Skocz do zawartości
 • Ogłoszenia

  • Mateusz

   Przerwa techniczna   07.12.2017

   Ze względu na trwającą migrację danych mogą występować problemy z dostępem do forum.

Deonix_

Użytkownicy
 • Zawartość

  778
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Deonix_

 1. Po treningu

  Pewien strongman z Małej Moskwy wrócił z siłki cały mokry, drżą mu mięśnie, w kościach chrupie, więc się słania po chałupie... przed upadkiem go ratuje dziecka dotyk.
 2. bo takie noce nigdy

  Czytało się miło, lekko i płynnie, bardzo mi się spodobały te rwane wersy :) Ale nad tym "oxygenicznym" to się zastanawiam trochę... Serdeczności :))
 3. Obłędu twarz

  Wprawdzie dwa dni minęły od publikacji tego postu, ale ja też dorzucę swoje trzy grosze do dyskusji :) Bez przesady z tym interpretowaniem. Nie powiesz mi chyba, że nie jesteś w stanie ocenić, czy coś Ci się podoba, czy nie :) To forum nie jest arkuszem maturalnym, żeby za każdym razem trzeba było tu analizować i interpretować wiersze, mało kto ma na to czas i chęci, tak po prawdzie :) A poza tym, z nieodzywaniem się do innych użytkowników na forach jest trochę tak, jak z trzymaniem rąk w kieszeniach podczas wystąpienia publicznego. Może wynikać z nieśmiałości, ale większość audytorium, do którego przemawia taki prelegent, poczuje się totalnie zlekceważona. Przełamywanie swoich słabości jest trudne, nierzadko obfitujące w niemiłe sytuacje - wiem coś o tym. Ale mimo wszystko uważam, że warto :) Powodzenia :))
 4. Księżyc i Jowisz

  Podoba mi się pomysł na wiersz, ale wykonanie niestety już nie. Trochę przydużo tu dla mnie rymów gramatycznych i częstochowskich, miejscami też tekst wydaje mi się arytmiczny. Jak na wierszowaną baśń za mało tu metafor i elementów fantastycznych, a zbyt wiele dosłowności. I zarówno Księżyc, jak i Jowisz niestety nie promienieją, świecą światłem odbitym. Chętnie poczytam następne publikacje, bo baśnie bardzo lubię, ale na tę chwilę, przy tym utworze nic mnie nie zatrzymuje. Pozdrawiam życzliwie :)
 5. czekam na Ciebie

  Ładny, ciepły wiersz, nie mam uwag :)) Nic tylko czekać :) Pozdrawiam :)
 6. Słowoterapia (?)

  O, dziękuję Ci za rymy ! I nastroje wprost z poddasza. Znów przez Ciebie chęć mnie bierze niespodzianie pozastraszać :))
 7. Słowoterapia (?)

  Oklepane metafory, strofy lekko, słodko płyną, rymy cukrzą końce wersów - -ile razy to już było… Ten wiersz to jest jakiś niemój ! Bicia serca nie przyspiesza, nie gruchoce wszystkich kości, ani nawet - nie podnieca. Ja w poezji wolę jednak ostre słowa, sad-masochizm, by czytelnik ze mną zaznał nieprzyjemnych, złych emocji. Lecz nie mogę pisać ciągle tych kawałków sado-maso. Bo już jestem wyczerpana i z przychodnią się przepraszam.
 8. Słowoterapia (?)

  A mało to jest nieporozumień wynikających li tylko z powodu odmiennych upodobań, poglądów ? A w kontekście mojego wiersza (tu już zawężę rozważania) to zdarza mi się pisać utwory w nieswoim guście (aczkolwiek napisane w miarę dobrze) i wtedy mam mieszane uczucia, ot taka moja chwiejność emocjonalna :D
 9. Przekierowanie

  Dobrze, przyjęłam do wiadomości :) Ale tendencji do specyficznych skrótów myślowych i słowotwórstwa się chyba nie wyzbędę :)
 10. Przekierowanie

  Ojej, nie wiedziałam, że moje neologizmy mogą mordować życie na portalu ;//// :DDD
 11. Przekierowanie

  Póki co, najlepsze co mi do głowy przychodzi to: -przekierowanie; -retrospekcja; -tak jak dawniej ...;
 12. Słowoterapia (?)

  O, to może potrwać :)))))) Ale nigdy nikomu nie umniejszam z tytułu takiej czy innej formy wiersza, dobra poezja, tak czy siak, broni się sama :)
 13. Słowoterapia (?)

  Nie do końca :) Lubię rymy, ale jak mam "fazę białego pisania" to mnie trochę drażnią i odwrotnie - gdy piszę rymowańcami to białe wiersze mnie irytują :) Dziękuję za wizytę :)
 14. Owca na targu

  A tak poza tym, to fajne :)) Pozdrawiam ciepło :)
 15. Słowoterapia (?)

  I to jest piękne :) Niezależnie, z iloma kłopotami się wiąże :P Ślicznie dziękuję :) Serdeczności :))
 16. Przy robieniu #selfie

  Dobry wiersz, skłaniający do refleksji. Pozdrawiam :))
 17. Historia choroby

  Tu osobiście napisałabym "czego brak", jakoś tak mi się lepiej wydaje. A tak poza tym, to fajna satyra :) Pozdrawiam :))
 18. Przekierowanie

  Całkiem ładny nieregularniak Ci wyszedł :) W drugim wersie ostatniej zwrotki zabrakło "ć" w "wyruszyć". Nie podoba mi się jednak puenta. Nie podoba brzmieniowo, nie znaczeniowo. Osobiście napisałabym: tej jeszcze gdzieś tam pozostałej pięknej dziecięcej imaginacji Ale zrobisz, co uważasz za słuszne, rzecz jasna :) Pozdrawiam :))
 19. Świąteczna misja

  Nie ma za co, ja po prostu cierpię na SNCSSPD (Syndrom Nadwrażliwości Czytelniczej Spowodowanej Sprawdzaniem Prac Dyplomowych) i wyłapuję takie drobiazgi :))
 20. Świąteczna misja

  Podobaśki, rytmicznie, zgrabnie i z nutką optymizmu :) Tylko literówka: Pozdrawiam :)
 21. Kameleon

  Zgrabny wiersz, mnie się zawsze "delegacje" kojarzą ze zdradami małżeńskimi albo pobytem w więzieniu. Ale: ten fragment mi jakoś nie pasi. powiedziałabym : i nawet wbrew swemu sumieniu, ale pewnie chcesz mieć tam rym dokładny, więc nieśmiało zaproponuję: zmieniał się w każdej sytuacji był w opozycji do sumienia Pozdrawiam :))
 22. 13 grudnia 1981

  Temat ujęty w ciekawy sposób. Nie znam nikogo, kto by mile wspominał 13.12.1981 r., ale uważam też, że mogło być znacznie gorzej. A co do formy, to rym gąsienice-ulice można by zlikwidować i wstawić myślnik przed puentą. Tyle mojego, pozdrawiam.
 23. Nawet wiatr smutniejszy

  Zaczyna się niemiło, później jest ciekawiej, bardziej malowniczo i to jest na plus. Tylko tu zabrakło "ę". Tu bym napisała "pomału" albo w ogóle zrezygnowała z dookreślenia i zostawiła "który krok po kroku" . Pozdrawiam :)
 24. spieniężyła :))) I nie cwana, tylko zaradna :))
 25. Kariera

  Dobre, dobre to :) chyba "odsunęłam" ?? I przekaż Peeli żeby tylko na zimnym nie siadała, bo wilka dostanie :) Pozdrawiam :))
×