Skocz do zawartości

Kajetan_Kass

Użytkownicy
 • Zawartość

  98
 • Rejestracja

 • Ostatnio

  Nigdy

Reputacja

0 Neutral
 1. kwiatowe

  @marianna_ja Bukiet kwiatów w zimę, na dodatek o poranku... To faktycznie ciekawe zjawisko :-) Ktoś musiał się nieźle postarać. Może był a giełdzie kwiatowej; oni tam wcześnie zaczynają pracę. Banalne, ale jakie piękne: kwiaty w zimę. Ładnie.
 2. ****

  @Annie_M Ciekawe, że hardcorowy. Myślę, że dla wielu (dzieci) to zwykłe doświadczenie codzienności. Tak mi się wydaje. Pozdrawiam.
 3. ****

  @A_B Dziękuję za czytanie, chwilę zastanowienia i przemyślenia. To miłe. Pozdrawiam.
 4. ****

  @Bronisław_Muszyński Też ładnie; może lepiej niż u mnie. Dziękuję.
 5. ****

  słońce za oknem rzuca kraty na twarze siedzących dzieci
 6. kąpiel w tonacji d-mol

  Brzmi niepokojąco: "przekreślić nadgarstek ostrym odłamkiem" i purpura barwiąca wodę w wannie. Najpierw śmierć (samobójcza...), a potem "powtórne narodziny" - widzę noworodka owiniętego w miękki ręcznik. Istny rollercoaster. Pozdrawiam.
 7. pośniegowa kałuża

  Ciekawe o jakie resztki jedzenia chodzi? Komuś wypadła kanapka z ręki? A może to kruki są tymi resztkami...? Tylko dla kogo/czego byłby jedzeniem? Intrygujące.
 8. Pałac Kultury

  Celna obserwacja. Subtelna ale dobrze wyczuwalna ironia. Mi się podoba. Pozdrawiam.
 9. haiku

  @A_B Faktycznie, "się" nie brzmi dobrze. Zmieniam więc. Dziękuję za radę i pozdrawiam.
 10. haiku

  @Annie_M Dziękuję za czytanie. Podoba mi się ta wersja. Inspirowany, pozwolę sobie poprawić swoją. Może będzie lepsza. Zobaczymy. Pozdrawiam.
 11. słownik wyrazów pochodnych

  @anna_rebajn Bardzo ładny i wzruszający wiersz. Mi najbardziej podoba się w nim metafora progu, który przypomina o istocie domu. Ten wiersz jest jak opisany w nim próg. Pięknie. Dziękuję. Pozdrawiam.
 12. haiku

  @Bronisław_Muszyński Dziękuję. W takim razie spróbuję inaczej... :-) Pozdrawiam
 13. haiku

  ugrzęzły koła w kałuży na podwórku odbicie słońca
 14. deszczotwór

  Faktycznie, w wierszu słychać padający deszcz. Muszę jednak przyznać, że gubię w treści. Podobają mi się poszczególne frazy, słowa, odnajduję ciekawe słowotwórstwo, ale całości nie ogarniam. Zapewne wskutek braku interpunkcji. Nie jest to zarzut. Raczej moja wina. Muszę trochę odczekać. Wrócę do wiersza za jakiś czas i może mi się rozjaśni. Ogólnie bardzo mi się podoba. Czy zamiast "zatraca w się pędzie" nie powinno być "zatraca się w pędzie"? Pozdrawiam
 15. bajeczka

  Myślę, że zamiast "próbuję" powinno być "próbuje". Mocny i sugestywny przekaz. Niektórzy twierdzą, że po zagładzie znanego man świata np. po wybuchu nuklearnym albo w wyniku drastycznych zmian klimatycznych, na ziemi pozostaną tylko karaluchy i im podobne, stając się władcami ziemi. Obyśmy się na wzajem nie pomordowali... Może warto szukać porozumienia?
×