Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki


Czarek Płatak

Użytkownicy
 • Liczba zawartości

  1805
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

966

9 obserwujących

O Czarek Płatak

 • Urodziny 20 Lipiec

Ostatnie wizyty

2045 wyświetleń profilu
 1. @Alicja_Wysocka Hej Ala! Dzięki za wizytancję i serce od Ciebie :)
 2. @balbinka Serdecznie dziękuję za serce dla moich zbirów :) Pozdrawiam!
 3. Czarek Płatak

  Na głodzie

  Z doświadczenia wiem, że znaleźć siebie w sobie stosując szamanizmy wszelakie łatwiej będzie w lesie niźli w mieście. Fajny wiersz. Jest mistyka :)
 4. Niech Ci będzie, że to ja jestem tutaj prowojującą stroną. W sumie mogłem wiersza nie pisać. Nie sprowokowałbym tym samym żadnej dyskusji 😁 Nie mogę się jednak opędzić czytając Twoje komentarze od myśli o wierszu, który kiedyś prezentowałem na tym forum. Nosi tytuł Krytykowi. Z pozdrowieniem :(
 5. Absolutnie mi to przez myśl nie przeszło :)) Po prostu ciekawi mnie ewentualny efekt końcowy. Zatem jeśli kiedyś udałoby się coś zmontować będę więcej niż rad mogąc tego wysłuchać. Z pozdrowieniem!
 6. Życzę tego ze wzajemnością, bo próbując na siłę udowodnić mi niepoprawność gramatyczną w miejscach gdzie jej nie ma nie robisz nic innego jak szukasz przysłowiowego kija z powiedzenia 'jak się komuś chce dowalić to kij się zawsze znajdzie' :)
 7. Nic kolega nie wskazał, bo żadne z powyżej z czułością wyselekcjonowanych przez kolegę konstrukcji nie jest niepoprawna ni gramatycznie ni językowo. Mam szczęście posiadać w kręgu przyjaciół kochającą poezję doktor filologii, która wynajduje w moich tekstach potknięcia językowe, czy gramatyczne. Jeśli je gdzieś znajdzie. W tym wierszu ich nie znalazła, a kolegi uwagi określiła zwykłym 'czepiactwem' :)
 8. Jeszcze więcej śmiechu miałby? pewnie ten polonista z 'poprawnie gramatycznego' :))
 9. Och, niezmiernie mi przyjemnie, dziękuję. Radością i nadzieją napawa mnie, że w tym okrutnym i nieczułym świecie wciąż można znaleźć dobrego, bezinteresownego człowieka. Z przykrością jednak stwierdzić muszę, że nie potrafię się w tym tekście odnaleźć. Może przez fakt mojej abstynencji, może przez to, że pl zdaje się przesadził z wzmiankowaną wódzią i nie dość, że pogubił rym to i znamiona sensu momentami zdają się przypominać pijacki bełkot. Z drugiej strony to akurat można potraktować jako atut, wszak wpisuje się w tematykę opowieści.
 10. Eech... Nie rozumie kolega inwersji i pisze mój wiersz po swojemu. Tak, wystarczy. Na zdrowie i do widzenia :)
 11. Jeszcze nie tak dawno przy innej okazji Szanowny Kolega pisał pod innym tekstem o niestosowności użycia w poezji określeń w stylu mym, swym, twym, a tu proszę - kiedym. :)
 12. Czekasz na poprawnie gramatyczny? Znakiem tego ten taki nie jest? Proszę o szczegóły :)
 13. Ależ proszę bardzo :) Pod dwoma warunkami - tekst musi być podpisany moim nazwiskiem, a efekt jego umuzycznienia mi udostępniony ;)
 14. Dziękuję J! Tekst pisałem ten kawałek wciąż miałem z tyłu głowy te wszystkie ballady podwórkowe. Niewykluczając również jego jakiegoś umuzycznienia :) Używanie rzadkich sformułowań to mój pewien hmm konik. Lubię je, uważam, że należy im się poczesne miejsce w literaturze, a nawet w mowie potocznej. Wiem, że niewielu używa takich zwrotów na co dzień. Osobiście nie należę do tej grupy. Wierzę również, że to nasza - ludzi piszących funkcja, by nie pozwolić tym określeniom wymrzeć z kretesem :)
 15. @Maria_M Podziękowania za serce dla zbirów z Cichej. Mówią, że możesz się u nich na dzielnicy czuć pewnie. Nikt Cię nie ruszy :)))
×
×
 • Dodaj nową pozycję...