Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki


Mateusz

Administratorzy
 • Liczba zawartości

  1543
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Mateusz

 1. Mateusz

  Fajne :)

  Treści były równie dobre, autor jednak po kilku komentarzach zdecydował się wszystko skasować i przenieść na swojego bloga - do którego odnośniki umieścił wszędzie gdzie się tylko dało. No cóż... ;-)
 2. Niektóre z utworów możesz bez problemu przenieść na poezja.org. Wystarczy tu dostawić parę spacji, tu nacisnąć enter... Można np. eksperymentować tutaj.
 3. Jak najbardziej możesz. Autor utworu jest wciąż oznaczony, ponadto ma pełne prawo do zarządzania wątkiem - może go skasować czy edytować. Prawda jest też taka, że tak jest często wygodniej, jeśli chcesz wskazać sugerowane zmiany czy poprawki. Ze swojej strony nie mogę tego utrudniać/blokować.
 4. Treść znajduje się na serwerze autora. Wykop nie przypisuje sobie autorstwa treści, a jedynie osadza w swojej ramce. Co do tego przypadku - można wrzucać linki, kopiować do akapitu zgodnie z prawem cytatu, nie można przenosić całego utworu - jest to niezgodne z prawem. Tak jak poprawiłeś - tak jest w porządku. :)
 5. Dzięki. Przy aktualizacji forum mi zniknęła. Już jest :)
 6. Jaki ma to związek z działem: "Forum dyskusyjne o poezja.org"? Temat został przeniesiony do kosza, dodawanie kolejnych wątków zakończy się czasową blokadą dostępu do forum.
 7. Nie, wszystko co zostało dodane wciąż znajduje się w pamięci. Czasowo opcja podglądu / dodawania jest po prostu niedostępna. Powodowała dużo błędów (te zaskakujące "Wyłączanie" się forum) i muszę ją przejrzeć.
 8. Niestety, ze względu na ponawiające się problemy techniczne z tą funkcjonalnością, opcja "Zakładek" musiała zostać tymczasowo wyłączona. Za utrudnienia bardzo przepraszam.
 9. Zostawić Was na chwilę samych... ;)
 10. 1. Nie rozumiem jak mam być zainteresowany współpracą z samym sobą. 2. Dział "Forum dyskusyjne o poezja.org" służy do dyskusji o portalu. Proszę o nie tworzyć kilku wątków o tym samym - istnieje możliwość komentowania wątków, zachęcam do korzystania z niej, szczególnie w przypadku dodawania przez siebie utworów.
 11. Pełnia władzy nad Treścią przysługuje autorowi. Jeśli doszło do naruszenia praw, to bezpośrednio po zgłoszeniu od autora treść zostaje usunięta, a użytkownik zamieszczający treść otrzymuje ostrzeżenie/blokadę konta (przycisk Zgłoś znajduje się nad każdym z postów). Jeśli chodzi o ewentualne dalsze konsekwencje, to już stoi po wyłącznie stronie autora dzieła.
 12. Mateusz

  Spojrzenie

  No to na początek, czy robisz wszystko to o czym napisała Justyna? :)
 13. Punkt 3 regulaminu dotyczy całości zamieszczanych treści. Zarówno utworów jak i komentarzy.
 14. Zachęcam do wskazania przykładów, nawet w prywatnej wiadomości. Na ten moment wydaje mi się, że nie chodzi tu o punkty regulaminu, tylko o jakiegoś konkretnego użytkownika, jak sugeruje @Bączek_Bączyński. ;) Oczywistym jest, że takie naruszenia reguluje regulamin. Trudno mi się jednak wypowiedzieć nie widząc samego tekstu.
 15. Przycisk "Zgłoś" znajduje się obok każdego postu. Skorzystać z niego może zarówno użytkownik jak i niezalogowany podglądacz. Na każde z takich zgłoszeń otrzymujesz odpowiedź wraz z informacją o reakcji. Sugestia i poprawka również może być przestawieniem wersów czy zmianą paru słów, forma ich podania zawsze zależy od tego jak Użytkownik ubierze ją w słowa (i wygląd). Jeśli autor dzieła nie życzy sobie zmian czy komentarzy - musi użyć przycisku Zablokuj. Może to zrobić w każdej chwili. Podobnie jak skasować utwór (wraz z komentarzami) z forum. Sugestie i komentarze nie dotyczą wyłącznie działu "Warsztat". Jeśli nie zamierzasz przyjmować sugestii i poprawek od innych użytkowników, musisz używać opcji moderacyjnych jakie daje Ci forum.
 16. Obawiam się, że zwyczajnie oboje się nie zrozumieliśmy. Może za mało kaw dzisiaj wypiłem:) Zgodnie z regulaminem, autor ma wyłączne prawa do utworu. Ma również możliwość pełnej moderacji treści pod swoimi utworami. Portal za wyłączną zgodą użytkownika (w momencie publikacji) przetwarza jego dzieła w celach obsługi serwisu - wyświetlania treści - i promocji - będącej np. udostępnieniem linka do poezja.org poza portalem czy to w mailu czy na facebooku. Autor w momencie publikacji nie zbywa jakichkolwiek praw do dzieła. Musisz również rozróżnić komentarze i dyskusję, a kopiowanie treści. Zabronienie wprowadzania zmian/sugestii/poprawek utworów w treściach komentarzy mija się z jakąkolwiek egzystencją miejsca jakim jest "Warsztat" na poezja.org. Oznaczeniem AUTORSTWA jest zawsze pierwszy post w temacie - rozpoczynający wątek. Jeśli autor nie życzy sobie żadnych poprawek w swoim tekście, musi zamieścić tekst w innym dziale i, jeśli ma na to ochotę, zablokować temat.
 17. To o czym piszesz jest cenzurowaniem treści i komentarzy innych użytkowników. Jeśli autor nie życzy sobie komentarzy - niech blokuje temat. Wydaje mi się jednak, że wtedy bardziej odpowiednim miejscem do publikacji treści będzie blog, nie forum literackie.
 18. Jeśli autor sobie nie życzy komentarzy od innych - może zablokować temat. Wszelkie posty naruszające "dobre obyczaje", można zgłaszać - usuwam od ręki.
 19. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego w Kutnie zaprasza do udziału w XIV Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Szaloma Asza. Konkurs organizowany jest od 1993 roku, co dwa lata. Unikalne znaczenie konkursu polega na przywracaniu pamięci o polsko-żydowskiej przeszłości Kutna, a nade wszystko o Szalomie Aszu, urodzonym w Kutnie w 1880 roku wybitnym prozaiku i dramaturgu żydowskim tworzącym w jidysz, dwukrotnym kandydacie do Nagrody Nobla. Mimo światowej sławy, która zapewniła mu stałe miejsce w literaturze lat 20. i 30. XX w., po wojnie popadł w niemal całkowite zapomnienie. Konkurs wpisuje się w proces przywracania spuściźnie Asza utraconej pozycji w historii literatury. Koordynator konkursu: Radosław Wąs, e-mail: r.was@bibliokutno.pl Szczegóły: http://www.bibliokutno.pl/aktualnosc-1456-xiv_ogolnopolski_konkurs_literacki_im.html
 20. Mateusz

  jak się wkleja dodaje wątek?

  Dokładnie, musisz użyć opcji "Dodaj nowy utwór" na stronie głównej lub na stronie któregokolwiek z działów. :)
 21. Mateusz

  Administracja

  Dostanie :) Można wybrać opcję "Wiadomość" na profilu albo kontakt na dole strony.
 22. Mateusz

  WESOŁYCH ŚWIĄT!

  Obyście spędzili te święta spokojnie, a inspiracji dla poetycki dyskusji podczas wigilii (i po niej) nie zabrakło. :) Dziękuję Wam za 18 już rok serwisu poezja.org! Zachęcam również do złożenia życzeń innym forumowiczom, tutaj i wiadomościach prywatnych.
 23. Mateusz

  Lot

  Tekst przeniesiony na życzenie autora do gotowych.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...