Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

 1. Ostatnia godzina
 2. musbron45

  MAKS(i)MUS - czyli spotkania z puentą

  Spotkałem raz Jędrka w tramwaju - z koszyka wyglądał mu zając. Czemu go tu aresztujesz? - on domowy i choruje bo puszcza wciąż bąki kicając. Odwożę go więc do lasu - na lekarza nie mam czasu.
 3. Today
 4. nie tworze z potrzeby stworzenia tworze z potrzeby tworzenia
 5. Wczoraj
 6. 8fun

  Przyjaźń forever

  Znany żart o piesku i rodzinie.
 7. Mateusz Topolewski

  Chcieć, to móc

  Miałem dziś podbić świat, Spotkać się z natchnieniem I chcieć i móc i tańczyć w takt Walczyka z powodzeniem Sądziłem, że przeszkodzić mi Nie w stanie żadna siła I wstałem już i chciałem, gdy Oporu moc mnie zbiła... Lecz nic to, bo przełamię niż Krytyka głos w mig zwalczę Rozprawię się z potworem, gdyż Mam swoich bliskich wsparcie Na skrzydłach tych, już pędzę tam Pomyślnym wichrem gnany Zdobyłem go, ten Święty Graal Smok leży pokonany!
 8. Witaj, Prawdziwi ludzie to ci, którzy wiedza, jak przyjsc im z pomoca, gdy cierpia. Instytut AEW Global Finance udzielil mi pozyczki w wysokosci 45 000 euro bez komplikowania zadania na poziomie dokumentów wymagajacych banków. Dzieki niemu mam dzis super market kata, byl moim zbawca i tak naprawde nie wiem co z nim zrobic, dlatego zdecydowalem dzisiaj, aby zeznawac na jego korzysc, mozesz skontaktowac sie z nim przez e-mail i postepuj zgodnie z jego instrukcjami, a bedziesz zadowolony w ciagu 72 godzin. Wiec ty, który jestes w potrzebie, tak jak ja, mozesz napisac do niego i wyjasnic mu swoja sytuacje, ze moze pomóc tobie w swojej korespondencji: [email protected] Uwaga: instytut oferuje pozyczki od 5000 € do 450,500 000 €, aby uzyskac wiecej informacji. Nie wahaj sie skontaktowac z nami za jakakolwiek kwote. Mozesz skontaktowac sie z nim poczta! [email protected] Poblogoslaw moja dusze Panie E-mail: [email protected]
 9. COMMUNICATE (KONIEC NASZE KONCENTRANY, DLACZEGO W STANIE ZDARZYLO SIE?) Witaj, Prawdziwi ludzie to ci, którzy wiedza, jak przyjsc im z pomoca, gdy cierpia. Instytut AEW Global Finance udzielil mi pozyczki w wysokosci 45 000 euro bez komplikowania zadania na poziomie dokumentów wymagajacych banków. Dzieki niemu mam dzis super market kata, byl moim zbawca i tak naprawde nie wiem co z nim zrobic, dlatego zdecydowalem dzisiaj, aby zeznawac na jego korzysc, mozesz skontaktowac sie z nim przez e-mail i postepuj zgodnie z jego instrukcjami, a bedziesz zadowolony w ciagu 72 godzin. Wiec ty, który jestes w potrzebie, tak jak ja, mozesz napisac do niego i wyjasnic mu swoja sytuacje, ze moze pomóc tobie w swojej korespondencji: [email protected] Uwaga: instytut oferuje pozyczki od 5000 € do 450,500 000 €, aby uzyskac wiecej informacji. Nie wahaj sie skontaktowac z nami za jakakolwiek kwote. Mozesz skontaktowac sie z nim poczta! [email protected] Poblogoslaw moja dusze Panie E-mail: [email protected]
 10. duszka

  OPĘTAŁEŚ MNIE

  Trochę oszołomiło mnie swoja siłą to brawurowe, rytmiczno-melodyjne wyznanie, ale dwa momenty w nim wzruszyły mnie: "a myśli ślę za tobą stada białe" i "biegłabym, by w twoje wpaść ramiona". Odnajduję w nich delikatność i głębię doznań, które bardzo lubię. :) Pozdrawiam :)
 11. Witaj, Prawdziwi ludzie to ci, którzy wiedza, jak przyjsc im z pomoca, gdy cierpia. Instytut AEW Global Finance udzielil mi pozyczki w wysokosci 45 000 euro bez komplikowania zadania na poziomie dokumentów wymagajacych banków. Dzieki niemu mam dzis super market kata, byl moim zbawca i tak naprawde nie wiem co z nim zrobic, dlatego zdecydowalem dzisiaj, aby zeznawac na jego korzysc, mozesz skontaktowac sie z nim przez e-mail i postepuj zgodnie z jego instrukcjami, a bedziesz zadowolony w ciagu 72 godzin. Wiec ty, który jestes w potrzebie, tak jak ja, mozesz napisac do niego i wyjasnic mu swoja sytuacje, ze moze pomóc tobie w swojej korespondencji: [email protected] Uwaga: instytut oferuje pozyczki od 5000 € do 450,500 000 €, aby uzyskac wiecej informacji. Nie wahaj sie skontaktowac z nami za jakakolwiek kwote. Mozesz skontaktowac sie z nim poczta! [email protected] Poblogoslaw moja dusze Panie E-mail: [email protected]
 12. duszka

  obok

  Nie jestem pewna, czy dobrze odczytuję Twój wiersz, ale chyba mówi o tym, że dopiero opuszczając siebie samego, przechodząc na stronę całego, wielkiego świata poza nami, możemy dostrzec swoją małość, czy prawdziwą wielkość (siebie jako "czarną kropeczkę") i obdarzyć siebie współczuciem, czy nawet miłością... Tak rozumiany wzrusza mnie, też ta początkową zachętą do tego kroku. Pozdrawiam :)
 13. Haha no i piękna koszulka. Niestety za mało w życiu przeczytałam, żeby móc z czystym sumieniem taką nosić. Chyba, że z dopiskiem 'poezja.org' :D 8, podrzucisz link skąd to jest?
 14. Waldemar_Talar_Talar

  Gdy ja stanę staniesz i ty

  jestem twoim czasem więc nie zadzieraj - idź tak jak wskaże nie wychylaj się bo inaczej cię ukarze wcześniejszym rankiem albo dłuższą nocą pomyśl czy warto jestem twoim guru nie zatrzymasz mnie nie przeszkadzaj mi odmierzać co moje nie zmuszaj bym stanął bo gdy to zrobię zatrzymasz się i ty a tego chyba nie chcesz
 15. Polman

  Ze słownika wyrazów zakazanych

  Słowo Ojczyzna przy drodze umiera, ręką syna ma strzaskany kręgosłup i nikt przy nim zatrzymać się nie chce, chociaż to wciąż jest jego Matka
 16. Luule

  a może ludzie

  Heh też szukałam szukałam, ale autor z uśmieszkiem lub ironią dodał po prostu spację odgraniczając strofy;) wersja pierwotna jest w cytacie u Duszki. No i zmienił się tytuł. Ale w takim wypadku (zmiany tytułu) skreśla to opcję z mojego drugiego komentarza. pozostają mi dwa domysły- podtekst ironiczny, że może nie są, ale są. Albo, że mimo tych wielu wad, w głębi może nie są;) Ale wydaje mi się, że nie mam co się spodziewać odp.wprost;)
 17. ;) @8fun czyli dobrego tytułu użyłeś, bo gdyby to była ankieta, to opcji byłoby więcej, a okazuje się, że jest to najwidoczniej test dwuwyboru: a)kowboj b)tancerz- a wynik podporządkowany płci heh
 18. duszka

  Nie poruszę już

  Cieszę się, że polubiłeś go tak "od początku do końca" i z taką uwagą przeanalizowałeś. Dziękuję Ci za to i pozdrawiam miło :)
 19. Luule

  lodówka nocą

  Ogólnie robię to rzadko, nie piszę pod każdym wierszem, do którego mam uwagi, ale zdarza mi się. Może kieruje mną wtedy czepliwy księżyc heh No ale jeśli już to staram się jak najdelikatniej, bo mimo wszystko wszelkie antypochwały są niemiłe dla ego. Ale niestety też potrzebne. A ktoś kto para się poezją, może być wrażliwszy, szczególnie ekhm na swoim punkcie. Szczerze rozbawiło mnie Twoje I ja takie znam, choć rzadko, no ale głód nie pozwala zasnąć, więc czasem trzeba;) Także @niebezironiczny, może i za surowo oceniłam, może nie, ale nie będę powtarzała swoich uwag. Może być i tak, że z lodówki nie da się więcej wyciągnąć, niż w niej jest;) Fizycznie i poetycko. Może niepotrzebnie potraktowałam wiersz jak pusty przelot - bo czy nie jest tak, że może moje własne nikomu do szczęścia (czy czegoś tam innego) nie są potrzebne. To tak w ramach samokrytyki.. A dalej, Anko-WarszawiAnko, komentarze czasem 'ratują życie' w odczycie zbyt zaszyfrowanego dla nas wiersza, także fajnie, gdy są. Dlatego ja czasem z upierdliwości pytam, drążę - jak to kiedyś fajnie napisała @Deonix_- dopóki autor żyje i można go zapytać, to czemu nie heh
 20. Artbook

  Nie poruszę już

  "Nie poruszę już ... myśli zwiędłych i słów, zostawię je ---> Przydałoby się "wykasować", to co niepotrzebnie "zakotwiczyło" się w naszym umyśle, albo stanowi truciznę dla serca i umysłu. Świetny fragment, który bardzo trafnie wspomina o tym z czym powinniśmy się pożegnać na dobre ;-) zapomnieniu ---> Bardzo dobre postanowienie, bliskie... i pójdę niewinnie dalej, w nieznane -----> Fajna konkluzja, bo w sumie co nam pozostaje ;-) za życiem." ---> oj, tak i nich nas tym razem miło zaskoczy :-) Polubiłem Twój wiersz, pozdrawiam :-)
 21. duszka

  Wczoraj

  Tak, wyczulam się na nie i przez to jakby się mnożyły :) Dziękuję, że zajrzałaś :)
 22. WarszawiAnka

  OPĘTAŁEŚ MNIE

  Opętałeś mnie, opętałeś, obecna wszędzie jestem tylko ciałem; a myśli ślę za tobą stada białe, opętałeś, oczarowałeś! Omamiłeś mnie, omamiłeś, straciłam rozum, zmysły, wolę, siłę, chcę wszędzie być, gdzie jesteś, będziesz, byłeś - omamiłeś mnie, odurzyłeś! Urzeczona, zachwycona biegłabym, by w twoje wpaść ramiona; usidlona, upojona, uwiedziona, oszołomiona – jak szalona! Odjechałeś – odjechałeś, a ja wciąż z tym samym szukam cię zapałem. Tęsknić znów za tobą będę wieki całe, chociaż wiem, że ty zapomniałeś... Odjechałeś...!
 23. Ithiel

  Ze słownika wyrazów zakazanych

  Cztery plus, minus jeden.
 24. adamm1

  Wiersz napisany na...

  Dziękuję, że właściwie odebraliście mój utwór. To jest wiersz pisany naprędce, z założenia, nie dzieło sztuki.:). Jak wygrzebię się z ton służbowych papierów (równie pasjonujących jak poezja:)), to poprawię błędy i go dopracuje. Na razie znalazłem czas jedynie na podziękowanie.
 25. Ze słownika wyrazów zakazanych Są takie wyrazy, co władzy szczególnie zaborcom, tyranom wybitnie wydają się wadzić i w gardle jak kość na złość stają. Pędziły kibitki na Sybir, pełne skazańców, bo zły Moskal, wroga w nich widział, nienawidził, za jedno słowo, słowo — Polska. Spłynęła stolica krwi morzem, twarz w dłoniach skryła chmurną, w bliznach, przyniósł jej ogień hitlerowiec za jeden wyraz, to — Ojczyzna. Krtań prawdy cenzury gniótł knebel, podsłuch, punkty zakryte, donos, groby w lesie, w gębę od SB, żeby z łbów wybić słowo — Wolność. A teraz pisizm, na dobitek brudną łapą zatyka usta, gdy głośno próbują wykrzyczeć, wyraz wyklęty — Konstytucja.
 26. Rafal Hille

  a może ludzie

  Ten tekst rozni sie od poprzedniego tylko jedna linijka ktora została wstawiona w srodku. Tworzy ona gorna o dolna zwrotke ;-)
 1. Załaduj więcej aktywności