WIOLETTA_KUCHTA

Użytkownicy
 • Zawartość

  11
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 1. WIOLETTA_KUCHTA

  Pytania laika dotyczące wydania wierszy.

  Dzień dobry :) . Przedzierając się przez gąszcze nieszczerych osób, broniąc się przed oszustami, dotarłam do miejsca, które nazywa się Spełnienie Marzeń. Zapraszam zainteresowanych poezją na fb. Poniżej znak rozpoznawczy mojej stronki.
 2. WIOLETTA_KUCHTA

  Warkocze myśli - cykl...

  Mi się najbardziej podobają takie splecione myśli. Refleksyjnie się czyta.
 3. WIOLETTA_KUCHTA

  Pytania laika dotyczące wydania wierszy.

  Witam ponownie. Kilka m-cy temu odezwało się pewne wydawnictwo i było zainteresowane wydaniem wierszy. Po wstępnych rozmowach zdecydowałam się wysłać wszystkie swoje teksty celem weryfikacji, przygotowania. Postanowiłam ostatnio zapytać o przebieg prac nad moimi tekstami. Jednak telefon nie odpowiada, wiadomości elektroniczne pozostają bez odzewu. Wiem, że jest to dłuższy proces i nie spodziewam się, że prace dobiegają końca ale generalnie chciałabym z kimś porozmawiać, ewentualnie dopytać o pewne rzeczy. Troszkę się zaniepokoiłam, dlatego mam pytanie: Czy brak odzewu ze strony wydawnictwa to normalna rzecz? Powinnam dalej szukać kontaktu czy jednak czekać na odzew (choć nie wiadomo ile czasu to jeszcze potrwa)?
 4. WIOLETTA_KUCHTA

  Warkocze myśli - cykl...

  Dogłębnie prawdziwe, podoba mi się.
 5. WIOLETTA_KUCHTA

  Pytania laika dotyczące wydania wierszy.

  @Ilkam_50 Wysłane, bez odpowiedzi. W sumie wysłałam do 11 wydawnictw. Odpowiedziały 3, że nie wydają wierszy. Reszta bez odzewu. Mam w planie jeszcze 4 wydawnictwa. Ilkam> dziękuję, że chcesz mi pomóc, a mogłabym prosić o odpowiedź na pytania zawarte w pierwszym poście :) ?
 6. WIOLETTA_KUCHTA

  Pytania laika dotyczące wydania wierszy.

  @Ilkam_50 Nie pisałam nic o sfinansowaniu. Zanim do tego dojdzie, ktoś musi zechcieć mi wydać wiersze i o to w tej chwili się rozchodzi. Skoro nikt się nie odzywa, to komu mam zapłacić?
 7. WIOLETTA_KUCHTA

  Pytania laika dotyczące wydania wierszy.

  Są tu z pewnością doświadczeni poeci, dlatego postanowiłam zadać moje pytania w jednym miejscu, zamiast szukać po całej sieci odpowiedzi. Rozesłałam swoje wiersze do różnych wydawnictw i jak to teraz wygląda: mam cierpliwie czekać na odpowiedź? Czy w ogóle mogę się spodziewać odmownej odpowiedzi, jeśli moje wypociny wydają się jednak zbyt beznadziejne, by je wydać? Czy to normalna procedura, że wydawnictwa nie odsyłają zwrotnych informacji o przyjęciu mojej wiadomości? Skąd będę wiedzieć czy olano moją propozycję wydawniczą i pozostawiono bez odpowiedzi, czy jeszcze trwa weryfikacja/kwalifikacja? W związku z tym, mogę się po pewnym czasie dopytywać o losy moich wierszy? I po jakim czasie wypada się pytać, by nie wyjść na rozgorączkowaną niecierpliwość? Lepiej dzwonić czy pisać elektronicznie? Z góry wszystkim dziękuję za odpowiedź.
 8. WIOLETTA_KUCHTA

  Wspomnienia.

  Podoba mi się... czyta się lekko i mam wrażenie jakby było napisane o mnie ;). Znawcą nie jestem, tylko czytelnikiem i domowym wierszokletą i w tej kategorii się wypowiadam. Pozdrawiam.
 9. WIOLETTA_KUCHTA

  Komentarze

  @Marlett Czy mogę więc komentować wiersze nie zamieszczając swoich?
 10. WIOLETTA_KUCHTA

  Komentarze

  Witam Jako nowa w tym gronie mam laickie pytanie: skąd mam wiedzieć czy wiersz, który zamierzam skomentować jest wierszem -nazywam to- uczciwym? Sama mam obawy co do zamieszczania swoich tekstów w internecie, gdyż nie jest problemem mój wiersz skopiować, zmienić 2 słowa i uznać za swój, a potem oczekiwać komentarzy na portalu poetyckim ;) .Tak więc, jaką mogę mieć pewność, że komentuję wiersz "uczciwy"? Innego komentować nie mam zamiaru. Mogę to jakoś sprawdzić?
 11. WIOLETTA_KUCHTA

  Dyletanci

  Jestem tu sobą, nie broń mi tego. A jaka jestem, nic ci do tego. Marny poeta, żałosny pisarz, zamiast obrażać idź na wernisaż. *********** W tej minucie przyszedł mi do głowy w.w. wierszyk, jako komentarz do przeczytanych opinii. W tej chwili nie mam odwagi zamieścić tu swoich tekstów. Mam bowiem wrażenie, że nie będę oceniona konstruktywnie, uczciwie i życzliwie. Trudno... chociaż sobie poczytam.