Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Deonix_

Użytkownicy
 • Liczba zawartości

  2691
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

1203

Ostatnie wizyty

8176 wyświetleń profilu
 1. Deonix_

  Kieliszek

  O ile przy wódce można by podyskutować, wskazać jakieś jej zalety, to papierochy są szatańskim wynalazkiem. Mnie popiół, dym, proces spalania papierosa po prostu niebywale odpycha, nie cierpię tego widoku i smrodu. I nie znoszę być truta. Przekaz tekstu jednak mi niedaleki, można tu dostrzec złość Peela na ludzką wredotę, ale też może na negatywne opinie o sobie, swoich działaniach, nie wiem, nie znam człowieka. Motyw marności, utraty znaczenia w obliczu śmierci, jest mi bliski. I jego uwidocznienie uważam akurat za zaletę tego tekstu. Tyle mojego, D.
 2. Deonix_

  Ta cisza

  W lubianym przeze mnie, nonszalanckim a zarazem niebywale konkretnym stylu :) Podobasie :) Pozdrowienia najszczersze, D.
 3. Bardzo ciekawie się zaczyna :) Początkowo nie załapałam, o co idzie z tą "osiemdziesiątką dwójką", pewnie przez tę wersyfikację. Ale już chyba wiem :) I bardzo mi się to podoba :) Pozdrawiam, D.
 4. Deonix_

  SZUKAM CZASU

  Ciekawie ujęty problem :) Aj ten Czas, to taki nieuchwytny facet... Pozdrawiam, D.
 5. Deonix_

  Melancholia

  W moim odczuciu to taka podostrzona melancholia, z choleryczno-sangwinicznymi przebłyskami. Znam ten stan. Pozdrawiam, D.
 6. Prześwietny, genialny wiersz. Uderza w serce. Kocham stare samochody, za każdym razem, gdy po latach wysługi mój ojciec oddawał je na złom, ryczałam. Historie starszych ludzi, ich problemy, oni sami, też często mnie wzruszają. Bardzo głęboko ten wiersz odczułam. Często nie gustuję w wierszach pisanych prostym językiem, ale Twoje są wyjątkowe. Potrafią mnie zachwycić. Pozdrawiam z uznaniem, D.
 7. Deonix_

  Odpowiedź dla N.

  Zgadzam się. Ale myślę, że Ali nie chodziło o to, by kogokolwiek zdeprecjonować i przekreślić odgórnie. Po prostu z czasem człowiek wybrednieje, sama nieraz przeglądam po kilka stron forum z wierszami, szukam czegoś ciekawego dla siebie i nie znajduję. Ale nie tracę nadziei :) I nie umniejszam nikomu :)
 8. Jak dla mnie sztuczna inwersja w tytule. W ogóle tytuł nadpowiada, jak dla mnie. Ja bym tu dała coś bardziej tajemniczego, np. przejście, wejście, coś w tym stylu. Ostatnie wersy też skonstruowałabym nieco inaczej, "ponoć" z ostatniego wersu dałabym o jeden szczebelek wyżej. Tyle uwag. Nawet, nawet mi się czytało :) Pozdrawiam :)
 9. Deonix_

  W poczekalni

  Moim skromnym zdaniem rymy gryzą się z tematyką. O ile dobrze wyczuwam autorskie intencje, to miała tu być zilustrowana toksyczność ciszy szpitalnego korytarza, poczekalni. Ale ten nastrój gdzieś ginie zupełnie przez zastosowanie rymów, tego typu rymów. Pobrzmiewa groteską, w moim pierwotnym prywatnym odczuciu niezamierzoną. Ale oczywiście mogę się mylić. Do tego - polskie znaki diakrytyczne - przydałyby się :) Na razie tyle ode mnie :) Pozdrawiam :)
 10. Deonix_

  Odpowiedź dla N.

  Z tym punktem też się nie identyfikuję do końca, już chyba wolę to "byleco" od ciszy. Zostawiam nieraz autorowi komentarz, pochlebny, krytyczny, pół taki-pół taki, zależnie od tego, co zastanę, a odzewu brak, albo jeszcze lepiej - post usunięty. I po czymś takim nie wiadomo, olał, obraził się, zawstydził, czy co.... Bądź tu mądry i pisz komentarze :)
 11. Deonix_

  Bajka o zmierzchu

  @Marcin Krzysica Wielkie dzięki za serce :)
 12. Deonix_

  Czerwiec

  Mnie chyba też 🙂 Choć ze względu na bujną zieleń w tym miesiącu, czerwcową czerwień widzę głównie w słońcu, po zamknięciu powiek. Takie tam prywatne odczucie 🙂
 13. Deonix_

  Bajka o zmierzchu

  Dziękuję pięknie Anastazjo 🙂 Nad smakiem trudno dyskutować, ale fajnie, że szczerze napisałaś, co czujesz. Dla mnie księżyc też jest piękny, a przecież nosi na sobie rozmaite ślady uszkodzeń. I tu zostawiam pole do refleksji nad estetyką 🙂 Dzięki wielkie za zajrzenie, lekturę i uszanowanie oczywiście 🙂 Pozdrawiam najlepiej, D.
 14. Deonix_

  Zostań

  Ciekawa kolorystyka, podoba mi się. Pierwszy wers drugiej strofy - brzmi nienaturalnie. Podobnie "moc jej". "Nietrwałe fale", "nieuchwytne krótkotrwałości" -blisko siebie trącają tautologią. Literówki w "tęskniłem" i "podróżującej". I w końcówce - tę porę powinno być. Poza tym, wiersz wymaga wg mnie ostygnięcia, ale ma coś w sobie 🙂 Pozdrawiam, D.
 15. Deonix_

  Bajka o zmierzchu

  Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź 🙂 Zaczęły mi się podobać "zaspany" i "zbudzony". I znowu muszę się zastanowić... Ale w najbliższym czasie jakoś to zmodyfikuję 🙂 Pozdrawiam również, D.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...