Mateusz

Administratorzy
 • Zawartość

  1529
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Mateusz

 1. Pełnia władzy nad Treścią przysługuje autorowi. Jeśli doszło do naruszenia praw, to bezpośrednio po zgłoszeniu od autora treść zostaje usunięta, a użytkownik zamieszczający treść otrzymuje ostrzeżenie/blokadę konta (przycisk Zgłoś znajduje się nad każdym z postów). Jeśli chodzi o ewentualne dalsze konsekwencje, to już stoi po wyłącznie stronie autora dzieła.
 2. Mateusz

  Spojrzenie

  No to na początek, czy robisz wszystko to o czym napisała Justyna? :)
 3. Punkt 3 regulaminu dotyczy całości zamieszczanych treści. Zarówno utworów jak i komentarzy.
 4. Zachęcam do wskazania przykładów, nawet w prywatnej wiadomości. Na ten moment wydaje mi się, że nie chodzi tu o punkty regulaminu, tylko o jakiegoś konkretnego użytkownika, jak sugeruje @Bączek_Bączyński. ;) Oczywistym jest, że takie naruszenia reguluje regulamin. Trudno mi się jednak wypowiedzieć nie widząc samego tekstu.
 5. Przycisk "Zgłoś" znajduje się obok każdego postu. Skorzystać z niego może zarówno użytkownik jak i niezalogowany podglądacz. Na każde z takich zgłoszeń otrzymujesz odpowiedź wraz z informacją o reakcji. Sugestia i poprawka również może być przestawieniem wersów czy zmianą paru słów, forma ich podania zawsze zależy od tego jak Użytkownik ubierze ją w słowa (i wygląd). Jeśli autor dzieła nie życzy sobie zmian czy komentarzy - musi użyć przycisku Zablokuj. Może to zrobić w każdej chwili. Podobnie jak skasować utwór (wraz z komentarzami) z forum. Sugestie i komentarze nie dotyczą wyłącznie działu "Warsztat". Jeśli nie zamierzasz przyjmować sugestii i poprawek od innych użytkowników, musisz używać opcji moderacyjnych jakie daje Ci forum.
 6. Obawiam się, że zwyczajnie oboje się nie zrozumieliśmy. Może za mało kaw dzisiaj wypiłem:) Zgodnie z regulaminem, autor ma wyłączne prawa do utworu. Ma również możliwość pełnej moderacji treści pod swoimi utworami. Portal za wyłączną zgodą użytkownika (w momencie publikacji) przetwarza jego dzieła w celach obsługi serwisu - wyświetlania treści - i promocji - będącej np. udostępnieniem linka do poezja.org poza portalem czy to w mailu czy na facebooku. Autor w momencie publikacji nie zbywa jakichkolwiek praw do dzieła. Musisz również rozróżnić komentarze i dyskusję, a kopiowanie treści. Zabronienie wprowadzania zmian/sugestii/poprawek utworów w treściach komentarzy mija się z jakąkolwiek egzystencją miejsca jakim jest "Warsztat" na poezja.org. Oznaczeniem AUTORSTWA jest zawsze pierwszy post w temacie - rozpoczynający wątek. Jeśli autor nie życzy sobie żadnych poprawek w swoim tekście, musi zamieścić tekst w innym dziale i, jeśli ma na to ochotę, zablokować temat.
 7. To o czym piszesz jest cenzurowaniem treści i komentarzy innych użytkowników. Jeśli autor nie życzy sobie komentarzy - niech blokuje temat. Wydaje mi się jednak, że wtedy bardziej odpowiednim miejscem do publikacji treści będzie blog, nie forum literackie.
 8. Jeśli autor sobie nie życzy komentarzy od innych - może zablokować temat. Wszelkie posty naruszające "dobre obyczaje", można zgłaszać - usuwam od ręki.
 9. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego w Kutnie zaprasza do udziału w XIV Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Szaloma Asza. Konkurs organizowany jest od 1993 roku, co dwa lata. Unikalne znaczenie konkursu polega na przywracaniu pamięci o polsko-żydowskiej przeszłości Kutna, a nade wszystko o Szalomie Aszu, urodzonym w Kutnie w 1880 roku wybitnym prozaiku i dramaturgu żydowskim tworzącym w jidysz, dwukrotnym kandydacie do Nagrody Nobla. Mimo światowej sławy, która zapewniła mu stałe miejsce w literaturze lat 20. i 30. XX w., po wojnie popadł w niemal całkowite zapomnienie. Konkurs wpisuje się w proces przywracania spuściźnie Asza utraconej pozycji w historii literatury. Koordynator konkursu: Radosław Wąs, e-mail: r.was@bibliokutno.pl Szczegóły: http://www.bibliokutno.pl/aktualnosc-1456-xiv_ogolnopolski_konkurs_literacki_im.html
 10. Mateusz

  jak się wkleja dodaje wątek?

  Dokładnie, musisz użyć opcji "Dodaj nowy utwór" na stronie głównej lub na stronie któregokolwiek z działów. :)
 11. Mateusz

  Administracja

  Dostanie :) Można wybrać opcję "Wiadomość" na profilu albo kontakt na dole strony.
 12. Mateusz

  WESOŁYCH ŚWIĄT!

  Obyście spędzili te święta spokojnie, a inspiracji dla poetycki dyskusji podczas wigilii (i po niej) nie zabrakło. :) Dziękuję Wam za 18 już rok serwisu poezja.org! Zachęcam również do złożenia życzeń innym forumowiczom, tutaj i wiadomościach prywatnych.
 13. Mateusz

  Zatańcz ze mną

  Dubel:
 14. Mateusz

  Dwa oblicza

  przeniesione.
 15. Mateusz

  Lot

  Tekst przeniesiony na życzenie autora do gotowych.
 16. Mateusz

  dzień ósmy

  Dlaczego przedstawienie utworu obrazkiem? Czy możliwości edycji na forum nie są wystarczające?
 17. Proszę o zamieszczanie większej części treści, nie wyłącznie linka do pdfa.
 18. Mateusz

  wiersze dla dzieci

  Przenoszę. Proszę o ponowne dodanie - pojedynczo. Na cały zbiór można utworzyć tag, np. wiersze dla dzieci @ogielawaleria
 19. Mateusz

  DOM

  Dział Forum dyskusyjne o poezja.org nie jest przeznaczony do publikowania swoich wierszy. Zalecam również dłuższą przerwę między publikacjami, nie wrzucanie ich jedną za drugą. Kolejny utwór możesz dodać za 72 godziny.
 20. Mateusz

  Rozwój Poezja Org.

  Nie ma na to szans. Skoro jednak autor ma możliwość stworzenia krótkiej notatki o sobie - dla mnie to nie problem. ;-)
 21. Mateusz

  Rozwój Poezja Org.

  Póki co to jedyne miejsce, którego nie możemy "spolszczyć". Taka możliwość ma zostać dodana w najbliższej wersji skryptu forum, więc jeszcze trochę musimy poczekać na "O mnie"
 22. Mateusz

  Help

  Zablokowane powiadomienia w przeglądarce? Ponowne włączenie wtedy je "odblokowuje".
 23. Mateusz

  Help

  Nie da rady. Jeśli działało, a potem nie, musiała być zmiana z pomocą ciekawskich łapek. ;)
 24. Mateusz

  Help

  Generalnie to jedynym miejscem w którym można to zmienić jest właśnie zakładka ustawienia powiadomień. Jest większa szansa za to, że kliknęliście na opcję nieumyślnie - bo nie jest na tyle jasno napisane, by wiedzieć, że chodzi konkretnie o nowe komentarze.
 25. Mateusz

  Rykowisko

  Warsztat jest odpowiednim miejscem do dopracowania każdej formy. Po tym jak zostanie poddany edycji, można nacisnąć "Zgłoś" i dodać krótką informację gdzie się Twoim zdaniem nadaje. :)