marysia wieczorek

Użytkownicy
 • Zawartość

  71
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 1. marysia wieczorek

  w kucki

  Na telefonie zapis tekstu wygląda źle, wrzucałam na komputerze, gdzie miał swój estetyczniejszy podział.
 2. marysia wieczorek

  w kucki

  Siedzę w kucki, patrzę w drzwi. Przeciągle patrzę w drzwi. Ssę kciuk, beznamiętnie międlę go w ustach. To jest postawa zamknięta, na zamek gerda zatrzaśnięte wszyściutkie co czuję wewnętrzne mrowienia. Tępo, tępo mi, czy ktoś wymyślił ostrzałkę co zamienia taką sierotę w nóż z telezakupów mango? Zamykam oczy. Ojciec bóg wie gdzie, martenowski stawia piec a mi paznokieć zszedł prawie od ssania. Patrzę w drzwi, po ich drugiej stronie są berek i pobite gary, Marcin drze się najgłośniej. Jaki ten przedpokój brązowy, brzydki, jak rozlana bawarka, marynata z rydzów, brudna woda po kisielu. Siedzę w kucki, jedna ręka na podbrzuszu, druga z kciukiem w ustach. Czekając na ojca aż wróci z pracy nic nie czuję, nieczucie mnie pochłania. Patrzę w drzwi obite brązowym materiałem, wielokrotnie obite moimi pięściami. Drzwi patrzą na mnie, są zamknięte, na zamek gerda zatrzaśnięte berek, gary i wrzeszczący Marcin. Ktoś wstukał kod do domofonu, skowronkowe pipipi. Słyszę kroki, to tylko jedno piętro, nie do wiary, że można jeszcze bardziej się zapaść.
 3. marysia wieczorek

  *** (zgwałconą kobietę należy)

  Nie miałam okazji wypowiedzieć się jasno, więc zrobię to teraz. Popieram aborcję na życzenie do 12 tygodnia ciąży. Powinna to być moim zdaniem decyzja konsensualna podjęta przez rodziców, ale w przypadku gwałtu prawo do niej ma tylko i wyłącznie kobieta. Na myśl o mężczyznach namawiających zgwałcone kobiety do urodzenia mam dreszcze. Kobieta do 3 miesiąca ciąży ma prawo decydować czy to, co kiełkuje w jej brzuchu jest już człowiekiem czy jeszcze poklejonymi komórkami/amebą. Słyszę argumenty prolajferów, szanuję je i nikomu do sumienia nie zaglądam. Proszę również, żeby nie zaglądano mi. Jak traktować rozwijający się płód będzie dyskutowane do końca świata, ja postanowiłam opowiedzieć się po stronie wolności kobiety.
 4. marysia wieczorek

  *** (zgwałconą kobietę należy)

  Jeszcze raz dziękuję za wszystkie głosy. Tak, wiersz napisany w silnych emocjach, podobnie niektóre komentarze, stąd efekt lekceważenia lub wyręczania się kimś. Przepraszam za to i biorę odpowiedzialność na siebie. Tekst jak widać potrzebny, bo dyskusja trwa. Cieszy mnie to. Pozdrawiam i do zobaczenia pod być może mniej bolesnym wierszem.
 5. marysia wieczorek

  *** (zgwałconą kobietę należy)

  Tak - wiersz jest bardzo gorzkim i ironicznym głosem w dyskusji na temat wolności wyboru kobiety. Gwałt jest ilustracją bardzo ekstremalną, ale przywołaną świadomie, w czytelnym (dla niektórych osób) nawiązaniu do dyskusji sprzed kilku dni (za kurwienie w której zostałam zresztą zbanowana na 2 dni przez ojca prowadzącego). Trolling okazał się złym słowem Powinnam była napisać ferment a może zaczepka ale już się napisalo i trudno, skreślać nie będę. Dziękuję za liczne głosy, szczególnie Oxyvii za głos wspierający i bezkompromisowy. Wciąż liczę na odp choćby Ithiela.
 6. marysia wieczorek

  *** (zgwałconą kobietę należy)

  "Oczywiście warto przekonywać zgwałconą kobietę do porodu, ale w żadnym wypadku nie zmuszać i nie oceniać." Animus Luben, środa 19.35
 7. marysia wieczorek

  *** (zgwałconą kobietę należy)

  Maks Maro - tekst powstał w odpowiedzi na dyskusję pod wierszem "lekcja z anatomii kobiety" Animusa Lubena. Dziękuję za miłe słowo, ale naprawdę przede wszystkim chodziło mi o wywołanie do odpowiedzi dwóch udzielających się tu poetów i postawienie pytania o wolność kobiety w dysponowaniu swoim ciałem.
 8. marysia wieczorek

  *** (zgwałconą kobietę należy)

  Trolling to młodzieżowa pojęcie oznaczające m.in. wtykanie kija w mrowisko. Z nikogo nie zakpiłam, naciskam palcem na bolący wrzód. Proszę czytać uważnie i z uwzględnieniem kontekstu, w którym tekst powstał.
 9. marysia wieczorek

  *** (zgwałconą kobietę należy)

  Dziękuję za zabranie głosu i przepraszam za chamską odzywkę. I tak już biorę udział w tej dyskusji. A chodziło mi o zaczepienie tych dwóch, wiadomo. Ps. Dałam serduszko, czytam i doceniam :)
 10. marysia wieczorek

  *** (zgwałconą kobietę należy)

  Nie chcę tłumaczyć tekstu ani wdawać się w dyskusję na temat aborcji. Ten wiersz to trolling, wywoływanie duchów. Bardzo chciałabym, żeby głos zabrali dwaj przeze mnie wymienieni ale również inne kobiety. Słowa jakie padły na tym forum kilka dni temu bardzo mnie dotknęły.
 11. marysia wieczorek

  *** (zgwałconą kobietę należy)

  Ithiel, Animus Lumen, gdzie jesteście kiedy Was nie ma?
 12. marysia wieczorek

  *** (zgwałconą kobietę należy)

  Nie masz mnie za co przepraszać Waldemarze. Dziękuję, że przeczytałeś jeszcze raz.
 13. marysia wieczorek

  *** (zgwałconą kobietę należy)

  No raczej nie
 14. marysia wieczorek

  *** (zgwałconą kobietę należy)

  Niecierpliwie czekam na dwóch takich.
 15. dwóm takim z orga dedykuję Zgwałconą kobietę należy przekonywać, żeby urodziła. Oczywiście delikatnie i z uwagą. Można też ugotować dla niej zupę z soczewicy albo uprać jej majtki. Nie należy naciskać, ale w przekonywaniu być konsekwentnym. Dziecko to życie a życie jest dobrem. A ten mężczyzna co miał sztylet zamiast fiuta tak naprawdę był boskim posłańcem i wynurzył się zza rogu bezbłędnie, w najbardziej płodny dzień. Nic nie dzieje się przypadkiem, kochanie, bidulo, moje ty zgwałciątko. Kobietę zapłodnioną przemocą należy traktować z wyrozumiałością. Można też ugotować dla niej zupę lub zabrać ją do kina. Byle nie pisnęła, że tamten był niezły.