Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki


Deonix_

Użytkownicy
 • Liczba zawartości

  2521
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

1052

Ostatnie wizyty

7370 wyświetleń profilu
 1. Mnie się ten utwór podoba. Nie przepadam za sonetami (także nie wszystkie Twoje mi się podobają, wybacz), ale ten jest dobry. Magiczny, mistyczny, ujmujący i ładnie smutny, że tak to określę. Ma klimat i mniej dokładne rymy od innych Twoich sonetów, które czytałam, a dla mnie to jest plus. Za interpretację pisemną treści się nie zabieram, gdyż nie chcę zburzyć tajemniczości, zasugerować innym czytelnikom "właściwej" ścieżki, bo wg mnie nie jest to utwór jednoznaczny, z tego powodu nie proszę też Autora o objaśnienia. Dobra, nie wiem, co więcej napisać, więc tylko pozdrawiam ciepło i uciekam :)) D.
 2. Deonix_

  Zawieszenie

  Życie i poezja to jedność, czasami dosłowna i radykalna :) Mnie też chyba ta wstęga bardziej :) Dzięki za przeczytanie i ciekawy komentarz :) Pozdrawiam :)
 3. Bardzo dobry wiersz, zrobił na mnie wrażenie. Pięknie zilustrowałaś tu ludzką krzywdę, cierpienie ludzi w Twoim wierszu wynika z ciężkiej, mozolnej, niewolniczej pracy. Pracy, która uwłacza ich godności, odbiera im szanse na spełnienie i szczęście. Do tego stopnia, że nie są oni w stanie wybaczyć swoim oprawcom, wręcz pragną dla nich potępienia. Nasuwa mi to na myśl wydarzenia z obozów koncentracyjnych, choć pewnie można to odnieść do wielu sytuacji, jakie miały (i mają nadal!) miejsce na świecie, niestety. Pozdrowienia serdeczne i ciepłe, D.
 4. Zgrabnie, choć w nieregularnej (to nie wada, żeby nie było) formie ukazany zawód życiowy Peela, sromotna przegrana, pokonanie przez słabego, niegodnego walki przeciwnika, albo też poddanie się bez walki, upadek z niskości. PL ma żal do siebie, że upadł na dno zdobywszy uprzednio istotnych osiągnięć. A przynajmniej na razie tak to odbieram :) Świetny, autoironiczny utwór :)) Pozdrawiam :)
 5. Deonix_

  Zawieszenie

  A potrzebne, potrzebne :) Dzięki za wizytę i czytanie :))) Zdrówka również :)) D.
 6. Deonix_

  Zawieszenie

  To się cieszę niezmiernie :))) I dziękuję :) Pozdrawiam również :) D.
 7. Deonix_

  Zawieszenie

  No i wszystko się zgadza :)) Bardzo dziękuję :)) Ściskam również :) D.
 8. Deonix_

  Zawieszenie

  Na szczęście nie jestem peelką :) I też kocham życie :) Wielkie dzięki za wpis, Samm :)) Pozdrowienia serdeczne :) D.
 9. Deonix_

  Zawieszenie

  Ciekawie na to spojrzałaś i w dużej mierze mogę się z Tobą zgodzić. Sarkazm - jak najbardziej. Wściekłość też, ale przede wszystkim - przerażenie. Nie nakreśliłam sytuacji, chciałam dać czytelnikowi pewną swobodę, więc i ekowymiar ma tu rację bytu, zwłaszcza jeśli chodzi o poczucie bezpieczeństwa związane z rodzimym środowiskiem. Podoba mi się Twój tok myślenia :) Wielkie dzięki za pochylenie się nad tekstem :) Pozdrawiam :)) D.
 10. Deonix_

  Stoisko

  Też mi się spodobał bardzo :) Choć trudno mi sobie wyobrazić, aby mozół mógł być szybszy od niespiesznego :) Pozdrawiam ;)
 11. Ciekawy wiersz :) Fajnie napisany, ciekawy obraz, metafory też interesujące. Jedno mnie drażni: trochę przydużo tych powtórzeń dla mnie, można by spróbować czymś zastąpić, co powiesz na: To cudze lokum Zbudowane z wiary w nieprawdę ? Jeszcze tę "nieprawdę" można by zastąpić jakimś synonimem, ale nie mam pomysłu :) Plus, tak na marginesie - generalnie nie sprzeciwiam się zbytnio powtórzeniom, lubię precyzję i merytoryczność tekstów, ale tu trochę było dla mnie za gęsto :) Oczywiście tylko proponuję, nie narzucam się :)) Pozdrawiam :)
 12. Deonix_

  Zawieszenie

  25 minut temu, Marlett napisała: Właściwie wiersze można pisać o wszystkim :) PL zawiesił się na prawej ręce? - na to wygląda. Tymczasem tyle dedukcji :) PozdrawiaM. ------------------------------- A kto go tam wie :D Dzięki Marlett :) Pozdrawiam :)
 13. Deonix_

  Zawieszenie

  Zgadza się, nic nadzwyczajnego :) Samo życie :) Pozdrawiam :)
 14. Deonix_

  Zawieszenie

  I niech ta niepewność zostanie :) Dzięki za przeczytanie :)) Pozdrowionka :)
 15. Dobra mini. Choć punkt widzenia mam bardzo zbliżony do Ani, drzewa bywają niebezpieczne i nie można tego lekceważyć. Ale też żal mi bardzo wycinanych drzew, zwłaszcza jeśli to jest jedynie czyjeś bezsensowne widzimisię. Więc rozumiem i doceniam przekaz tej bardzo celnej miniaturki. Sama się wściekam, gdy jestem widzę niepotrzebną wycinkę. Akurat wierzby są niesamowite, potrafią wypuścić zieleń z surowej deski wsadzonej w ziemię. Jeśli ocalały korzenie, to jeszcze nie jest beznadziejnie. Aczkolwiek większość organizmów zamieszkujących to drzewo najpewniej została unicestwiona :( Pozdrowienia, D.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...