Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki


Justyna Adamczewska

Użytkownicy
 • Zawartość

  4191
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

1365

O Justyna Adamczewska

 • Ranga
  Just

Ostatnio na profilu byli

7111 wyświetleń profilu
 1. Justyna Adamczewska

  Upadłość

  Tytuł? "Upadłość", stopy odmawiają posłuszeństwa - upadasz. Mozna ogłosić tez upadłość, np. firmy - każde dotychczasowe jej zobowiązanie przestaje obowiązywać. No tekst godny uwagi. J.
 2. Justyna Adamczewska

  Upadłość

  Nicość, Anonimie. Kolejny raz nicość, to ciekawy wiersz. Tu już nie ma nicości - dziwne, trochę chaosu Autor wprowadził. Mgła - włozysz w nią rękę i jej nie widzisz ręki - nicość - czyż nie tak? Eh, wiele znaczeń... J.
 3. Justyna Adamczewska

  zwinięte skrzydła

  Marlett. To mi kojarzy się z Antygoną, choć może podobieństwa na pierwszy rzut oka nie widać. "Mówisz, żem szalona, ale jak sądzić szaloną przed trybunałem szaleńca?" "Współkochać przyszłam - nie współnieniawidzić.". Wiersz wzbudza emocje, dreszcz. Włosy - symbol siły Samsona, której tej siły się obawiał, źle wykorzystywał, obcięto mu włosy - Dalida. Zmarnował dar. Tak czytam wiersz. Może obłęd inny jeszcze gorszy od tego, w którym żyła Peelka? Pzdr. Marlett. J.
 4. Justyna Adamczewska

  Nie fantazjuj, nie zmyślaj

  Ano, Marysiu, wiem. Wiersz jednak wiele mówi i dobrze, po to pisze się wiersze. Hejka. :))
 5. Justyna Adamczewska

  Nie fantazjuj, nie zmyślaj

  dobre, kora mózgowa, pranie mózgu? Fajne słowo, wiersz pełen pretensji PEELKI, do kogoś, kto (chyba) ją skrzywdził, lub nadal krzywdzi. Nie wiem, czy odbiorca - adresat w ogóle słucha tego, co mówi Peelka, ale może...? Pozdrawiam Marysiu, j.
 6. Justyna Adamczewska

  wigilia (BN) za oknem

  Może? Ja, czytajac wiersz miałam przed oczyma starożytność, skojarzenia z wędrówką Józefa, Maryi ciężarnej i trzema królami, obrałam zatem nie ten kontekst , no może ten - ale nie nie wspoółczesnośc i kontynuację tradycji. Czego poszukuje bezdomny? Zacisza, dobra, ludzkich odruchów i bycia z nowo narodzonym. Dzieci wyczekują - tego, ze gwiazda przyniesie wszystko to, co potrzebne, bezdomność to problem, dzieci pewnie jej nie znają, nie wiedza, że sa tacy ludzie, którzy nie mają domu, a tu... gwiazda wyczekiwana i nieoczekiwany przez nie człowiek. Dodatkowy talerz - niespodzianka, dorośli go na pewno postawili na stole, ale dzieci przyjęły to za oczywistość,jak choinkę - o której nie piszesz, ale jest, na pewno jest. 8fun wrócę do wiersza. Mam tyle myśli na jego temat i myśli związanych z , jeszcze raz zacytuję Cię: Pomyśleć muszę nad ta gwiazdą (Gwiazdą). A jeszcze Ale jeśli dzieci wyczekują gwiazdy, patrzą w niebo, to jednak na niebie są, jak to nazwałeś "obiekty astronomiczne". Oj 8fun, myśleć idę, na razie. J.
 7. Justyna Adamczewska

  obudziłam się

  ;))
 8. Justyna Adamczewska

  wigilia (BN) za oknem

  pustynię - tu powinna być l. poj. bo jest wcześniej napisane: I słowo "gwiazda" w zestawieniu z Betlejemska, napisałabym wielką literą, wszak to nazwa komety. Akurat w tym wierszu tak jest. Ładnie, tajemniczo, wers ostatni to taki wers o wiecznych wędrowcach, mają cel, wiedzą dokąd się udać, ale na tułaczkę skazani. Pozdrawiam J. I tytuł. :))
 9. Justyna Adamczewska

  Zwierciadło

  o przyjęcie w Kosmosie! Masz niesamowite skojarzenia, Wędrowcze. Trochę zasmuca i burzy nastrój spokoju wers: Kogo Peel pyta? Siebie? No to więcej wiary, lustro Ci to powie. Wiesz lustra rozmawiają z ludźmi - tak sobie kiedyś wyobrażałam. Jak zwykle bardzo nastrojowo.
 10. Justyna Adamczewska

  obudziłam się

  wjolu, prawdziwy raj widzisz, słyszysz. Ładnie i delikatnie. Lubię słowo "bryza" - jest takie uspokajające. Świeżość - to widzę w wierszu. Poza tym: jakby Peelka nie wierzyła własnym oczom, że tak pięknie jest. Zmysły wyczulone - po pokrzepiającym, dobrym śnie. Rękoma chce dotknąć rzeczywistości, która wydaje się być nierzeczywista. Bo jest : Choć może i nie? Pozdrawiam niedzielnie :)) J. poranne trele króciutką historyjką zapisem marzeń J. A.
 11. Justyna Adamczewska

  Wdzięczność

  Oczywiście, tak sądzę. Pozdr. wjolu.
 12. Justyna Adamczewska

  Wdzięczność

  Oj, ale to tak nieraz bywa, betko. FALOWANIE - dobre jest w erotykach,,, czyż nie? no skorzysta, a nawet już skorzystał, he, he. I bezpieczeństwo zapewnione - grant. Dobre, Dziekuję, BB. j. a
 13. Justyna Adamczewska

  Wdzięczność

  Marlett, dzięki, fajnie mi napisałaś. no do robala, jak w "Przemianie F. Kafki, można traktować, jak konytnuację, oczywiście nie porównuję się z Kafką.
 14. Justyna Adamczewska

  Osobliwość

  Zakończenie b. niezwykłe. Zresztą cały wiersz mi się podoba, choć, np, nie bardzo mi pasuje: To mi nie koreluje jakoś z pierwszym mym cytatem, brak trochę spójności. I jeszcze Tego nie pojmuję za bardzo. J. Powróciłam do wiersza, bo nie dawał mi spkoju.
 15. Justyna Adamczewska

  Zmienność

  Cześć Silver, tytuł znakomity. Wiersz - wspomnienie, człowiek żyje i teraźniejszością, i przeszłością, i przyszłością. Tu jest wszystko. A wersy: no, znakomite. J.
×