Skocz do zawartości
 • Ogłoszenia

  • Mateusz

   Przerwa techniczna   07.12.2017

   Ze względu na trwającą migrację danych mogą występować problemy z dostępem do forum.

Justyna Adamczewska

Użytkownicy
 • Zawartość

  1231
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Justyna Adamczewska

 1. Huragan

  Gieesz ten utwór przynosi też na myśl " Bitwa pod Moskwą (bitwa o Moskwę, obronna operacja moskiewska, operacja „Tajfun”) – główna bitwa początkowego okresu wojny między Niemcami a ZSRR, trwająca od października 1941 do stycznia 1942 r., która zakładała zdobycie stolicy ZSRR. Uważana jest za jedną z najważniejszych operacji strategicznych II wojny światowej." Pozdrawiam. J.
 2. Ból który radość szpeci

  Waldku, dziękuję. Pozdrawiam, J.
 3. Zimowa Wenecja

  Te wersy smutnymi są, befano, choć Wenecja przedstawiona wspaniale. Czego to nie dostrzegamy? Wszystko, tylko czasami wydaje się, że niczego nie dostrzegamy, ale jest jakaś pamięć "pierwotna i fotograficzna" w nas. Pozdrawiam, J.
 4. cholerna

  Oxyvio, tak,śmierć - mamy świadomość jej istnienia, nie mamy świadomości, kiedy nastąpi. Fakt, że czasami czujemy to, iż idzie. Gdy nadejdzie - pozostawia nicość i pustkę. Smutny wiersz, acz prawdziwy. Pozdrawiam, J.
 5. Ból który radość szpeci

  Waldku, trochę tu narzekania, ale, jeśli: "nie moja to wina widocznie Bóg tak chciał jednak mi ciężko bo nie potrafię tego zrozumieć" czujemy niemoc, to te słowa powyżej przynoszą ulgę.Podoba mi się. Pozdrawiam J. A.
 6. Pana Wilkoniowe malowanie

  befano :))) Przestałam się niepokoić. J.
 7. Huragan

  Gieesz
 8. Huragan

  Gieesz, A ja dziękuję za Twe słowa. :)) Gdybym mógł sobie wybrać...(w Kazimierz Przerwa-Tetmajer Gdybym mógł sobie wybrać śmierć podług mej woli, chciałbym z wolna utracać świadomość istnienia, przestawać czuć, co rozkosz przynosi lub boli, i pogrążać się w cichą otchłań zapomnienia.
 9. Samotność

  MaksMara, przeczytam wiersz. Tak samotny w tłumie - ten tłum też jest samotny. Pozdrawiam.
 10. Samotność

  MaksMara , mogę tylko rzec - eh i stwierdzić że wiersz jest bardzo dobry. "samotnica pośród samotnych" to słowa, które ja napisałam w pewnym moim wierszu. I dodam cytat "wiecznie samotni pośród tłumu ludzi..." K.Przerwa - Tetmajer. Pozdrawiam j.
 11. Pieśni nabożne

  Cześć Arkadiuszu geneza bytu pierwotnego - strząśniętego z sandałów. "A potem Bóg rzekł <Niechaj powstaną ciała niebieskie świecące na sklepieniu nieba> Jedność Trójcy Świętej. podoba mi się ten wiersz. Pozdrawiam J.
 12. O ,,zjawiskowym,,

  Maćku dobre, he, he. Ciekawam tego zjawiska
 13. Studium kobiecości II. Tryptyk

  befano, to mi się najbardziej podoba. Ale tej części jest tyle różnorodności, że oczy latają wokół głowy. Ładne. :)))) J.
 14. Pana Wilkoniowe malowanie

  befano, delikatnie o delikatnej ilustracji, jednak bez słodkości nadmiernych, to ważna umiejętność tak napisać. Dla małych i dużych - uwrażliwia duszę i jednocześnie"szkicuje duszę" Jak domek z patyczków ułożony, ale nie chwiejny, choć leciutki. misie brunatne barany Zdrobnienie obok "zgrubienia". To jest ciekawie zdanie pod względem składniowym - przeszłość z teraźniejszością (całościową i tą na teraz" Klisza, soczewka skupiająca uwagę na kapotce. ciepełkowy i spokojny świat. "ryża bajka" - to też ciekawe, tylko trochę niepokojąco... lecz sama nie wiem, dlaczego. Pozdrawiam J.
 15. Huragan

  Bezsilnego przemyślenia. Dla mnie tekst przejmujący i poruszający. Niewola - wolą, czucie - śmierć, melodia - ciężka, akceptacja - ból J.
 16. Claromontana. Listopadium

  befano strofy które przytoczyłam, dla mnie b. ważne. To b. zatrważa, ale prawda i jakże pięknie wyrażona. Wiersz poruszył mną bardzo. Pozdrawiam J. Twój wiersz zapadł mi głęboko w duszę skołataną.
 17. Emeryt u seksuologa czyli recepta na nudę

  Wolny, akurat ten utwór Tuwima zwraca się bezpośrednio do "endeka" Niektórym - to paszkwil, zatem, bo zwrot bezpośredni do poetek. "Podmiankę" błąd gramatyczny, powinno być "podmianki". I napisz rozprawę o chamstwie. P.S. ty chciałeś poznać moją opinię? O! Też pozdrawiam.
 18. Emeryt u seksuologa czyli recepta na nudę

  Oj, bolku, oj! :(((
 19. Emeryt u seksuologa czyli recepta na nudę

  Nie mam zamiaru przekonywać niektórych, bo oni i tak nie słuchają. "Wolność słowa" - powiadasz Maćku, no też powinna mieć swoje granice, bo inaczej staje się pyskówką. Pozdrawiam. J
 20. Emeryt u seksuologa czyli recepta na nudę

  Free, "Tu jest taki kopniak" Czy młode Panie czasem nie robią identycznie gdy im się ubzdura że są zaatakowane? Czy nie potrafią szukać okazji jak tu się przyczepić i jak tu dokopać domniemanemu krzywdzicielowi? Czy to nie słowa "paszkwilowate"? Urażasz w nich Panie. nie rób drugiemu, co Tobie niemiłe, Wolny Panie. Nie podjudzaj, nie szukaj okazji do przyczepiania się... WYWOŁUJĄC BURZĘ, jakże niepotrzebną. Dla mnie "potrafienie pań" i '"dokopywanie" są w Twojej wypowiedzi złośliwe. Zrobiłeś z kobiet okropnie zawistne osobniczki i krwiożercze, do tego jeszcze z lekka tępawe. Myśl, Free, zanim kogoś urazisz. Z poniższej Twojej wypowiedzi wynika, że umiesz myśleć, tyle że złośliwości prawisz. Pomyślałem sobie, że ubodły Pana jej komentarze i dał Pan upust swej frustracji. Koniec
 21. Emeryt u seksuologa czyli recepta na nudę

  Może Bożenko bardziej zajrzyj w głębię tekstu? Twoje encyklopedyczne wywody nie pozwalają jednak na to. Wyluzuj. Rusz swój dziewiąty zmysł. Zniesmaczona a współczuje, ciekawe? Bywaj, Czytaczu.
 22. Listopad z grudniem. Migawki

  Haiku mroźne * I mroźny czas zorzy - ostoja dla twardych stóp ziemia niczyja ** II trwanie wieczności - kry o człowieczych formach trzaskający wzrok *** III północ Grenlandii - zamarznięte życie w tle dyszą opary **** IV duchy przeszłości - zastygły w trwałych formach gdzie jest pobudka Luty 2015 r. Justyna Adamczewska A Dyzia, biała jaj śnieg - swoje wie. :))))
 23. Miłość

  Dobre, kostotelesie, ja jedno mam - myślę, że poprawnie to:I pyta jej, (bez się).
 24. Listopad z grudniem. Migawki

  befano piękny obrazek z życia natury z podziałem na etapy. My też natura. Każdy rok, to etap, tyle, że natura chroni wiele, wiele pokoleń. My ułomni, nie możemy - umieramy. Ciszą rozśpiewane ogrody - niewinny sen śniegu (nie)realne światło patrzy przez mokrą gazę. W ogóle takie haikowe. Ja np. napisałam wiele miniaturek i haiku o porach roku, szczególnie o zimie. Np. haiku grenlandzkie. Podoba mi się Twoje pisanie. Pozdrawiam. J.
 25. Emeryt u seksuologa czyli recepta na nudę

  Maćku, ale się emeryt rozhasał. Z jednej strony dobrze, bo ma coś w życiu, co Go rajcuje - pisanie. Widocznie tylko to kochanie tylko mu pozostało. Wg mnie to gorzka satyra. Pozdrawiam Maćku. J.
×