Skocz do zawartości

WIOLETTA_KUCHTA

Użytkownicy
 • Zawartość

  11
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral
 1. Pytania laika dotyczące wydania wierszy.

  Dzień dobry :) . Dobiegłam do miejsca, które nazywa się Nadzieja. Przedzierając się przez gąszcze nieszczerych osób, broniąc się przed oszustami... dotarłam. Znalazłam wydawnictwo, które wyda moje wiersze. Tomik, który pragnę wydać, to zbiór moich myśli i fragmenty pamiętników. Kierowany głównie do osób, które czują się zagubione w życiu, borykają się z rozterkami, szukają drogi życiowej, ale też do tych, które chcą zrozumieć zatroskanie bliskich i chcą im pomóc. Zapraszam zainteresowanych poezją na fb. Poniżej znak rozpoznawczy mojej stronki.
 2. Warkocze myśli - cykl...

  Mi się najbardziej podobają takie splecione myśli. Refleksyjnie się czyta.
 3. Pytania laika dotyczące wydania wierszy.

  Witam ponownie. Kilka m-cy temu odezwało się pewne wydawnictwo i było zainteresowane wydaniem wierszy. Po wstępnych rozmowach zdecydowałam się wysłać wszystkie swoje teksty celem weryfikacji, przygotowania. Postanowiłam ostatnio zapytać o przebieg prac nad moimi tekstami. Jednak telefon nie odpowiada, wiadomości elektroniczne pozostają bez odzewu. Wiem, że jest to dłuższy proces i nie spodziewam się, że prace dobiegają końca ale generalnie chciałabym z kimś porozmawiać, ewentualnie dopytać o pewne rzeczy. Troszkę się zaniepokoiłam, dlatego mam pytanie: Czy brak odzewu ze strony wydawnictwa to normalna rzecz? Powinnam dalej szukać kontaktu czy jednak czekać na odzew (choć nie wiadomo ile czasu to jeszcze potrwa)?
 4. Warkocze myśli - cykl...

  Dogłębnie prawdziwe, podoba mi się.
 5. Pytania laika dotyczące wydania wierszy.

  @Ilkam_50 Wysłane, bez odpowiedzi. W sumie wysłałam do 11 wydawnictw. Odpowiedziały 3, że nie wydają wierszy. Reszta bez odzewu. Mam w planie jeszcze 4 wydawnictwa. Ilkam> dziękuję, że chcesz mi pomóc, a mogłabym prosić o odpowiedź na pytania zawarte w pierwszym poście :) ?
 6. Pytania laika dotyczące wydania wierszy.

  @Ilkam_50 Nie pisałam nic o sfinansowaniu. Zanim do tego dojdzie, ktoś musi zechcieć mi wydać wiersze i o to w tej chwili się rozchodzi. Skoro nikt się nie odzywa, to komu mam zapłacić?
 7. Pytania laika dotyczące wydania wierszy.

  Są tu z pewnością doświadczeni poeci, dlatego postanowiłam zadać moje pytania w jednym miejscu, zamiast szukać po całej sieci odpowiedzi. Rozesłałam swoje wiersze do różnych wydawnictw i jak to teraz wygląda: mam cierpliwie czekać na odpowiedź? Czy w ogóle mogę się spodziewać odmownej odpowiedzi, jeśli moje wypociny wydają się jednak zbyt beznadziejne, by je wydać? Czy to normalna procedura, że wydawnictwa nie odsyłają zwrotnych informacji o przyjęciu mojej wiadomości? Skąd będę wiedzieć czy olano moją propozycję wydawniczą i pozostawiono bez odpowiedzi, czy jeszcze trwa weryfikacja/kwalifikacja? W związku z tym, mogę się po pewnym czasie dopytywać o losy moich wierszy? I po jakim czasie wypada się pytać, by nie wyjść na rozgorączkowaną niecierpliwość? Lepiej dzwonić czy pisać elektronicznie? Z góry wszystkim dziękuję za odpowiedź.
 8. Wspomnienia.

  Podoba mi się... czyta się lekko i mam wrażenie jakby było napisane o mnie ;). Znawcą nie jestem, tylko czytelnikiem i domowym wierszokletą i w tej kategorii się wypowiadam. Pozdrawiam.
 9. Komentarze

  @Marlett Czy mogę więc komentować wiersze nie zamieszczając swoich?
 10. Komentarze

  Witam Jako nowa w tym gronie mam laickie pytanie: skąd mam wiedzieć czy wiersz, który zamierzam skomentować jest wierszem -nazywam to- uczciwym? Sama mam obawy co do zamieszczania swoich tekstów w internecie, gdyż nie jest problemem mój wiersz skopiować, zmienić 2 słowa i uznać za swój, a potem oczekiwać komentarzy na portalu poetyckim ;) .Tak więc, jaką mogę mieć pewność, że komentuję wiersz "uczciwy"? Innego komentować nie mam zamiaru. Mogę to jakoś sprawdzić?
 11. Dyletanci

  Jestem tu sobą, nie broń mi tego. A jaka jestem, nic ci do tego. Marny poeta, żałosny pisarz, zamiast obrażać idź na wernisaż. *********** W tej minucie przyszedł mi do głowy w.w. wierszyk, jako komentarz do przeczytanych opinii. W tej chwili nie mam odwagi zamieścić tu swoich tekstów. Mam bowiem wrażenie, że nie będę oceniona konstruktywnie, uczciwie i życzliwie. Trudno... chociaż sobie poczytam.
×