Irena_Zborowska

Wprawni poeci
 • Zawartość

  98
 • Rejestracja

 • Ostatnio

O Irena_Zborowska

Ostatnio na profilu byli

378 wyświetleń profilu
 1. Ano :) wróci...tylko czy "słowikowa" będzie jeszcze podstawiała pod nos smaczne zupki...czy jej się wieczne czekanie na sk...onego słowika zechce czekać? Choć znam takie pary, żyją jak przysłowiowy pies z kotem... od srebrnych, po złote gody...a kiedy liczni goście zawołają "gorzko, gorzko..." to nie bardzo mają ochotę na pocałunek.............ale co przyjęcie z pompą, to z pompą. Samo życie JaDer :)
 2. Dziękuję za czytanie i komentarze. Pozdrawiam.
 3. JaDer...........i widzisz na co Ci przyszło?....ha...ha...ha...Komentarze ilustracją poziomu na tym portalu. Pozdrawiam.
 4. Nie cierpię takiej pseudo dydaktyki, ani to spojrzenie ironiczne, ani śmieszne, ani smutne. Inwersja goni inwersję, aby tylko na siłę się zrymowało, gramatyka też kuleje, dziwię się, że taki wytwór opublikował ktoś z mianem wprawny poeta.
 5. Propozycja Waldemara Talara jest trafna.
 6. pachniesz tak samo ale jesteś obcy rozmowami gołębi na parapecie zagłuszam pustkę wypełniam zielenią która wypływa ze mnie anektuje otoczenie pozytywami przeplatanymi słońcem wieczorne łzy traw już nie wywołują moich twój zapach nie czyni ze mnie ogara podążającego tropem by zawracać bo ktoś inny wdział aromat Gucciego wieczorem pijam koktajl z Korsakowem w ramiona wpada nam Szeherezada łagodząc muzyczną frazą wybaczenie bo wybaczam ci obcość choć wspólne łoże zionie rozpadliną może uda nam się jeszcze poznać na nowo
 7. Ale ja Paulino nie oceniam Ciebie, tylko Twój utwór i widzę, że nie potrafisz uzasadnić tego "archaistycznego" zabiegu, który Twierdzisz, że jest celowy. No nic, przywykłam już, że jak autor "puści bąka" to mówi, że to celowo. Powodzenia.
 8. A mogłabyś określić bliżej ten cel?...bo ja jakoś celowości nie mogę się dopatrzeć, ale to widać braki w mojej edukacji.
 9. twej, twych, jej - w krótkim wierszyku trzy zaimki osobowe z tego dwa archaiczne / twej, twych -winno być twojej, twoich ....dalej: DOPEŁNIACZ : kogo, trzeba ? - i masz: Cząstkę twej duszy , żar pragnienia, drgającego serca. Unikać dopełniaczówek bo one nie zdobią utworu. Mam nadzieję, że w przyszłości będzie lepiej, czego życzę..........Dzisiaj słabo.
 10. Marek_Bazyli , JADer - zawsze ściska mnie za gardło cierpienie drugiego człowieka, a dzieci, wręcz zwala z nóg. Serdeczności posyłam.....................Ir
 11. Dziękuję Jacku za odwiedziny.
 12. tylko Marzenie ciągle czujne obawia się jeszcze, że pozbawią go skrzydeł Jeśli "marzenie" ciągle czujne / znaczy ONO/ to pozbawią JE skrzydeł. Prawda?
 13. Dziękuję i pozdrawiam.
 14. Marlett, Marcin_Krzysica , Deonix_ ...........nie wiem czy w niebie są wszyscy w jednakowym wieku, czy anioły mają dzieci...ale wiem, że dziecko potrafi cierpieć z godnością większą niż dorosły :( Bardzo dziękuję za czytanie i słowo u mnie. Kłaniam się pięknie.