Skocz do zawartości

Deonix_

Użytkownicy
 • Zawartość

  986
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

322 Excellent

5 obserwujących

Ostatnio na profilu byli

3421 wyświetleń profilu
 1. Lepsze jutro

  Bez obaw, nie aspiruję póki co :) Też nie darzę polityków jakąś wyjątkową sympatią, ale to też są ludzie i niestety jest w naszej naturze coś, co skłania nas do działania przede wszystkim we własnym interesie, stąd "krótka pamięć" wyżej wymienionych :) A z poprawkami się nie spiesz, poganiać Cię nie zamierzam :)
 2. Lepsze jutro

  Tu chyba pomyliłaś ALT-a z SHIFT-em i miało być po prostu "życie" :) To jest niefortunne pod względem gramatycznym sformułowanie; Powinno być raczej (choć sama nie mam pewności) wysłucha wszystkich płaczów, bo wysłuchać łączy się z dopełniaczem (kogo? czego?) a nie z biernikiem (kogo? co?); Ale bezpieczniej było by, wg mnie, zostawić te płacze w bierniku i zmienić czasownik je "obsługujący", np. wsłucha się we wszystkie płacze, co wiązałoby się z przemodelowaniem całej strofy w celu zachowania rytmu; Poza tym, nie bardzo podoba mi się sztambuchowość i patos języka. To tyle czepialstwa komentatorskiego odnośnie formy wiersza, odnośnie treści - nie podzielam goryczy Peelki dotyczącej osobników ubiegających się o władzę, którzy pierwotnie mówią "jestem z wami" a po osiągnięciu celu "byłem z wami", sama nie wiem, czy posiadając wysoki status społeczny nie stałabym się wyrachowaną zołzą, mam nadzieję, że nie, bo staram się być (mimo wszystko) dobrym człowiekiem, ale naoglądałam się i nasłuchałam tylu opowieści o niewyobrażalnie podłych ludzkich zachowaniach objawiających się w różnych eksperymentach psychologicznych, że pewności co do tego nie mam. Pozdrawiam, póki co niezołzowato :))
 3. Ucieczka

  Wybacz, ale i ja się wtrącę do dyskusji, bo nie zgadzam się z tym fragmentem Twojej wypowiedzi. Co prawda nie zajmując się poezją nie mogłaś świadomie nikogo naśladować, ale nie powiesz mi chyba, że jesteś pod trwałym wpływem anestetyków i nie odbierasz zmysłami otaczającego świata, tak jak my wszyscy. Stąd bierze się tzw. zbieżność myśli i powtarzające się w sztuce motywy, nie wynikające (z reguły) z niczyjej złej woli, u początkujących owocuje to powielaniem schematów. Ja sama, gdy przyjdzie mi do głowy coś niby oryginalnego, wpisuję swoje pomysły w wyszukiwarkę, by przypadkiem nie powielić fragmentu czyjegoś utworu :) A z tym to też się nie zgodzę do końca, bo to zależy od wielu czynników, kierunku studiów - chociażby :) Pozdrawiam, mam nadzieję, że Cię nie uraziłam :)
 4. pod topór

  Pozwolisz, że sobie poużywam :): Jakoś dziwacznie mi to brzmi, osobiście "ma" zastąpiłabym "już"; Tu zamiast "gdy" dałabym "wciąż"; Tu po przecinku dałabym jakiś wtręt typu "potem" albo "nagle", nie skruszyło by rytmu, na moje ucho; Tutaj z kolei wywaliłabym "chyba jeszcze" i postawiła zamiast kropki znak zapytania w nawiasie; Tutaj bym się pozbyła słowa "sam"; A tu wyrzuciłabym "zawsze" i przestawiła "kończą się" na "się kończą", wiem że brzydko, ale rytm by się ostał :)) I to tyle mojego :)) Pozdrawiam :)
 5. *** (już nie mów)

  Wiersz śliczny, jak to u Ciebie, ale tak mi się udzieliły obawy adresatki, że chyba jestem bardziej spięta od niej :)) I tak sobie jakoś mimowolnie czytam pragnienia ciepła czułych wzruszeń, co wcale nie znaczy, że jest błędnie napisane, choć te "czułe wzruszenia" to dla mnie trochę taki quasi-pleonazm... Nie miej mi za złe tego marudzenia, nie przyszłam się tu wyzłośliwiać, ostatnio po prostu jakaś rozdrażniona jestem i szukam dziury w całym :) Pozdrawiam :)
 6. Namiętność

  Lubię takie (u)lotne erotyki :))))))))))
 7. oddech

  Dobry wiersz, ale pierwszy raz chyba żałuję, że odrzuciłam swoje patofizjologiczne skojarzenia z pierwszym wersem (wysięk krwi do płuc nie jest normalną sytuacją) i zaskoczyło mnie zakończenie. Pozdrawiam, Marcinie :))
 8. przestroga

  Czy mi się zdaje, czy tu jest błąd gramatyczny (?) Nie powinno być czasem go ? (używać - kogo? czego?) A poza tym, mam podobne odczucia jak Oxy. Na podniecenie to akurat viagra nie ma wpływu, na krążenie owszem, ale jak na faceta nie działają bodźce wzrokowe to tabletka nie pomoże :) No, ale przecież takie specyfiki są dla starszych osób, a nie dla młodych, byle by tylko nie przedawkować :) Pozdrawiam i sorry za czepialstwo :)
 9. Moje ,, lepiejki,,

  lepiej gryzmolić esy-floresy niż w realizmu popadać przesyt
 10. Mleczny szkic I

  Dziękuję i pozdrawiam serdecznie Ciebie i Autorkę :))
 11. Upadek

  Kocie, nie bardzo wiem, o jakich cytatach piszesz, nie mnie rozsądzać, czy postępowanie administratora jest słuszne, czy nie. Osobiście nikogo za cytowanie cudzych wulgaryzmów bym nie zbanowała. Ale wg mnie jest spora różnica pomiędzy użyciem wulgaryzmu w utworze literackim, a zastosowaniem go w komentarzu, zwłaszcza w odniesieniu do konkretnej osoby, więc Twoje stwierdzenie "Niektórzy mogą bezkarnie używać wulgarnych słów" moim zdaniem odnosi się do dwóch różnych sytuacji które nie powinny być ze sobą porównywane. Czytałam regulamin i opinię Mateusza nt. wulgaryzmów w utworach i wiem, na co mogę sobie pozwolić. Niemniej naprawdę mi przykro, że poczułeś się urażony moim utworem. Cenię sobie Twoje zdanie i wcale nie jest mi przyjemnie z myślą, że Cię to tak dotknęło. Przepraszam. I pozdrawiam.
 12. Moje ,, lepiejki,,

  Jasne :)) Nie zamierzam Cię instruować, tylko dzielę się wiedzą :) Też nie wiedziałam :) Albo nie pamiętałam :)
 13. Moje ,, lepiejki,,

  lepiej powąchać skórkę z cytrynki niż wdychać smrody niskiej emisji :)) Ponoć węgiel lepszy od drewna (pod względem uwalniania dioksyn), ale najgorsze są śmieci, tak czy siak :)
 14. Moje ,, lepiejki,,

  Mieszkam w bloku, więc pewnie z innych osiedli ten smród dobiega :) Jak byłam ostatnio w dzielnicy z domkami jednorodzinnymi, to tam bardziej czuć te wszystkie wyziewy.
 15. Moje ,, lepiejki,,

  lepiej ogrzewać się ekologicznym gazem niż piec zapychać rakotwórczym wsadem
×