befana_di_campi

Użytkownicy
 • Zawartość

  1185
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 1. befana_di_campi

  Poezja

  Nietypowo piękny wiersz :)
 2. befana_di_campi

  majowy deszcz

  Przekornie :)
 3. befana_di_campi

  Infamia

  Wracam do wypowiedzi Moniji, aby uświadomić kobiecie, jakim trzeba być podlectwem, żeby wyrwawszy zdanie z kontekstu, kogoś przekląć. Jako dowód odnośnie zaprezentowanych przekonań, to niech tu posłuży wypowiedź Pani Red. Aleksandry Jakubowskiej, Matki niepełnosprawnego syna, zresztą - w mnie interesującym przypadku - b. polityk SLD, gdy ja - to na marginesie - opowiadam się za prawicą. Podaję poniżej link: https://www.wprost.pl/kraj/10120366/jakubowska-ostro-o-matkach-protestujacych-w-sejmie-zostaly-podpuszczone-przez-politykow.html Czy Panią Jakubowską też ma Pan Bóg skarać? W takim razie chętnie i ja tej karze się poddam. P.S. Nie chcę dywagować, kto teraz pod tym nickiem się ukrył. Ale jeżeli uczyniła to niejaka [...] występująca na innym portalu, która niegdyś z wielką dezynwolturą potraktowała moją miniaturę zadedykowaną zmarłemu Dziecku, zresztą jedynemu, to oprócz milczącej pogardy już nie mam nic owej pani do zakomunikowania :(
 4. befana_di_campi

  Infamia

  I co to w ogóle za klon / pacyna ta Monija? Zamiast autoprezentacji, od razu urąganie. Z najgrubszej berty! :\ Za literaturę weź się, pacynko, a nie bezczelnie wcinaj między wódkę a zakąskę, która ciebie (tymczasowo) nie dotyczy, tchórzliwa istoto! :]
 5. befana_di_campi

  Infamia

  Przekleństwo / złorzeczenie wraca do nadawcy jak bumerang. I po raz n-ty powtarzam: z czapy nigdy nie piszę, zaś na temat osobistej (niegdyś) opieki nad niepełnosprawną osobą, to mogłabym napisać książkę.
 6. befana_di_campi

  Moja recepta

  "Świnie"? I przez te "świnie" cały wiersz zabrudzony. W Ewangelii wg św. Mateusza mówi się o "wieprzach".
 7. befana_di_campi

  Infamia

  Nie wiem, kim są ci "kolesie", bo ci z obecnej opozycji przez 8 lat, w biały dzień oraz w żywe oczy łupili "ten kraj". Generalnie jestem apolityczna, nienawidzę jednak kłamstwa. I jak rzeczywiście zamierzałam się pierwotnie opodatkować, to widząc te sejmowe mamuśki-prukwy powiedziałam: guzio!!! Bowiem nikt nie ma monopolu oraz patentu na "sprawność". Wystarczy jeden głupi wypadek, kiedy potrąci mnie samochód, ponieważ kierowca przemieszcza się na niesprawnych hamulcach.
 8. befana_di_campi

  Infamia

  Przynajmniej poskutkowało tym, co mailową prozą napisałam oraz opisałam, gdzie trzeba: https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/391709-dawno-nie-bylo-u-nas-takiego-przykladu-cynizmu-jak-protest-niepelnosprawnych-nakrecany-przez-partie-prymitywnego-darwinizmu Wtedy to stuknął się w ciemię jeden z Naczelnych ;) Serdecznie :)
 9. befana_di_campi

  Infamia

  Czarcie znamię exemplum na czerepie nowoczesnej pośliny, (mieliby używanie Sprengery wspólnie z Krammerami) Ten gałów wypucz, krzywa japa i jad pomiędzy kłami, bo wie mądralucha, kiedy dziecię z kąpielą dać wcisnąć sobie do brzucha, a kiedy je stamtąd wyskrobać pordzewiałymi wieszakami… Teraz znów w akcji. Niepełnosprawnych kupy wymiata w Sejmie rączkami wymanikiurowanymi, a jakże, jednak nie swymi, bo by się jej zaśmierdziały. Ona mamuśkom kody podrzuca, te skrzeczą, gdy reszta kalek nie mniej obolała cierpi w odleżynach, gdyż mało kto im uwierzy w podobny humanitaryzm. 24.04.2018
 10. befana_di_campi

  Drań

  Przepraszam, panie Egzegeto, a gdzie ta jedna z dwu części "stetryczałego" - zdaniem pana - hejtu, czyli skromna b_d_c - napisała o "PiS-ie"? Napisałam o wcześniejszych komentarzach oraz o ilustracji do wiersza. Ilustracji zresztą typowej dla estetyki autorki, której nie muszę przecież akceptować, a nawet wolno mi - ilustrację razem z autorką względnie vice versa - skrytykować? Wstydzić to się proszę za siebie. A przede wszystkim proszę wszelkie, bez żadnego wyjątku, komentarze, czytać ze zrozumieniem.
 11. befana_di_campi

  Drań

  Powtarzając za J.J.J. z Liternetu: "głupia ta Valerka"
 12. befana_di_campi

  Piątka Morawieckiego

  Identyczne odczucia z Przedmówcami.
 13. befana_di_campi

  Drań

  Mnie się nie podoba :\ Politykierstwo komentatorów. Zupełnie jakby nie było przedtem innych afer. I ta ilustracja: do kogo oraz czego adresowana? Chyba wyłącznie jako aneks do nadpobudliwej wyobraźni Autorki tekstu?
 14. Urodę posesji dostrzegać najpierw od krzywego trapezoidalnie podwórka gdzie nagiego jesionu gałąź zagląda jak drzewo same wiatrem rozdziane - Odwzajemnić sztachetom uśmiech ów słońca pozytyw jasny - pozamykanym oknom na północ by się dać porwać przez zachwyt mniszkom jak żółtko - - niebawem dmuchawcom I tynków ziarnistość wzrokiem uładzić - rozrzedzoną murów ziemistość na krystalicznociekłą wiosny klepsydrę błękitem wysuszoną jak batyst z furkoczącą dziecinnie bielizną 22.04.2009 (przedpołudniem)
 15. befana_di_campi

  Z innej perspektywy. Katyń

  Dziękuję za... :(