Skocz do zawartości
Trwa przetwarzanie indeksu wyszukiwarki. Strumień aktywności może nie być kompletny.

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

 1. Ostatnia godzina
 2. Tomasz Kucina

  Dekret termita

  Cenię tego poetę, kiedyś tam kilka lat temu w przypływie szczeniackiej weny "poczyniłem" trawestacje tegoż kultowego utworu. Może zatem podzielę się z tobą tymże wierszątkiem. I tu istotnie uzasadnione podobieństwa. autor: Tomasz Kucina Evviva l'arte „ Kazimierzowi Przerwie – Tetmajerowi , w podzięce , że był i tworzył ” Problemy z każdej epoki... gardła przetarte Evviva l’arte ! Człowiek, pieniądz, browar - cóż, kto pieniędzy nie ma, kombinuje i do szuflady dzieła swoje chowa – gdy forsy braknie, promil nam winszuje chociaż kieszenie mamy wciąż rozdarte Evviva l’arte! Evviva l’arte! Niechaj śpią krytycy, dziany sponsorów naród! My, pozerzy, my, którym często bliżej do matrycy my, prymitywni cyniczni lanserzy, mamy umysły korupcją przeżarte Evviva l’arte! Evviva l’arte! Pieniądz naszym Bogiem wóda nam matką, nam, młodym artystom nasze etiudy są obce i wrogie butnym cenzorom, wrednym futurystom więc na przód! Cóż jest prócz rauszu co warte? Evviva l’arte! Evviva l’arte! W sercach naszych płoną iskierki marzeń, nadzieje bez sensu że, w końcu jakiś rozsądny ekonom piękno dostrzeże w jednym choćby wierszu spisanym przez nas, i pójdzie w zaparte, Evviva l’arte! -- autor w kompozycji utworu wykorzystał wiersz K. Przerwy-Tetmajera pod tym samym tytułem. Oczywiście znowu literówka, to mój znak firmowy 🙂 Już poprawiam Skarbie, dziękuję.
 3. Justyna Adamczewska

  Dekret termita

  Tomaszu, to zupełnie jak wiersz K. Przerwy - Tetmajera. Tak na łeb, na szyję, he, he. Tetmajer tez pisał: "Smutną jest dusza moja, aż do śmierci...", podobie, jak Stachura "samotna...". I jeszcze, chyba nie powinno być: Tylko "nieważne". Pozdrawiam, Justyna.
 4. Today
 5. Tomasz Kucina

  Dekret termita

  dekret termita rausz i kir tu pełne szkła - tu gnije tył APERITIF … fino - uozo - wermut - gin tyle koktajli ile mil sens populacji pełno glin taki to młodych dzisiaj styl gdy w zapomnienie rygor dryl życie to jeden wielki cyrk APERITIF … ten jeden łyk zbawieniem był nosem po glebie smarkacz rył młodzi nie liczą lat i dni i pić i lżyć bo siła w nich życie nie boli życie mdli APERITIF … jedyny cel by wybić klin tysiące smaków wódek win i głowa szumi jak trakcja szyn złorzeczeń harem bluźni w rym miksturę znajdziesz na targu pchlim by nie był straszny ostatni czyn APERITIF … kieliszków pustych tu jak pind kumple na haju i babsztyl swing ogólnie życie - wulgarny krzyk powieka czasem lekko drży zapruty smarkacz pyta czy kosą przejechać rzekę żył? APERITIF ... i słychać zgrzyt czy warto było umrzeć by w niebycie gonić własny sznyt? w smarkacza pomnik wrosły bzy dziś już nieważne wisi mi… czy młodość łże czy młodość śpi jedno jest pewne - mówię Ci KOPIEC TERMITA ZEPCHNIE SPYCH... WIĘC W GÓRĘ SZKŁA... APERITIF! --
 6. kleksowy123

  MAKS(i)MUS - czyli spotkania z puentą

  Zaszedłem do baru, nie do wiary - Jędrek siedzi, wraz z księdzem, jak na spowiedzi. Kiedy przyniósł rachunek barman, ksiądz wstając rzekł : Bóg zapłać.
 7. Tomasz Kucina

  Straszny wiersz

  No nie chciał się poruszyć w czasie. Tkwił w martwym punkcie. Pozostał kultowy, ale to nie jest najważniejsze w życiu. Pokój jego Duszy.
 8. Tomasz Kucina

  Straszny wiersz

  Dlatego dobrą radą dla takich twórców jest by sumienniej zajęli się warsztatem słowa, a mniej angażowali emocjonalnie w poezji. Więcej z Muzy Kaliope a mniej z Euterpe. No i warto się uśmiechać, chociażby jak ty w emotikonie.
 9. Justyna Adamczewska

  Zapotrzebowanie na głupca

  Cześć Waldku. Prawda. Ciekawie. Już tez E. Stachura pisał o życiu, maskaradzie, przebieraniu, itp. Pozdrawiam J.
 10. Justyna Adamczewska

  Łazienka i łan cieplnych fal

  Danielu, niesamowity wiersz. Jestem pod wrażeniem Justyna.
 11. Justyna Adamczewska

  Straszny wiersz

  Cześć Tomaszu. W twoim wierszu jest dużo zagadek, bo i wiersz o zagadkowym poecie, zdolnym człowieku i dobrym człowieku. Wspominasz, wersy poruszają do głębi. Ja często się zastanawiam, gdy czytam poezje Steda (nota bene to sztuczne wygaszanie emisji światła), nad poniższym jego stwierdzeniem. Niewygodnie się żyło Stachurze. "samotna jest dusza moja aż do śmierci". Piękny wiersz, Tomaszu. Justyna.
 12. Iwa-Iwa

  Skłamałam

  Czy zablokują mnie na forum jak podam adres swojego bloga?? ładny wiersz podoba się pozdrawiam!!!!!!!
 13. le_mal

  Straszny wiersz

  Nie jeden poeta ma tak... jak On 🙂
 14. le_mal

  K2

  .. i czegóż to jeszcze nie wymyślą buddowie 🙂
 15. le_mal

  milcząca połać

  Refleksyjnie, do zadumy. pozdr.
 16. le_mal

  Zapotrzebowanie na głupca

  Dużo prawdy w wierszu 🙂 Pozdrawiam ciepło.
 17. Waldemar_Talar_Talar

  Zapotrzebowanie na głupca

  Witaj Tomaszu - miło cię gościć - dziękuje bardzo. Pozd.
 18. Waldemar_Talar_Talar

  Zapotrzebowanie na głupca

  Witaj Andrzeju - miło że zajrzałeś - dzięki za to i za utwór. Pozd.
 19. Tomasz Kucina

  Mamo

  Moja też już nie.
 20. bajaga1

  Mamo

  Myślę że większość z piszących ma taki wiersz ja napisałam dwa. Takie dziękuję choć już ich nie przeczyta.
 21. Tomasz Kucina

  Skłamałam

  Miłość czasem bywa drastyczna, zwłaszcza jak cechuje ją brak symetrii. Wtedy potrafi zranić, szkoda tylko że zawsze osobę bardziej zaangażowaną w związek. Przyznać należy - jest to ewidentna niesprawiedliwość. Pozdrawiam.
 22. Tomasz Kucina

  Zapotrzebowanie na głupca

  To fakt. Życie to taki bal maskowy, wszyscy tańczą, a maska w zależności od koniunktury obowiązującej. Cóż, takie czasy. Celna konstatacja, zwięźle, dosadnie ale treściwie.
 23. Tomasz Kucina

  Mamo

  Bardzo miło. Wiersz śliczny. I zbliża się dzień Mamy 😉
 24. Tomasz Kucina

  Małe nieMadzie

  Wzajemnie Justynko.
 25. Witam, Chciałbym zapytać na forum o autora i pełną treść wiersza, którego fragment (być może z błędami) przytaczam poniżej. Wiersza tego uczyła się na pamięć w szkole podstawowej moja mama około 1950 roku. Szeleszczą jedwabie, motyle i kwiaty, Sny piękne ma w łożu samuraj bogaty, A Kano pracuje na siebie za dwóch, Na samuraja jedwab i puch. A w domu czeka malutki brat, Malutki Riki co ma pięć lat. A gdyby tak plecy wyprostować, Przez siny ocean żeglować. Tak myśli Kano mały japończyk, Pot ściera i patrzy w słońce. A słońce się skryło w brunatnych chmurach, Pracować, pracować popędza samuraj.
 26. Andrzej_Wojnowski

  Łazienka i łan cieplnych fal

  Mocne i intrygujące . Prawie jak turecki psychodeliczny rock , ewentualnie jak Cytrus ( takie mało znane dinozaury). pozdrawiam " niech moc będzie z Tobą a życie przygodą"
 27. Justyna Adamczewska

  milcząca połać

  Wiktorze, Przemilczę, ale nie ze względu na ignorancję, tylko ze względu na " zalążek siły". Justyna.
 1. Załaduj więcej aktywności
×