Skocz do zawartości
 • Ogłoszenia

  • Mateusz

   Przerwa techniczna   07.12.2017

   Ze względu na trwającą migrację danych mogą występować problemy z dostępem do forum.

Justyna Adamczewska

Użytkownicy
 • Zawartość

  1231
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

216 Excellent

2 obserwujących

Ostatnio na profilu byli

2608 wyświetleń profilu
 1. Huragan

  Gieesz ten utwór przynosi też na myśl " Bitwa pod Moskwą (bitwa o Moskwę, obronna operacja moskiewska, operacja „Tajfun”) – główna bitwa początkowego okresu wojny między Niemcami a ZSRR, trwająca od października 1941 do stycznia 1942 r., która zakładała zdobycie stolicy ZSRR. Uważana jest za jedną z najważniejszych operacji strategicznych II wojny światowej." Pozdrawiam. J.
 2. Ból który radość szpeci

  Waldku, dziękuję. Pozdrawiam, J.
 3. Zimowa Wenecja

  Te wersy smutnymi są, befano, choć Wenecja przedstawiona wspaniale. Czego to nie dostrzegamy? Wszystko, tylko czasami wydaje się, że niczego nie dostrzegamy, ale jest jakaś pamięć "pierwotna i fotograficzna" w nas. Pozdrawiam, J.
 4. cholerna

  Oxyvio, tak,śmierć - mamy świadomość jej istnienia, nie mamy świadomości, kiedy nastąpi. Fakt, że czasami czujemy to, iż idzie. Gdy nadejdzie - pozostawia nicość i pustkę. Smutny wiersz, acz prawdziwy. Pozdrawiam, J.
 5. Ból który radość szpeci

  Waldku, trochę tu narzekania, ale, jeśli: "nie moja to wina widocznie Bóg tak chciał jednak mi ciężko bo nie potrafię tego zrozumieć" czujemy niemoc, to te słowa powyżej przynoszą ulgę.Podoba mi się. Pozdrawiam J. A.
 6. Pana Wilkoniowe malowanie

  befano :))) Przestałam się niepokoić. J.
 7. Huragan

  Gieesz
 8. Huragan

  Gieesz, A ja dziękuję za Twe słowa. :)) Gdybym mógł sobie wybrać...(w Kazimierz Przerwa-Tetmajer Gdybym mógł sobie wybrać śmierć podług mej woli, chciałbym z wolna utracać świadomość istnienia, przestawać czuć, co rozkosz przynosi lub boli, i pogrążać się w cichą otchłań zapomnienia.
 9. ktoś mi blokował konto (?)

  Mateuszu, Dziękuję, ja tylko korzystam z tego komputera, ale jak to śpiewali... "Wszystko się może zdarzyć..." J.
 10. Samotność

  MaksMara, przeczytam wiersz. Tak samotny w tłumie - ten tłum też jest samotny. Pozdrawiam.
 11. Samotność

  MaksMara , mogę tylko rzec - eh i stwierdzić że wiersz jest bardzo dobry. "samotnica pośród samotnych" to słowa, które ja napisałam w pewnym moim wierszu. I dodam cytat "wiecznie samotni pośród tłumu ludzi..." K.Przerwa - Tetmajer. Pozdrawiam j.
 12. Pieśni nabożne

  Cześć Arkadiuszu geneza bytu pierwotnego - strząśniętego z sandałów. "A potem Bóg rzekł <Niechaj powstaną ciała niebieskie świecące na sklepieniu nieba> Jedność Trójcy Świętej. podoba mi się ten wiersz. Pozdrawiam J.
 13. O ,,zjawiskowym,,

  Maćku dobre, he, he. Ciekawam tego zjawiska
 14. Studium kobiecości II. Tryptyk

  befano, to mi się najbardziej podoba. Ale tej części jest tyle różnorodności, że oczy latają wokół głowy. Ładne. :)))) J.
 15. Pana Wilkoniowe malowanie

  befano, delikatnie o delikatnej ilustracji, jednak bez słodkości nadmiernych, to ważna umiejętność tak napisać. Dla małych i dużych - uwrażliwia duszę i jednocześnie"szkicuje duszę" Jak domek z patyczków ułożony, ale nie chwiejny, choć leciutki. misie brunatne barany Zdrobnienie obok "zgrubienia". To jest ciekawie zdanie pod względem składniowym - przeszłość z teraźniejszością (całościową i tą na teraz" Klisza, soczewka skupiająca uwagę na kapotce. ciepełkowy i spokojny świat. "ryża bajka" - to też ciekawe, tylko trochę niepokojąco... lecz sama nie wiem, dlaczego. Pozdrawiam J.
×