Skocz do zawartości
 • Ogłoszenia

  • Mateusz

   Przerwa techniczna   07.12.2017

   Ze względu na trwającą migrację danych mogą występować problemy z dostępem do forum.

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

 1. Ostatnia godzina
 2. Do przyjaciela bez serca

  Gdy pojawiłam się na orgu dostałam taką radę: wiersz powinien być czytelny i przejrzysty w odbiorze, żeby czytelnik nie zastanawiał się, co autor chciał powiedzieć - nie wiem czy to do końca dobra rada? Twój wiersz prowadzi mnie na dwa tropy, z tego też względu, nie jest łatwy w odbiorze. Czytelnikowi nie zawsze się chce skupiać na takich wierszach i przechodzi dalej. Ale to wcale nie znaczy żeby tak nie tworzyć. To takie moje dygresje. pozdrawiam.
 3. Po treningu

  Pewien strongman z Małej Moskwy wrócił z siłki cały mokry, drżą mu mięśnie, w kościach chrupie, więc się słania po chałupie... przed upadkiem go ratuje dziecka dotyk.
 4. Nieprawda

  Dobry wiersz. Dopracowałabym 1 zwrotkę. Podważasz w nim ponadczasowe wartości, ale masz do tego prawo, jeżeli się w życiu na czymś zawiodłeś. Pozdrawiam
 5. Przypadłość 

  Firletka smutna chodzi od rana: Jestem rozbita i poszarpana, boli mnie głowa, pałają lica, coś mi dolega, może bukwica? Trudno powiedzieć co to być może, idź do lekarza, radził ostrożeń, gdy ją zaniedbasz, gdy się zadawni, może się z tego zrodzić brodawnik. Poszła, choć miała głowy zawroty, a lekarz pobrał krew i sto złotych. Miał ją wyleczyć, bez żadnej łaski, lecz to był zwykły krwiściąg lekarski.
 6. bo takie noce nigdy

  Czytało się miło, lekko i płynnie, bardzo mi się spodobały te rwane wersy :) Ale nad tym "oxygenicznym" to się zastanawiam trochę... Serdeczności :))
 7. "Niebieską Dziecinę ze mną witajcie"

  Jakoś nie w moim guście, ani biustonosz przyciasny ani pijany Santa Claus. To nie z mojej bajki.
 8. mustangi

  Mustangi, a jednoślady, ciekawe zestawienie. Nie byłem nigdy fanem motocykli, ale rozumiem ten żywioł. Dziś "w tym temacie" najpopularniejsze są tzw. "wiertary". Niestety. ;)
 9. nawet poeta nie zna słów

  Przeczytałem, wiersze wolne to nie moja konkurencja. Jakoś nie czuję tutaj bluesa. Zbiór rozmaitych prawd czy sentencji, podanych trochę dydaktycznie, ot tyle.
 10. Przekierowanie

  Niestety teraz takie czasy łatwiej podarować tablet itd niż czas dziecku. Dziękuję za serducho i czytanie
 11. Nieprawda

  Dobry wiersz, emocje budowane na skrajnościach. Troszkę rytm utyka.
 12. Wujaszek Leon

  Na stypę.... Wszechmocny w tych miejscach jakos sie zatrzymuje/potykam nie wiem może to tylko ja w tym pierwszym wersie jakoś "też" mi nie leży. W wszechmocnym niestety nie wiem co jest nie tak ale w tym miejscu znowu jakos rytm mi sie zaburza. Ale tak jak pisałem to może tylko ja tak mam. Może przez to że cały tekst płynie krótkimi słowami i nagle ciach. przepraszam za tłumaczenie zwykły czytacz jestem nie polonista:)
 13. Today
 14. bo takie noce nigdy

  Ładnie budujesz nastrój. Ciekawa forma. Moje uznanie! :)
 15. Warte łzy i uśmiechu

  Witam i dziękuje - mądrze napisałeś- tak trzymajmy bądźmy cierpliwi. pozd.
 16. Wczorajsza fatamorgana

  Jakoś tak mi lepiej brzmi. Gdybym przeładował wiersz inwersjami, może byłaby to wada, ale w tym przypadku nie wydaje mi się. Dzięki za wizytę i komentarze. :)
 17. Przekierowanie

  Dziękuję czyli efekt został osiągnięty i tym bardziej cieszy :)
 18. czekam na Ciebie

  tęczyłem wiosną, teraz wyszczerzam się w kontrastach :) Udany wiersz, pozdrawiam
 19. Wujaszek Leon

  podchodzisz do tego żartobliwie, szczerze i bez pruderii. I bardzo dobrze. Najwyższy na pewno też się nie pogniewa, skoro obdarzył ludzi poczuciem humoru. :) Pozdrawiam
 20. Wczoraj
 21. Przekierowanie

  Dobry wiersz, czytając pobudza wspomnienia z tych lat dziecięcych. Z pozdrowieniem:)
 22. czekam na Ciebie

  popadamy nostalgią w wspomnienia bo tak szaro jest pusto i głucho lecz nadejdzie i mamy nadzieję bo na dworze raz śnieg a raz plucha. Dobry wiersz i na czasie. Z pozdrowieniem:)
 23. bo takie noce nigdy

  Dobry wiersz pełny melancholii, przypominają mi się te letnie ciepłe gwieździste noce z lat młodzieńczych, można płynąć marzeniem. Pozdrawiam:))
 24. Wujaszek Leon

  Dzięki tak jak z wiersza wynika. Pozdrawiam:)
 25. Wujaszek Leon

  Dzięki, może faktycznie ja tego nie zauważyłem. Z pozdrowieniem:)
 26. Wujaszek Leon

  W młodości oglądałem stary film Polski Piekło i niebo komedię reżyserii Stanisława Różewicza podobał mi się i podchodzę do tego z uśmiechem nie na smutasa. Dzięki Kocie, pozdrawiam:)
 27. bo takie noce nigdy

  fajny wiersz i świetny pomysł z wersyfikacją, wiersz razem z teksrem upływa, jak ta noc zawsze niezadługa. Szacuneczek
 28. Nieprawda

  świetny wiersz i żadnego komentarza, dziwne. Wyczuwam poczucie bezsilności - rodzaj tego poczucia może być wieloraki, więc tym bardziej ciekawie. u mnie przeżywane wielokrotnie, więc zamiast już byłoby pewnie też. mam jedną uwagę (3 i 4 wers w II) bo coś mi nie gra: gdzie kolce każdą część tną ciało jak nożykami Wiem o co chodzi, i gdyby (każdą część) umieścić w nawiasie byłoby ok. Bez nawiasu jest niezbyt czytelnie. Skoro jednak mie ma interpunkcji, to może tak? gdzie kolce każdą część i ciało tną jak ostrzami Pozdrawiam.
 1. Załaduj więcej aktywności
×