Marek_Bazyli

Użytkownicy
 • Zawartość

  265
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 1. Marek_Bazyli

  Ze słownika wyrazów zakazanych

  Dobry pomysł, dobre wykonanie, z pewnym ale, jak to zazwyczaj w życiu bywa. Myślę, że mówiąc o współczesności użyłeś nieproporcjonalnie wielu negatywnych zwrotów. To burzy równowagę wiersza, bo omawiając prześladowców Polski z przeszłości obchodzisz się z nimi łagodniej. Zatem myślę, że osobiste przekonania odebrały Ci rzeczowość i obiektywizm. Myślę, że tę samą treść można przekazać bez używania tak mocnych określeń jak "pisizm", "brudna łapa", "próbują wykrzyczeć". I naprawdę nie mam na celu polemiki z wyrażonym w wierszu poglądem. Mówię o sprawach jedynie technicznych, bez dyskusji z wyrażonym poglądem.
 2. Marek_Bazyli

  Świt roboczy

  Dobre, ale czy naprawdę skończone? :) Jakby trzeba to było jeszcze dopieścić. A przegadane to raczej nie jest, tylko może przesycone obrazami, które są dobrane dobrze, ale zbyt dużo serwujesz ich na raz. Człowiek rano nie jest w stanie tak szybko reagować... wolniej droga Panie, wolniej :) To miasto jeszcze śpi. Ciszej droga Pani, ciszej... żeby nie obudzić sąsiadów. I proszę.... bliżej droga Pani, bliżej... tak policzek przy policzku, abym poczuł zapach i oddech. Rytmiczniej droga Pani, rytmiczniej... abym odczuł przetaczające się koło czasu.
 3. Marek_Bazyli

  Z daleka

  Dziękuję za odwiedziny i komentarze. A jest to wiersz z cyklu takich, których mi samemu nie chce się komentować. Napisać/przeczytać i schować się pod kołdrę.
 4. Marek_Bazyli

  Z daleka

  Pojęcia nie mam dlaczego pojawiła się większa czcionka. Nie było to moją intencją, ale skoro jest... :) Dziękuję.
 5. Marek_Bazyli

  Z daleka

  zaproszono mnie do uśmiechniętego koła jak się zaprasza psa do domu z deszczu i niepogody lecz kukły z dalekiej przeszłości niby anioły u bram nieba odganiają abym nie dostał tego czego one nigdy skosztować nie mogą więc znowu patrzę z rozwartą gębą i wytrzeszczonym sercem w oczach jak to wszystko się dzieje
 6. Marek_Bazyli

  martini

  Do klubu abstynenta z tym wierszem raczej Cię nie wpuszczą, ale ładne :)
 7. Marek_Bazyli

  Japońskie przysłowie

  Szczera prawda.
 8. Marek_Bazyli

  Co stanie się ?

  Całkiem ładnie napisane. Brakuje mi jednak odpowiedzi. Stawiasz pytania ważne, ale w sumie dość oczywiste. Większość ludzi o to pyta. Poeta pyta ładniejszymi słowami, ale też próbuje dawać odpowiedzi. Kiedy sięgam po wiersz, to aby dowiedzieć się czegoś o życiu. Czasem autor pozornie nie odpowiada, ale tak układa słowa, że odbiorca niejako sam w sobie odnajduje odpowiedzi. Albo wychodzi z tego saloniku nazywanego poezją z nowym spojrzeniem, nową oceną. Wiersz wtedy jest jak lek, który ściąga zaćmę z oczu. W moim odbiorze Ty tylko pytasz. To dobrze. Teraz poszukaj odpowiedzi. Gdzie? We własnej wrażliwości. W utworach innych autorów. To między innymi dlatego, aby dobrze pisać, trzeba czytać dobrą literaturę :)
 9. Marek_Bazyli

  kocham gnój

  Cóż. Z ziemi powstałem i do ziemi wrócę. Nawet jeśli umiem pisać wiesze, podglądać niebo, czy nie wiem co o sobie myśleć. Od gnoju nie ucieknę.
 10. Marek_Bazyli

  MAKS(i)MUS - czyli spotkania z puentą

  Ja bym to zakończył wersem: Eh, dość zawiłe sprawy miałem, bo spotkałem żonę. P.S. Niby na jedno wychodzi, ale po co tak ostro, że koń...
 11. Marek_Bazyli

  Zła Matka Boska

  Dlatego, że rodzicom, politykom i innym ważnym (może i księżom?) religia służy jedynie do sprawowania władzy i kontrolowania, a nie pokazywania obecności Stwórcy i wchodzenia w relację z Stwórcą. I na dobrą sprawę protesty przeciwko tak zmanipulowanej religii są nie tylko zrozumiałe, ale i słuszne.
 12. Marek_Bazyli

  modlitwa

  Naprawdę modlisz się o iluzję? O życie w iluzji, a nie prawdziwym świecie. W iluzji nie ma przecież miejsca na miłość. Hmm.
 13. Marek_Bazyli

  Zła Matka Boska

  Czarku, nie znasz i nigdy nie widziałeś Matki Boskiej. OK, nie mogę mieć o to pretensji. Piszesz jak uważasz i czujesz. Ja również Jej nie widziałem. Czasem mi się wydaje jakbym Ją znał, jakbym gdzieś zobaczył odcisk stopy... a może skrawek ubrania w drzwiach... a może to był oddech na policzku. Nie wiem, tak mi się czasem wydaje. Chyba żyjemy w trochę różnych światach :)
 14. Marek_Bazyli

  Ale to już było

  Fajnie, ale ja przez tę czcionkę strasznie się męczę czytając. Wolałbym inną.