Skocz do zawartości
 • Ogłoszenia

  • Mateusz

   Przerwa techniczna   07.12.2017

   Ze względu na trwającą migrację danych mogą występować problemy z dostępem do forum.

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

 1. Ostatnia godzina
 2. Wczorajsza fatamorgana

  Dzięki za ten rymowany komentarz. Na dobrą sprawę wyszedł z tego całkiem fajny wiersz, mający swoją artystyczną, czy raczej satyryczną autonomię.
 3. Today
 4. Wczorajsza fatamorgana

  dobrze jest wyrachowana ta kolejka to się wie żona zdradza tego pana a tam baran mordę drze* tłum jak trzystu Spartan stoi i nie odda piędzi ziemi jak ten Parys u drzwi Troi się i dwoi by trwać z niemi niemi póki drzwi tych szturmem nie weźmiemy gdy sklepowa je uchyli jeśli kurde tylko rzucą jakiś towar * - Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz PS mnie to rachowanie (2x) nie przeszkadza, przeciwnie, jak widzisz ;) fajne, chociaż czasy nieciekawe, ale samo stanie w kolejce wspominam z uśmiechem. Pozdrawiam
 5. czekam na Ciebie

  Ładny, ciepły wiersz, nie mam uwag :)) Nic tylko czekać :) Pozdrawiam :)
 6. czekam na Ciebie

  Witam - tylko patrzeć jak wróci Andrzeju - ciepły wiersz. pozd.
 7. nawet poeta nie zna słów

  Witam - byłem czytałem uśmiechem podpisuje takim szczerym. Radości i spokoju zyczę
 8. czekam na Ciebie

  Dziękuję. Niestety na północ przychodzi późno. pozdrawiam
 9. czekam na Ciebie

  złote liście już gniją pod śniegiem zimnym echem smutek nadchodzi ciepły wiatr z południa nie wieje nic nie wróży słonecznej powodzi dzień tak krótki jak oddech sprintera ciemność szybko marzenia osacza lecz nadzieja ostatnia umiera ciągle wierzę, że ona powraca dalej czekam na pewno nadejdzie by nakarmić tych utęsknionych i cudownie w kolorach tęczę uśmiechnie się również do mnie
 10. Warte łzy i uśmiechu

  Witam - nie inaczej tylko one...dzięki że byłeś. Witaj - a ja myślę że ta ogólność w tym przypadku pasuje - no ale masz inne zdanie więc niech tak będzie. Dziękuje za obecność pod wierszem. pozd.
 11. Zranienia posypane solą

  Powiedz to pajacowi i jemu podobnym :p Serdecznie :)))
 12. "Niebieską Dziecinę ze mną witajcie"

  Pisze się w cudzysłowie, pisze, jeżeli jest to cytat z (do tej pory) śpiewanej kolędy: "Wesołą nowinę, bracia słuchajcie, słuchajcie, Niebieską Dziecinę ze mną witajcie..."
 13. "Niebieską Dziecinę ze mną witajcie"

  Dobrze zrozumiałaś : Takie są Święta, szczególnie Bożego Narodzenia, które ja muszę odcierpieć każdego roku :( Mimo to: serdecznie :)))
 14. mustangi

  tylko z widzenia znam smak jednośladów choć był epizod nazywał się komar wiele lat temu z rozwianym bez kasku dane mi było posmakować zaledwie dotknąć zrodzonej na prerii legendy grzywę uległą pomierzwić na asfaltowych szaleństwa i pasje błyszczący Harley dech zapiera stado rumaków pod wymuskanym płaszczem pręży pęciny galopem po kniejach gotowe unieść i jeźdźca i zachwyt dumę w kolorze przeważnie czarnym nie dane było mi poznać być wewnątrz szumem powietrza spisanej przygody lecz kiedy znowu gdziekolwiek się przetną z opowieściami postaram się pobyć
 15. Nikt znikąd

  Kojarzy mi się Pan z kotem którego się zapomina a potem na niego wchodzi tak mi powiedział Rozpiszcie na stu dwudziestu malarzy klatkę po klatce miłość do Vincenta skoro jego za życia nienawidzili wasi ojcowie Kupiłem wózek przez internet marki Boster za Maćka pieniądze będę sztukę woził na starówkę wiosną do końca W Allegro na święta nie chcieli jej kupić za pięć złotych kij z nimi wszystkimi przecież świąt nie obchodzę zamykam wszystko chowam się w norce udaje że mnie nie ma Może niebawem rozpuszczę się całkowicie jak cukier w herbacie zazwyczaj piję ją bez słodzenia niknę Chodź Nick nie tutaj chcesz patyk? szukaj… dobrze Nick nie chcesz ciasteczko? (z filmu) znikaj
 16. "Niebieską Dziecinę ze mną witajcie"

  Czyta się, wiersz wybrzmiewa dobrze, tytuł nie piszę się w cudzysłowie.
 17. Ady żal dla Żyda.

  Tran odnawia Iwan do nart. Trafem Adama madame fart. Salw las z sal w las.
 18. Chuligan

  Szkód nawyczyniał ktoś w Ałma Atach, też trzeba mówić o pewnych stratach. Że temat świerzy nikt nie uwierzy, że to zrobiła nasza Beata.
 19. ***(w ciszy poranka)

  Wiersz nastrojowy, płynie ładnie. Trochę bym się czepnął puenty. Kochanie w poezji jest już tak ograne, że nie robi na czytelniku wrażenia. Pisać o kochaniu i o miłości, ale nie używając tych słów. Ot sztuka.
 20. Pięciu kumpli od piwa w dobie wszelkich braków, spotkało się przypadkiem na miejskim deptaku. Czas był smutny, siermiężny, w niedolę brzemienny, puste półki sklepowe, kryzys, stan wojenny. Za nic mając codzienną szarą życia lurę, przy zamkniętych drzwiach sklepu stawili się sznurem, a w przechodniów marzeniach cukier, mięso, kawa, trzeba stanąć w kolejce, coś będą sprzedawać. Piąty kumpel dyskretnie z rzędu zrejterował, po godzinie powrócił, by tłum porachować. Nim się z innym podmienił, i wrócił ku miastu, wyrachował w kolejce ludzi stu szesnastu. Jego druh po kwadransie, jakim cudem, nie wiem, stwierdził, że czekających jest już trzysta dziewięć. Reszta kumpli się z rzędu dyskretnie urywa, ale ludzi w kolejce cały czas przybywa. Ktoś się wpycha do przodu, bo ma starczą rentę, ale wejście do sklepu cały czas zamknięte. Skądś się zjawił reporter, aby robić zdjęcia, co tu mają sprzedawać nikt nie miał pojęcia.
 21. Kontrola

  no i fajnie Bolku
 22. Chuligan

  Pewien chuligan z Ałma –Aty, wszędzie czynił szkody i straty. Gdy za przewinienia trafił do więzienia, powyginał tam wszystkie kraty.
 23. "Niebieską Dziecinę ze mną witajcie"

  Niebiesko nieboskie
 24. Warte łzy i uśmiechu

  Sympatyczny wiersz, chociaż nie lubię jak w wierszu coś jest "piękne", bo co to właściwie znaczy? Piękne, to znaczy jakie? Coś pozytywnego, ale wyrażone bardzo ogólnie, przy tym dość ograne słowo.
 25. "Niebieską Dziecinę ze mną witajcie"

  poinsettię/ nie wiem befano czy dobrze zrozumiałam? Ale ja ten wiersz odbieram przewrotnie, widzę tu krytykę całej otoczki tego biblijnego wydarzenia, wszystko jest nagłaśniane i błyszczące, " a Bóg się rodzi w sercach i w ciszy" Pozdrawiam
 26. nawet poeta nie zna słów

  Bardzo mądry przekaz, powoduję refleksje, najbardziej podoba mi się stwierdzenie w ostatniej zwrotce, jakże prawdziwe! Pozdrawiam
 27. Wczoraj
 28. młodzieńcze marzenia

  Dobry wiersz chyba wszędzie są takie ławeczki, widzimy je na co dzień Pozdrawiam:)
 1. Załaduj więcej aktywności
×