Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

 1. Ostatnia godzina
 2. samm

  tęsknota

  Są utwory, których wartość nie oddadzą żadne słowa, lecz uczucia, które wywołują u czytelników; a czyż można zmierzyć wzruszenie...? Gratuluję Janku i pozdrawiam. s
 3. samm

  w

  Cześć Krzyśku, w ocenie tekstu podpisuję się pod Natą i Jankiem: bardzo dobry, dopracowany wiersz. I tylko usunąłbym spację, ale mogę nie mieć racji. Zresztą, nie zmienia to sensu myśli. Polska język - trudna język :) Pzdr. s
 4. Today
 5. jan_komułzykant

  tęsknota

  Miło mi Beatko, dziękuję, że zajrzałaś, serdecznie pozdrawiam.
 6. _Mari...anna_

  ihi

  Ul, Ulu
 7. _Mari...anna_

  Mitomania i nam? - ot, im...

  - I co, nic? - E... i zda, dziecino, ci.
 8. Sylwester_Lasota

  z bajki w mit

  w tajemniczym zdarzeń lesie, gdy wyklułaś się z poczwarki, byłem raczej Głupim Jasiem, aniżeli księciem z bajki. przyszła Ona i zaplotła nasze losy jak warkocze. w dni niebyłych drżenie światła promieniste, szczerozłote. w nocy czarnych i bezsennych, zadyszane żywe sploty, które świtu smok rozrywał gdy wypełzał z mroku groty. chociaż z siedmiu krasnoludków ostał nam się tylko jeden, że rozplotą się warkocze, skąd ja wtedy mogłem wiedzieć? skąd ja mogłem wiedzieć wtedy, że mnie czeka Odyseja i niepewność Penelopy, która ciągle wiernie czeka?
 9. jan_komułzykant

  tęsknota

  miło mi Marlett, ale to chyba niezasłużony brylant. Nie wiem, co powiedzieć, poza serdecznym dziękuję. Poza tym dawno Cię u mnie nie było i to najlepsza nagroda :) Pozdrawiam pięknie.
 10. Gaźnik

  Chłód

  Ja już przestałem czytać, bo zbyt mocno tym żyłem. Spotkałem się z tyloma debilnymi teoriami spiskowymi trolli napuszczonymi przez partię obydwóch stron politycznego podziału (ten podział jest tak naprawdę ich układem przeciwko nam), że zacząłem wymiękać... Jednak mimo wszystko wierzę, że chociaż teksty typu "dobrze, że ta kurwa zdechła, następny będzie ...." jednak będą z urzędu karane. Jest pewna granica, którą internet dawno przekroczył i każda racjonalnie myśląca osoba posiadająca dzieci/wnuki z myślą o młodszym pokoleniu powinna próbować z tego zawrócić...
 11. evicca

  Chłód

  Niestety, też nie robię sobie nadziei, że coś się zmieni. Nawet tragiczne wydarzenie z Gdańska pewne środowiska dodatkowo nakręcają. Pozdrawiam Cię @Gaźnik i dziękuję za przeczytanie oraz polubienie wiersza.
 12. Gaźnik

  Jeśli jesteś?

 13. Gaźnik

  Chłód

  Niedawno w pewnym temacie pisałem na ten temat. Dużo energii włożyłem w walkę z mową nienawiści w internecie. Niestety poległem. Moje apele odbijały się od ściany. Ministerstwa, fundacje, znani ludzie... Nawet jeżeli ktoś już podjął dyskusje każdy uważał mnie za Dyzia Marzyciela i przestał poważnie traktować... Dzisiaj w końcu zaczęto zatrzymywać ludzi grożących innym śmiercią... Mam cichą nadzieję, że to nie jest tylko popisówka po wylanym mleku. Jednak trudno mi uwierzyć by za tydzień nie było tak jak przed WOŚP.
 14. beta_b

  tęsknota

  Ojej. Przepięknie delikatne, tragiczne i czułe. Wzruszające wyznanie. bb
 15. Marlett

  tęsknota

  Janko , takiego Ciebie jeszcze nie czytałam. Doskonały opis tego co najpiękniejsze i najcenniejsze w życiu pomino bólu i łez. Czytając wiersz, przyszło skojarzenie z 49 Sonetem Szekspira. Myślę, że jest to brylant w Twojej twórczości :) Dziękuję :)
 16. Gaźnik

  dykta

  Bardzo fajnie mi się czytało. Niestety jestem od kilku dni w pogłębiającej się rozterce i nie potrafię osiągnąć pełnego skupienia. Coś mi umyka, nie mogę przez to właściwie ocenić twojego opowiadania :( Napiszę więcej gdy już dojdę do siebie.
 17. jan_komułzykant

  tęsknota

  to bardzo miłe słowa, pięknie dziękuję Polmanie. Pozdrawiam.
 18. jan_komułzykant

  tęsknota

  co zrobić, dużo, jak to w sestynach. :) Poczekam, pozdrawiam.
 19. Krzysztof_Kurc

  w

  Niewiele jest rzeczy, które byłbym skłonny w języku potępiać, inni eksperci w naszej poradni także zachowują wstrzemięźliwość w ocenach. Może to Pana zdziwi, ale uważam, że w zasadzie nie ma wyrazów niepotrzebnych, są tylko źle lub bez potrzeby używane. Jeśli chodzi o zwrot tak naprawdę, to należy on do licznej grupy jednostek metatekstowych, których używamy w celu skomentowania własnej wypowiedzi. Inne przykłady – choćby ściśle biorąc, nawiasem mówiąc, by tak rzec, za przeproszeniem, jak to się brzydko mówi – uświadamiają, że grupa ta jest dość zróżnicowana. „Wyrażenia tak naprawdę – czytamy w Innym słowniku języka polskiego – używamy w mowie, aby powiedzieć, że istnieje jakiś stan rzeczy, choć można by sądzić, że jest inaczej”. Dalej w słowniku następują przykłady: „Winny był tak naprawdę nie rząd, ale prezydent”, „Tak naprawdę to wielki ze mnie leń”. Zwrot tak naprawdę nie sugeruje więc, że ktoś wcześniej powiedział nieprawdę, lecz podkreśla, że prawdą jest to, o czym mówi nadawca – nie tyle w opozycji do czyjejś wypowiedzi, ile w opozycji do tego, co słuchacz mógłby sobie pomyśleć. Zdarza się oczywiście, że ktoś używa tego zwrotu nawykowo, a więc bez potrzeby, albo dlatego, aby wypełnić pauzę w wypowiedzi (co inni osiągają za pomocą jakiegoś yyyalbo eee). Każdy wyraz może być czasem źle użyty, ale to nie powód, żeby go zaraz potępiać. Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski Dzięki za dobre słowo. Pozdrawiam Krzsiek
 20. mam nadzieję, że jednak podejmiesz tę dobrą, dla tego portalu, Deonix. Szkoda by było, też lubię Cię czytać. Pozdrawiam. PS Nie za bardzo wiem kto i co Twojego "przerobił" na własną modłę, bo miałem dość długie ferie, więc nie zabieram głosu. Pozdrawiam.
 21. jan_komułzykant

  w

  "W" pierwszym momencie chciałem zaproponować zamianę " w okna co zapomniałem zasłonić " na "które (...) ale po namyśle jednak nie, bo Autor zdaje się dobrze przemyślał to "co" :) Dobry tekst, i trzeba się wczytać, ale to dobrze, że trzeba. to jednak jest be ;) Pozdrawiam.
 22. valeria

  Malediwy

  z odrobiną błękitu na sukience i odsłonionych balerin wychodzę naprzeciw gdy tworzysz przyjemny zmierzch a w zagajniku bardziej świetlisty od fiołków czyścisz łódź zgadzam się ciepło
 23. Polman

  tęsknota

  Dawno Ciebie Janie nie było. Fajnie że jesteś. Tyle łez w tym tekście. I coś bardzo takiego, czego nie potrafię nazwać. Ale tekst mi bardzo bliski. Lśni tu jak perła znaleziona na pustyni. Pozdrawiam.
 24. Silver

  Pamiętam

  kiedy odeszłaś kwitły róże skropione kroplami deszczu mieniły się tęczą zawsze mówiłaś kwiaty najpiękniej pachną latem wtedy żyją istnieją Sylwia Błeńska 10.12.2017
 25. evicca

  Chłód

  Gazet strony krzyczą: nie żyje!! W radio grają smętne piosenki. Jutro znów ktoś kogoś zabije, gdy do głosu dojdą demony nienawiści, szaleństwa, gniewu, tak w nas dzisiaj za dużo tego. My słuchając demonów zewu, gdzieś tracimy miłość do ludzi. Strach wyjść z domu, że ktoś napadnie, nie ufamy sobie wzajemnie. Znieczulica empatię kradnie, o Iekarstwo na nią niełatwo. Co się stało, że ludzie bardzo nieżyczliwi innym się stali? Trzeba rozbić skorupę twardą, co powleka nam serca chłodem.
 26. Kobra

  tęsknota

  Ojej. Dużo i ta czcionka... wrócę Janko. Ładnie się zaczyna.
 27. po prostu piszesz niezrozumiale i rzucasz zabawkami jak pieciolatek. Dojrzalosci.
 1. Załaduj więcej aktywności