• Ogłoszenia

  • Mateusz

   Konkurs poetycki   04/30/2017

   Zapraszamy do udziału w konkursie poetyckim: http://poezja.org/utwor/156891-konkurs-poetycki-na-pomoc-gin%C4%85cej-mi%C5%82o%C5%9Bci/

Irena_Zborowska

Wprawni poeci
 • Zawartość

  92
 • Rejestracja

 • Ostatnio

O Irena_Zborowska

Ostatnio na profilu byli

307 wyświetleń profilu
 1. Ale ja Paulino nie oceniam Ciebie, tylko Twój utwór i widzę, że nie potrafisz uzasadnić tego "archaistycznego" zabiegu, który Twierdzisz, że jest celowy. No nic, przywykłam już, że jak autor "puści bąka" to mówi, że to celowo. Powodzenia.
 2. A mogłabyś określić bliżej ten cel?...bo ja jakoś celowości nie mogę się dopatrzeć, ale to widać braki w mojej edukacji.
 3. twej, twych, jej - w krótkim wierszyku trzy zaimki osobowe z tego dwa archaiczne / twej, twych -winno być twojej, twoich ....dalej: DOPEŁNIACZ : kogo, trzeba ? - i masz: Cząstkę twej duszy , żar pragnienia, drgającego serca. Unikać dopełniaczówek bo one nie zdobią utworu. Mam nadzieję, że w przyszłości będzie lepiej, czego życzę..........Dzisiaj słabo.
 4. Marek_Bazyli , JADer - zawsze ściska mnie za gardło cierpienie drugiego człowieka, a dzieci, wręcz zwala z nóg. Serdeczności posyłam.....................Ir
 5. Dziękuję Jacku za odwiedziny.
 6. tylko Marzenie ciągle czujne obawia się jeszcze, że pozbawią go skrzydeł Jeśli "marzenie" ciągle czujne / znaczy ONO/ to pozbawią JE skrzydeł. Prawda?
 7. Dziękuję i pozdrawiam.
 8. Marlett, Marcin_Krzysica , Deonix_ ...........nie wiem czy w niebie są wszyscy w jednakowym wieku, czy anioły mają dzieci...ale wiem, że dziecko potrafi cierpieć z godnością większą niż dorosły :( Bardzo dziękuję za czytanie i słowo u mnie. Kłaniam się pięknie.
 9. anioł z obrazka będzie stał na mostku i chronił dzieci czy zostanie strącony jak poradzą sobie beze mnie kiedy boli nie płaczę uśmiecham się gdy nie była akcja sprzątamy korytarz wiem jednego z nas znowu mniej lalkę która mówi dam Małgosi Janek dostanie scrabble bo on jest mądry i zna wiele słów mam jeden problem czy poznam mamę w niebie przecież i ona i ja będziemy starsze a na ucho ci powiem nie lubię wierszyka który zaczyna się idzie rak nieborak rozumiesz dlaczego anioł stał z opuszczonymi rękami i nic nie miał na swoje usprawiedliwienie
 10. Fraszka (wł. frasca – gałązka, drobiazg, bagatela, błahostka) – krótki utwór liryczny, zazwyczaj rymowany lub wierszowany, o różnorodnej tematyce, często humorystycznej lub ironicznej (satyrycznej). Często kończy się wyraźną puentą To powyżej nie jest fraszką.
 11. Dodam dla jasności, bo chyba mnie nie zrozumiałaś: Jestem przekonana, że jeśli po latach wrócisz do tego utworu, będziesz zażenowana. Zażenowana poziomem, nie jak to określiłaś, golizną. Pisze się o wszystkim...o namiętności, o wojnie w jej odrażającej wersji, o brzydocie...ale trzeba o tym umieć pisać. A żeby umieć, trzeba dużo czytać, bardzo dużo i wyciągać z tej wiedzy wnioski dla siebie. Jasne, nikt ot, tak z marszu nie potrafi wielu rzeczy, ale do literatury / aby pisać/ trzeba mieć tzw iskrę Bożą...bez tego nic się nie da zrobić. Powodzenia.
 12. A uzda, to Twoim zdaniem nie swego rodzaju "uwięź"?