Deonix_

Użytkownicy
 • Zawartość

  1967
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 1. Deonix_

  Wiersz napisany na...

  Ponieważ to satyra śmiem twierdzić, że utwór jest groteskową wypowiedzią nt. Peela, czyli zauroczonego, oświadczającego się faceta :) Niektórzy publikują podobne wiersze "na poważnie" i to jest dla mnie niefajne, tutaj na szczęście tak nie jest :) Ze względu na dział wybaczam też rymy, nawet mnie nie zdążyły rozdrażnić :) Co do interpunkcji - Justyna wypowiedziała się wyczerpująco, nie będę powielać jej wpisu, ale literówki Ci wskażę: nie wiem, czy to celowe, jeśli nie - można jedno "o" usunąć; I tyle dzisiaj ode mnie :) Wiersz porwał lekkością i klimatem remizowym :))) Pozdrawiam :)
 2. Deonix_

  a może ludzie

  Mam prośbę - mógłbyś mi pokazać wersję sprzed edycji? Coś mi się zdaje, że trochę się zmienił wydźwięk tego utworu, a nie chcę dywagować i chciałabym się jednak wypowiedzieć rzetelnie :) Pozdrawiam :)
 3. Deonix_

  Moje o życiu fantazje

  Jak dla mnie przekaz zrozumiały. Choć osobiście wolałabym gdybyś: to sformułowanie zastąpił - skazano na okrąg ; Ciekawe rozważania :) Też często zastanawiałam się, czy po przyjściu na świat mamy prawo czy obowiązek życia i czasami mam wrażenie, że jednak to drugie :) A jak wygląda dusza przed narodzinami, przed poczęciem, czy w ogóle wtedy istnieje ? Kiedy powstaje dusza? O! To jest pytanie! A Peel twierdzi, że istnieje rzeczywistość, w której istnieją dusze ludzi nienarodzonych (ale czy tylko ludzi ? a co z wyznawaną przez niektórych reinkarnacją ?, poza tym, nie wiem, czy dobrze interpretuję :)) Ale mnie sprowokowałeś tym wierszem do filozofowania !:)).... Pozdrawiam :)
 4. Deonix_

  ...

  Można by też znaleźć inne przykłady :) Ale też nie chce mi się kopi kruszyć, bo w sumie nie ma o co :) :)
 5. Deonix_

  lodówka nocą

  "zjawia", chyba Ci się literki poprzestawiały ;) A tak... uśmiechnęło mnie, więc polubiłam, lubię czasami poczytać coś lekkiego :) Chociaż jestem też trochę zawiedziona, bo tytuł ciekawy, mnie lodówka w nocy kojarzy się wręcz horrorystycznie, spodziewałam się więc jakiejś strasznej historii :) Ale to moje prywatne dywagacje, może kiedyś wiersz na ten temat napiszę :) Pozdrawiam :)
 6. Deonix_

  Podszepty księżyca

  To chyba do Autorki, nie do mnie ? Bo nie czuję się godna tych pochwał :))
 7. Deonix_

  Uzdrowisko

  @Enchant Dziękuję, miło że zajrzałaś :)))))))))
 8. Deonix_

  Dno

  Podoba mi się tematyka, przepadam za mrocznymi klimatami. Jednakże tekst w moim osobistym odczuciu zbyt patetyczny, takie emocjonalne wynurzenia wolę czytać pisane bielą, niż wierszem rymowanym regularnie czy też nieregularnie. Ale to są moje widzimisia ;) Co do grafiki - w tym konkretnym przypadku może nieco utrudniać czytanie, ale jeśli masz potrzebę publikacji takich zsyntetyzowanych (tekst+obraz) utworów, to mnie nic do tego :) Pozdrawiam :)
 9. Deonix_

  Uzdrowisko

  @8fun Dziękuję pięknie :)
 10. Deonix_

  Uzdrowisko

  Dziękuję uprzejmie :))))) Pozderki ;)
 11. Deonix_

  Tak było

  Mocne, taką Ciebie lubię, Justyś. Emocjonalny wiersz z poruszającą puentą. Jedynie osobiście wolę, gdy takie teksty jak ten się nie rymują, a przynajmniej są pozbawione rymów dokładnych. Ale to tylko moje prywatne upodobania. Dziękuję za ten wiersz. Pozdrawiam, D.
 12. Deonix_

  Uzdrowisko

  Jasne ;) Się chciałam po prostu swoim postrzeganiem podzielić ;) D.
 13. Deonix_

  Uzdrowisko

  Dla mnie osłony żarówek wyglądały jak przejrzyste kule lodu :) Nieważkość- tak :)) Dziękuję za wizytę i wnikliwe czytanie :))))))) Pozdrawiam Cię :)))
 14. Deonix_

  ...

  <<Echolalia – środek stylistyczny polegający na powtarzaniu jednakowych lub podobnych zespołów głoskowych jedynie dla podkreślenia rytmiczności, melodyjności tekstu>> - za Wiki; - Mnie się rymy wewnętrzne tłuką echem po uszach, ale mówię za siebie ;) A archaiczny w moim odczuciu, bowiem klimat mi myślą "Dziady" nasunął przez chwilę ;) Pozdrawiam :)
 15. Deonix_

  Przebudzony cud

  Pamiętam ten wiersz, ale jakoś nie wiedziałam, jak skomentować, więc może teraz spróbuję - - mianowicie - precyzyjny obraz podszyty emocjami, czuć klimat, ale... jak dla mnie język nazbyt hasłowy ;) Pozdrawiam ;)