Skocz do zawartości

Justyna Adamczewska

Użytkownicy
 • Zawartość

  1620
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Justyna Adamczewska

 1. Lustrzanie

  befano, cześć. Wiersz ciekawy, Bateria, wyczerpanie, zmarszczki, menuet, pobrużdżenie, blask, zapach, biała kamea - to wyrazy ważne w twoim wiersz. W ogóle całość współgra pięknie napisałaś, jak to Ty. pozdrawiam :))) Pozdrawiam J.
 2. Flirt

  Zapomniałam, acz w duszy cosik grało. Pozdrawiam i dziękuję J.
 3. Flirt

  Sny przybliżają nas do marzeń, są jak podszepty chwili, befano. " La Sorella Morte jest przesympatyczna ;-)))" OJ, TO DLA MNIE NOWOŚĆ. Moje serce bije spokojniej, puls zwolnił - dziękuję. Rozmawiałaś ze Śmiercią, piłyście herbatę, uściskałyście się na pożegnanie. Pożegnania to koniec - dziwny sen.
 4. Flirt

  Przejmujące, befano. Śmierć tutaj potraktowana jak pojęcie, które ma status Wielkiej Litery. Nazwa własna. Kosa - ścinanie, zabijanie, sekator - czasami służy do formowania, np. krzewów, wg myślenia ludzkiego - ingerencja. Też śmierć. Męskość jak zwiędłe strąki - puste, nie ma ziaren - ale kompost będzie - życie. Tak widzę Twój wiersz. Pozdrawiam Justyna.
 5. Poezja wariata

  Dobrze, że wstawiłeś. "Pisany był dosłownie na "wariata" i lepiej nie wiedzieć, co to znaczy." Są takie fraszki, które mają w tytule "Na..." To tak ważne, bo może tutaj nie jest piszący wariatem, ale może pisze nt. wariata. prę razy przeczytałam wiersz, Coraz bardziej mi się podoba.
 6. Orły latają samotnie. Lubię to. J. A.

  Ithiel, dzięki za S. Wyspiańskiego.
 7. Las

  Fajnie. :)) Justyna
 8. Czy cisza jest potrzebna?

  Dziękuję, Maks. Justyna
 9. Las

  To fajnie valerio. Będę czekać na nast. fragmenty. Pozdrawiam Justyna.
 10. Las

  Już rozumiem, jednak wyjaśnienie (przynajmniej mi) pozwoliło na zrozumie, acz nadal sądzę, że utwór niedokończony, może jakoś wkleić do niego Twoje wyjaśnienie. Dziękuję i pozdrawiam Justyna. :)) Taką mam piosenkę na okoliczność lasu
 11. Las

  valerio, świat podzielony na strefy - spokoju i wojen. Podoba mi się, b. logiczny. Mimo podziału, każdy zna swoje miejsce i zna pojęcie tolerancji, tylko tak się zastanawiam, czy można tolerować, nie przeszkadzać, gdy: " Połamane drzewa, zrywane polne kwiaty, które zaraz po zerwaniu, umierają. Pogrubiłam zdanie, którego nie rozumiem. Jakby tekst nie był skończony. Pozdrawiam Justyna
 12. Szkice

  Cześć, Maćku. Piękny wiersz, prawda z niego bije. Nic nie jest stałe - tak nam się wydaje, acz poezja, choć czasami wyje, to nigdy nie przeminie. Jest jak opoka. Pozdrawiam Justyna.
 13. Czy cisza jest potrzebna?

  Pozdrawiam Justyna.
 14. Poezja wariata

  Cześć Minamoto, ten wers ciekawy, acz przed "czy" przecinek by się zdał, przed "ale" również, ale może to tak specjalnie, no w końcu "Poezja wariata". Pozdrawiam Justyna.
 15. Czy cisza jest potrzebna?

  Maks, przemyślenia, ważne zagadnienia. W powyższym zmieniłabym "zniknąłby" na "zniknęłyby" bo po tym wyrazie napisałaś: smutek łzy i śmierć. Nie wiem też, czy pomiędzy smutek łzy nie powinno być przecinka, ale może chodzi o łzy smutek. Tak też ciekawie. Mam nadzieję, że nie uraziłam. Pozdrawiam serdecznie Justyna. :))))
 16. Żądz naszych ciąże

  Sylwestrze, b. piękny wiersz. Taki dopracowany. Tragizm uchwycony, niezmienność zmienną jest. Takie życie. Świetne rymy. Pozdrawiam Justyna.
 17. Codzienność

  Tak, stare, ale Orzeł!!!!!
 18. Codzienność

  Ot, codzienność. Maks. Doskonale zarejestrowana - fotograficzne. Biało - czarna odbitka, jak ten asfalt, acz zieleń jest, ale ciemna, może mało widoczna. Żółty prostokąt wyskakuje ze swoich ram. I trach. Ciemność.
 19. ***(jestem widzialny...)

  Kocioł? Na chacie? Ależ mi żal, acz theriona wysłuchaj. Pozdrawiam, powaga, śmiać się nie wyp - pada. Jtn. Tak krócej, oszczędniej i spokojniej. Na razie. Jtn.
 20. ***(jestem widzialny...)

  Czas, czas, wije się wokół nas. Teraz tylko tyle? Szybciej, bo nas porwie wężowe piekło. ;)) Justyna
 21. ***(jestem widzialny...)

  radio, nadałeś pięknie. Pierzasty wąż -symbol autochtonicznych Indian. Krwawy, tak krwawi Twój wiersz. O widzialnej ślepocie. Smutne wersy" " Tylko zrozumieć. Taka jest jednak siła węża, że doskonale oświetla. Dzięki swoim falom dostrzega myśli slalom. Pozdrawiam Justyna /piosenka,therion,quetzalcoatl.html
 22. Nauka życia

  Bolesławie dla mnie to świetny wiersz. Szczególnie przyciąga zwrotka: Nie marudzić, tylko żyć od nowa. Jest nadzieja. Pozdrawiam Justyna.
 23. Problemy techniczne 13.03 - 14.03

  Ja, tak, jak Kot, nie mogłam wejść na Portal, ale dziś - już 14. 03, udało się.
 24. Wszystko ma sens

  Cześć, Maks. Ciekawie, jak to u Ciebie. Ból wielki... to przejmujące. Pozdrawiam Justyna
×