Deonix_

Użytkownicy
 • Zawartość

  1671
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 1. Deonix_

  C8H11N

  Ależ to jest piękny, niezwykle piękny wiersz!! Normalnie się zakochałam w nim :))))))))))) Jestem pod wrażeniem, świetne metafory, dobrze poprowadzony pod względem merytorycznym. Uwielbiam taką poezję. Ląduje u mnie w zakładkach. Pozdrawiam z zachwytem :)
 2. Deonix_

  Zachód słońca

  Jako domatorka skupiłam się na miejscu i odczytałam puentę jako podkreślenie cykliki okołodobowej w danym miejscu, o drugiej półkuli nie pomyślałam, dobrze że objaśniłaś w komentarzu. Ale to tyle mojego. Wiersz prześwietny, nie mam uwag :) Pozdrawiam :))
 3. Deonix_

  Videoclip

  Dzięki za wgląd i sugestię, zawsze nad wszystkimi uwagami głęboko się zastanawiam. Póki co nie jestem przekonana, bo i tytuł musiałabym chyba wtedy zmienić, ale może kiedyś będę :) Jeszcze raz dziękuję za pochylenie się nad tekstem :) Pozdrawiam :)
 4. Deonix_

  Samotnik

  PL = podmiot liryczny
 5. Deonix_

  Samotnik

  Podepnę się pod Waldka, bo mi taki układ tekstu też niezbyt przypada. Co do myśli przewodniej- osobiście nawet tę samotność lubię, są gorsze rzeczy na świecie. Ale rozumiem, że osamotnienie jest tu bliskoznaczne z bezsilnością, stąd całe nieszczęście Peela. Osobiście nie lubię, gdy ludzie stawiają samotność i bezradność na równi, dla mnie nie są to tożsame pojęcia. Niemniej spodobało mi się, że Peel poszukuje pocieszenia w literaturze, próbuje pisać (co też mu się niezbyt udaje) :) Co do technicznej strony wiersza, to mogłabym z pewnymi wycinkami przekopiować swój poprzedni komentarz pod Twoim tekstem. Ale się aż tak tym nie przejmuj, pisz dalej - przynajmniej wyładujesz emocje :) Zostawię jeszcze od siebie "parę linijek" w odp. na Twój utwór: pisz linijki gdyś smutny mogą być nawet nieskładne kreśl piórem w powietrzu głupoty i ogniem natchnienia stal hartuj Pozdrawiam :)
 6. Deonix_

  Przyjaźń nie znaczy miłość

  O ile pozostawienie w domyśle, że Peel jest zostawiany przez adresatkę jest dla mnie do przełknięcia, to reszta uwag Justyny jest jak najbardziej słuszna, wg mnie. Skoro piszesz (w komentarzu) o całkowitym otwarciu może warto dodać do czasownika "otwieram" zaimek zwrotny "się"? Przemyśl. Nie będę powielać wpisu Justyny, więc od siebie dodam tylko, że jednosylabowe akcenty są tu dla mnie irytujące, pomijam już patetyczność i zastosowanie w tekście wyświechtanych eksponatów. Ale każdy jakoś zaczynał, więc nie zniechęcaj się. Wybacz, ale tyle dziś ode mnie :) Pozdrawiam :)
 7. Deonix_

  Wiersze - proza

  Z tego, co mi wiadomo, to administrator podpiął "Prozę" pod "Wiersze gotowe", po to, by więcej osób tam zaglądało. Dziwny to zabieg, ale być może skuteczny, sieokażesie :) A co do warsztatu, to jest to rzeczywiście nieprecyzyjnie nazwane, spisana proza też jest przecież utworem. Osobiście nie mam nic do działu "Warsztat", wszystko można przecież ulepszać, jeśli ktoś się czuje niepewnie. Tosieugadałam :) Pozdrawiam :)
 8. Deonix_

  na ulicy lunatyków

  Dobry, mocny wiersz z istotnym przesłaniem, fajnie, zgrabnie poprowadzony, ciekawe neologizmy. Ujmująca pointa. Widzę, że po lifitingu, ale takie poprawki mogę zaakceptować :) Pozdrawiam :)
 9. Deonix_

  Videoclip

  Nie przeszkadzasz :)
 10. Deonix_

  Videoclip

  A to mnie zaskoczyłaś, bardzo miło zresztą, bo się w międzywojniu i starych piosenkach durzę :)) I fajnie, że zachód widzisz. Dzięki serdeczne, pozdrawiam D.
 11. Deonix_

  Videoclip

  Znaczeniowo się nic nie zmieni, ale... no sama nie wiem. Niemniej za propozycję dziękuję :) Rozumiem, że wolałabyś inne rymy tu uwypuklić? Pomyślę, dzięki za zwrócenie uwagi :)
 12. Deonix_

  Spotkanie po latach

  Wg mnie byłoby lepiej, może nie tak obrazowo i poetycko, ale merytorycznie poprawniej. Spokojnie, nic się nie stało, ja też miałam ostatnio ciężki tydzień i jestem rozkojarzona i chimerna, być może bardziej od Twojej kotki :)
 13. Deonix_

  Spotkanie po latach

  Coś się chyba dzisiaj nie rozumiemy.
 14. Deonix_

  Spotkanie po latach

  Przyznam, że pomyślałam o tym, ale czasami jakieś dawne zboczenie się przeze mnie przebije :)
 15. Deonix_

  Przy kasie 3

  Witam, też mi się pierwsza wersja bardziej podoba :) Pozdrawiam :)