Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Justyna Adamczewska

Użytkownicy
 • Liczba zawartości

  4579
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Justyna Adamczewska

 1. @Nieznajomy Niewidzialny @8fun Dziękuję. @Justyna Adamczewska
 2. ? mm - Ty masz. Dla kogo zbędnych? :)) mm, podpisałeś nie mój wiersz, moim nazwiskiem @Justyna Adamczewska Dlaczego? Bo: Ja nie godzę się na takie działania. To nie fair. Enough!. UNDERSTAND ME? mm.
 3. Równiez, Iwonko :)) Duuużo miłych podczas Świąt i nie tylko. Justyna.
 4. Z uśmiechem Włóż do koszyczka jajeczka, niech znajdzie się też tam babeczka, kiełbaska, chleba kawałek, sól i trochę zajączkowych czekoladek. Zielone borówki dołóż, by koszyczek był jak tęcza pełna małych różyczek. @Justyna Adamczewska
 5. O, moje słońce!Jakże piękną rzeczą jest słoneczny dzieńPowietrze jest spokojne po burzyPowietrze jest tak świeże, że czuję się jak w świętoJakże piękną rzeczą jest słoneczny dzieńAle żadne słońce, nie jest piękniejszeod mojego słońca,które jest w twarzy twojej,od mojego słońca,które jest w twarzy twojejktóre jest w twarzy twojej.Połyskują szyby twojego okna,jakaś praczka śpiewa i wychwala się,równocześnie wyżyma, rozwiesza i śpiewa.Połyskują szyby twojego okna!Ale żadne słońce, nie jest piękniejszeod mojego słońca,które jest w twarzy twojej,od mojego słońca,które jest w twarzy twojejktóre jest w twarzy twojej.Kiedy noc przychodzi i słońce zachodzi,Prawie zaczynam odczuwać melancholię;Chciałbym zatrzymać się pod twoim oknem,Kiedy noc przychodzi i słońce zachodzi.Ale żadne słońce, nie jest piękniejszeod mojego słońca,które jest w twarzy twojej,od mojego słońca,które jest w twarzy twojejktóre jest w twarzy twojej. Posłuchajcie i jeszcze raz wesołych Świąt. Justyna A.
 6. Justyna Adamczewska

  Okno

  Zagadkowy wiersz. Pogubiłam się liryku. Czy to erotyk? Jeżeli tak, to b. wyczerpuje jednego z partnerów - peela, ale może się mylę? Pomyślałam sobie o tym , gdy przeczytałam: JUŻ WIEM, TO O TWOJEJ GŁOWIE - LENUCHOWANIU LEKKIM! Ale... fajnie, zrozumiałam, jednak poezja jest piękna , bo b. wieloznaczna. Ale jest również: He, he, ale mnie nabrałeś. :))
 7. Kobro, ważne przesłanie, ważne, niespotykanie mądre słowa. To jest to: Łaska zbawienia przez łaskę cierpienia. J.
 8. Silver, To jest dla mnie wstrząsający obraz. Te fr. , które zacytowałam, to kwintesencja wiersza Twego. Otoczka. Co jeszcze - wiele porównań za pomocą słowa: Pozdrawiam, J.
 9. Afrodyta mówi: - O jam nieszczęsna bogini, dałam jabłko nie Ewuniu, tylko Parysowi - zwykłemu pariasowi. - Helenka powabna (niestety już nie panienka), miłością żonglowała przez lat dziesięć, tym samym uwiądł kwiat męski i niewieści.... J. A.
 10. Wyszczerzone - szczerością szczere święta, kłami niemal zasnuwają oczy nieszczere, niestety. Dzwonki sań koszyczkowych z wikliny, prowadzą w maliny, uderzając o stare kopaliny. Tylko jechać, trząść się i powrócić do wyszczerzenia - słuchania dzwonków marzenia. J. A. mm, tak mi się skojarzyło. Dobranoc. J.
 11. Ja mam też taką zasadę: Najlepiej czuję w swoim własnym towarzystwie, bo lubię przebywać wsród ludzi inteligentnych (sic!). Ale to tylko tak mam czasami, bo ludzi ogólnie lubię. No to przy kawusi pomyśl o TRADYCJI. :))
 12. Wiesz mm. święta są odskocznią, tradycją, choć:
 13. Woda to życie, przelatujące przez palce, nóż to ostrze słów, summa summarum - mimo wszystko: EGO sum vultus pro homine. (Diogenes z Synopy, ur. ok. 413 r. p.n.e. w Synopie, zm. ok. 323 r. p.n.e. w Koryncie) Dla mm od J.
 14. mm, a jakie życzenia będą dla Ciebie do zniesienia?
 15. mm, wybacz nietakt, nie chciałam ukrzwdzić, pisząc: A przeprosinami zapraszam na kawę:
 16. złamane słowo, EH, MM. 'Słowa, słowa, słowa." William Shakespeare – Hamlet Spokoju pośród niepokoju, życzę Ci, mm. J.
 17. @Marcin Marcińczyk Dzięki. Spokojnych SWIĄT. j.
 18. Bo nią pachnie, a nawet cuchnie, z lekka. Dziękuję za wpis i serduszko. J. :))
 19. Radosnych Świąt Wielkiejnocy Justyna, w dzieciństwie nazywana Tysią. ;))) Od mojej Kici też.
 20. Iwonko, dołączam się do Marlett. Piękne życzenia, urokliwe, wiosennie. Tak, to prawda. Justynka A. :))
×
×
 • Dodaj nową pozycję...