Deonix_

Użytkownicy
 • Zawartość

  2419
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 1. Poproszę o wskazanie tej regulacji i określenie, czy dotyczy ona w równym stopniu komentarzy i utworów. Jak znajdę (a do końca tygodnia powinnam) to podeślę.
 2. Annie, tu nie chodzi o propozycje ani wymianę myśli. Ośmielę się powiedzieć, że zarówno Ty jak i pewna grupa orgowiczów zdążyliście mnie poznać jako osobę, która często zostawia swoje sugestie pod cudzymi utworami. Pragnąc zakazu dawania rad i ukazywania niedociągnięć byłabym hipokrytką i obercenzorką. A to nie jest mój cel, nie chcę zarżnąć tego portalu. Ale nie chcę też, by czytelnik miał prawo ingerowania w tekst zrównane z autorskim, nie chcę by ktokolwiek uzurpował sobie prawo do tego by zakomunikować mi, jak mam czuć, myśleć i wyrażać swoje myśli i uczucia w formie literackiej. Mam nadzieję, że rozumiesz. Pozdrawiam również :)
 3. Też uważam, że nie jest tu wcale najgorzej. Ale myślę też, że polepszenie się sytuacji zależy też od użytkowników, więc wychodzę z inicjatywą, kiedy widzę taką potrzebę. Tym razem robię to, bo nie czuję się tu w stu procentach bezpiecznie na forum. Ale kiedy w moich oczach korzystne przedsięwzięcie zyskuje dla niektórych miano szkodliwego, to rozważam swoje odejście. Abstrahując od tego - sprawiłaś mi nielada przyjemność ostatnim zdaniem swojego komentarza :) Jeśli podejmę ostateczną decyzję - odezwę się do Ciebie :)
 4. Akurat w warsztacie publikuję rzadko, więc pudło. I doprawdy nie wiem, co w tym takiego śmiesznego. Ale pewnie coś trzeba było na prędce napisać, żeby poprzeć administratora.
 5. Zmiana paru słów czy wersyfikacji mieści się w pojęciu sugestii/poprawki recenzenckiej, jak sam piszesz. Natomiast przerobienie czyjegoś wiersza białego na rymowany, miniatury na dwunastozwrotkowy tasiemiec lub odwrotnie bez zgody autora i podania twórcy oryginału to zwykłe świństwo. I cenzura. Wiem. Ale blokowania nie da się użyć selektywnie. Wybiórczo można użyć jedynie ignorowania. Zgłaszanie jest wybiórcze - no, dobra. Ale zależne. W niczym mi to nie pomaga. A trochę szkoda, bowiem "Wiersze gotowe" jak sama nazwa wskazuje są publikacjami ostatecznymi. Zresztą to nie ja pierwsza wspomniałam o warsztacie. I nie chodzi mi o każdy typ komentarzy, czy ja piszę po chińsku? Chyba się nie dogadamy, trudno. Cześć.
 6. Ok, super, fajnie. Tylko co się dzieje, kiedy ktoś te prawa wyłączne naruszy ? Rozróżniam. Tylko naruszenie praw autorskich osobistych tutaj zwanych wyłącznymi to nie jest jedynie kopiowanie treści. To również niedozwolona ingerencja w jej autonomię. Co do sugestii i poprawek w warsztacie się zgadzam - nie zgadzam się co do zmian. A jeśli koniecznie chcemy zmusić autorów publikujących w warsztacie do zgody na wprowadzanie zmian w ich tekstach w opisie działu powinna być informacja : Publikując w tym dziale wyrażasz zgodę na wprowadzanie zmian w swoim tekście przez innych użytkowników. Jeśli to nie problem, proszę o wprowadzenie takiej informacji. Zaś w innych działach nie powinno być takiego wpisu.
 7. Ja o niebie, ty o chlebie. Pisałam o prawach osobistych, a wyjeżdżasz mi tu z majątkowymi. A już zarzut, że to o czym piszę to cenzura jest nieporozumieniem lub oszczerstwem. Wolałabym to pierwsze. Ale to i tak nie świadczyłoby na twoją korzyść, bowiem żeby pełnić funkcję administratora portalu literackiego należałoby mieć większą wiedzę nt. prawa autorskiego obowiązującego w Polsce. Nie będę przeciągać, wiele korzystnych zmian dokonało się na tym portalu, miałam nadzieję, że uda się wprowadzić jeszcze jedną, która uczyniłaby ten serwis fajnym, bezpiecznym miejscem. Nie udało się, szkoda. Szkoda, że nie wszyscy dostrzegają taką potrzebę. W najbliższych tygodniach zamierzam posprzątać po sobie i już tu nie powrócić.
 8. Deonix_

  Rak

  A to sorry, że się wcięłam :))) Pozdrawiam :)
 9. Nie zgadzam się, w warsztacie można się w większym stopniu poprzyczepiać, ale nie wyrywać serca. Jako czytelniczka nie daję sobie takiego przyzwolenia.
 10. Deonix_

  Rak

  A o tym nie pomyślałam :) Dzięki :) Ale wiem, że np. endoskopy się sterylizuje :) I są wielokrotnego użytku :) Wzajemnie Justyś :)
 11. Chyba źle zrozumiałeś :) Autor ma prawo wyłączne do utworu :) Może czyjąś sugestię przyjąć lub odrzucić. Ale poprawka recenzencka czy sugestia nie polega na napisaniu czyjegoś tekstu po swojemu i tym samym zgwałceniu autora i jego utworu.
 12. "Dobre obyczaje" to szerokie pojęcie. Mnie chodzi o ochronę praw autorskich osobistych, chcę żeby było to w regulaminie. To nie są tylko normy obyczajowe, ich złamanie może mieć finał w więzieniu. Na razie są tu ogólne określenia typu "dobre obyczaje" i "przestrzeganie prawa". Trzeba doprecyzować, jakiego prawa, bo o treściach wulgarnych i obrażaniu uczuć religijnych jest napisane porządnie, a o tym - wg mnie najważniejszym prawie dla każdego, kto tu publikuje - nic. A ja oczekuję wyszczególnienia, że naruszenie ww. praw będzie piętnowane, w przeciwnym razie niektórzy użytkownicy będą twierdzić, że skoro regulamin nie zabrania, to można czyjąś pracę bez pozwolenia przerobić na każdą modłę , z wypaczeniem treści włącznie. Przecież nie piszę o wszystkich komentarzach, a o ich specyficznej odmianie. Nie wiem, skąd ta złośliwość. Ale mnie to nawet nie dziwi. Nie omieszkam przetestować, przy najbliższej okazji :)
 13. Deonix_

  Wiśniowy atrament

  Interesująco, malowniczo, mocno i ostro. Podobasie :)
 14. Deonix_

  Cień

  Świetny :)