiedź. Pozdrawiam. Janusz
 17. @Kot Witam Panie Kocie (broń Boże bez intencji obrażenia Pana), problem w tym, że do prawidłowego, satysfakcjonującego współżycia płciowego trzeba dorosnąć, przede wszystkim dorosnąć psychicznie, o czym, ani WHO, ani LGBT ANI SŁOWA! Dojrzałość psychiczna jest podstawą odczuwania prawdziwego sensu współżycia płciowego, odczuwania jego piękna i doznawania satysfakcji. To, co proponują WHO i LGBT, to czysto zwierzęcy seks, który nie ma nic wspólnego z poczuciem człowieczeństwa w akcie płciowym, dlatego też niektórzy psychologowie i psychiatrzy ( do których i ja należę) twierdzą wprost: "Chodzi o świeże mięso dla pedofilów i zboczeńców." Pozdrawiam Pana.
 18. @Jacek_K Witam Panie Jacku, dziękuję za zainteresowanie tematem. Istnieją, także w Polsce, naukowe (podkreślam - naukowe!) prace psychologiczne i psychiatryczne na temat rozwoju erotycznego dzieci; prace te (poprzedzone wieloletnimi badaniami) nie są sprzeczne z pracami zagranicznymi, dlatego wszyscy poważni (a nie karierowicze, którzy za awans, za pieniądze są zdolni sfałszować wyniki badań) naukowcy, w skali całego świata, zajmują podobne stanowisko tak w sprawie gender, jak i w sprawie LGBT, czy programu edukacji seksualnej dzieci i młodzieży zalecanego przez WHO, - stanowisko ich jest jednoznacznie NEGATYWNE, ci bardziej odważni wręcz wyśmiewają twórców i propagatorów tychże programów, a wyśmiewają dlatego, że nie mają one żadnych podstaw naukowych, są czystą ideologią! Zgodnie z wynikami badań, zainteresowanie małych dzieci "seksem" jest minimalne, - szczątkowo-przygodowe, i szybko mija! Wyjątek stanowią dzieci niedorozwinięte intelektualnie, u tych dzieci zainteresowanie jest większe i trwa dłużej. WHO żąda, aby zainteresowanie "seksem" maksymalnie rozbudzać i zmuszać dzieci do czynienia użytku z tej sfery, a więc jest to niespotykana do tej pory przemoc psychiczna wobec małoletnich dzieci, przemoc skierowana w stronę bardzo delikatnej, intymnej i ważnej sfery życia człowieka; odważni profesorowie mówią wprost: "Chodzi o świeże mięso dla pedofilów i zboczeńców. Pozdrawiam Pana serdecznie.
 19. @light_2019 Witam, nie wiem, czy znasz program proponowany przez WHO (czytałem i zapytałem, kto go opracował? Otrzymałem odpowiedź wymijającą, żadnego nazwiska naukowca, żadnej nazwy ośrodka naukowego, na których się powoływano); w/w program, to czysta manipulacja i przemoc wobec dzieci, to gwałcenie praw naturalnego rozwoju dziecka (na marginesie dodam, że specjalizowałem się - doktorat - w psychologii rozwojowej dzieci i młodzieży), to totalne zaburzenie ich rozwoju psychicznego i osobowościowego, to światowy skandal! To program zboczeńców, któremu przyklaskuje dzisiejszy świat, spragniony coraz bardziej ekstremalnych bodźców! Pozdrawiam.
 20. @Bogumił @Bogumił @Bogumił @Bogumił Witam, tak, w "Księgi Jakubowe", a więc i w innych miejscach, "zgłasza" jednoznacznie wątpliwości, co do istnienia duszy; stąd, ta moja "odpowiedź". Bardzo dziękuję za wnikliwą analizę mojego wiersza. Pozdrawiam serdecznie.
 21. Godność dziecka, to jego spokój, to jego Święty Spokój! Przestańcie zmuszać je do zajmowania się tym, czym zajmować się nie chce! Nie przeszkadzajcie mu w pasji poznawania świata, w dojrzewaniu do poczucia Piękna, to Ono, anie hormony wykluczy poczucie obrzydliwości - nieuniknionego następstwa manipulacji i przemocy, której tak nachalnie się dopuszczacie! W imię własnych zboczonych doznań sięgacie po czystość dzieci, niszcząc ich godność na zawsze! Tego świata nie obchodzą już dzieci, żyje chwilą zboczonej radości! Ale piękno, to Bóg, i On przypomni o Sobie! Janusz Józef Adamczyk
 22. @jan_komułzykant Bardzo dziękuję za szerokie spojrzenie na tekst i wszechstronną jego analizę, a także - bardzo głęboką; przyznaję się, że długo zastanawiałem się nad słowem "unosić", ale w końcu zostawiłem je. Naprawdę wielką przyjemnością jest czytać taki Pański Komentarz! Serdecznie pozdrawiam. Janusz
 23. Nie wszystko można udowodnić ale można być przekonanym nie szkodząc nikomu i sobie też. Jestem przekonany że mam duszę to ona domaga się abym nie był ani maszyną ani dzikusem a więc kim? Na to pytanie ona nie odpowiada ale podpowiada mi jak mam żyć aby nie grzęznąć tylko unosić się. Janusz Józef Adamczyk
 24. Horyzont - odczuwa go każdy gdzieś w środku i na zewnątrz, - ten w środku to głębia czucia się, ten na zewnątrz to bliskość nieznajomych oczu, - głębia i bliskość tym większe im mniejsze ego aż zniknie zupełnie i wtedy jest Jedno - Jedno Życie Wieczne Janusz Józef Adamczyk
 25. @Waldemar_Talar_Talar Króciutki wiersz, więc krótki, ale jakże głęboki, komentarz. Bardzo dziękuję i pozdrawiam.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Nasza witryna korzysta z plików COOKIES („ciasteczka”). Dowiedz się więcej o COOKIES z naszej Polityki Prywatności Polityka prywatności