Skocz do zawartości

Deonix_

Użytkownicy
 • Zawartość

  1396
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

501 Excellent

8 obserwujących

Ostatnio na profilu byli

4434 wyświetleń profilu
 1. wiosna idzie

  Bardzo mi się podoba, naprawdę bardzo. Jakaż to ohyda może być urodziwa, kiedy się za nią poeta zabierze :))))))))) Jestem zachwycona :) Tym bardziej, że wreszcie trafiłam na wiersz obrazujący wiosnę bez udawania, że to niby błociska, odchodów i pozimowej padliny nie widać i nie czuć :)) Serdecznie pozdrawiam :)
 2. Siedem Grzechów Głównych

  To jest interesujący tekst. Jednakże zgadzam się z przedmówcami odnośnie rytmu, zapisu i (momentami) konstrukcji zdań. Acz czytało się całkiem przyjemnie :) Pozdrawiam z uśmiechem :))
 3. Wspomnienie magii cichej

  To rozpoczęcie zdania od "A" jest trochę dziwne, ale w sumie ciekawe :) Ogólnie wiersz interesujący, bardzo wdzięczny, może trochę archaiczny (to nie jest zarzut!) :) Pozdrawiam :)
 4. Niedopowiedzenia

  Prosto i (o dziwo) ładnie, niebanalnie wyrażona tęsknota za kochaną przez Peelkę osobą. Choć za wyliczanką, którą prezentujesz czytelnikowi w pierwszej strofie nie przepadam, te "kąciki ust" i "muśnięcie dłoni" to też jednak trochę ograne rekwizyty - w moim odczuciu. Tutaj zamiast "że" dałabym "i" :) A tu zamiast "mam nadzieję" napisałabym "ufam". Pozdrawiam :)
 5. przymorze

  Coś mnie tu gryzie, albo niewłaściwie rozumiem tę frazę. Osobiście pozbyłabym się "w" rozpoczynającego ten wers. Poza tym podoba mi się, nawet bardzo :) Pozdrawiam :)
 6. Rymowanka o króliczku

  Fajnie, ładnie, ślicznie, ale... no właśnie mam "ale" :): Tutaj czytam sobie "podpowiedz" :) Ściskam :))
 7. nie budząc ciebie

  Wytłuściłam Ci literówki :) Poza tym - obrazy, jakie kreślisz tu piórem mi się podobają, choć wiersz jest w moim odczuciu nieco nadtreściwy, czyli przegadany. W tytule pozbyłabym się szyku przestawnego i napisała "nie budząc ciebie", w treści ta inwersja mnie nie drażni, ale w tytule trochę tak. Ale to moje widzimisię. Wiersz wymaga od czytelnika skupienia ze względu na brak interpunkcji. Ani to wada, ani zaleta - stwierdzam fakt po prostu, jakby co :) Jeszcze jedno: zapisałabym w ten sposób - z myślnikami :) Pozdrawiam ciepło :)
 8. W noc nie zazna spokoju

  Przepraszam, jeśli Cię uraziłam/zawstydziłam. Mój poprzedni komentarz nie był ani trochę ironiczny i nie miałam w tym żadnego zdrożnego celu. Po prostu szczerze podziwiam Twoje umiejętności :) I skromność :)
 9. W noc nie zazna spokoju

  Takiej ładnej recenzji jak od Ithiela, ode mnie nie dostaniesz, bo nie jestem specjalistką od literatury, wiem tylko coś niecoś o niej, ale jestem Twoim wierszem zauroczona :) Twoją erudycją również :) Ukłony za rym okalający i zastosowanie archaizmów. Cudo. Naprawdę piękny wiersz. Serdeczności :)
 10. puste lustro

  Podoba mi się tutaj metaforyka, pomysł z oknem zniekształcającym/niszczącym odbicie ciepiącego, tęskniącego Peela bardzo mi się spodobał. Jednakże irytują mnie w tym wierszu powtórzenia. I jeszcze to: Czy nie lepiej byłoby "wołam cię po imieniu" lub "wykrzykuję twoje imię" ? Pozdrawiam :)
 11. poczucie zgrożenia

  Dobry, mocny wiersz. Bardzo mi się spodobał. Pozdrawiam :)
 12. K O Ł O W R O T E K

  TAKSA
 13. To, co każdemu pisane

  Już lepiej :)
 14. K O Ł O W R O T E K

  ASCEZA
 15. ****

  Dobre to. Ale: "ze sobą" bym dała, mimo wszystko, potknięcie w odczycie nie jest tu (wg mnie) konieczne; Pozdrowieństwa :)
×