Skocz do zawartości

Anna Świętokrzyska

Użytkownicy
 • Zawartość

  124
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

29 Excellent

O Anna Świętokrzyska

Ostatnio na profilu byli

349 wyświetleń profilu
 1. UROCZY PARADOKS

  Życie tutaj, to wspaniała sprawa. Lepiej późno, niż wcale! Pozdrawiam z uśmiechem.
 2. RECEPTA (na młodość)

  Śliczności pełne mądrości. Tak trzymaj!. Pozdrawiam.
 3. Kto pierwszy wymyślił krzyż

  To bardzo dobrze, że tyle problemów Cię nurtuje!!!!! Tak trzymaj Nie znoszę bezmyślnych. :) Pozdrawiam.
 4. UROCZY PARADOKS

  Radzę się pospieszyć, póki jeszcze gdzieś da się żyć w miarę zdrowo i spokojnie.:)
 5. ***

  :)
 6. Jeśli jesteś

  Nie ma co się spieszyć, nawet w myślach. I tak każdy ma zapisane swoje przeznaczenie. Ciesz się każdym dniem, jakby miał być ostatnim., bo jest jedyny i nie powtórzy się na pewno...............Pozdrawiam. A wiersz bardzo mi się podoba. Piękne przenośnie.
 7. ***

  Trudna miłość bardzo pociąga........wymaga..........Pozdrawiam.
 8. UROCZY PARADOKS

  Dzięki, ja tak właśnie zapamiętuję ujrzane obrazy, potem wspominam.....i rozmyślam nad sensem......Pozdrawiam z pięknego, choć deszczowego lasu. Już bym nie potrafiła żyć w gwarnym mieście. Dla wytłumaczenia- trochę prywaty........... „Sentymentalna historia z Alei Smukłych Brzóz.” Mam taki zwyczaj od dzieciństwa – zawsze w maju, gdy kwitną bzy, z lubością zanurzam niecierpliwe palce w pachnące kiście, szukając szczęśliwych „piątek” – zawsze się kilka znajdzie. Wróżby ? Przepowiednie ? Zabobony ? Pewnie tak. Ale był taki maj i takie miejsce, że bladoliliowe kiście obfitowały w dobrą wróżbę. Nigdy wcześniej nie spotkałam takiego bzu. Przeznaczenie ? Jako biolog znam przyczynę tego zjawiska - zdziczałe krzaki rosną blisko nieczynnej już suszarni tytoniu i ich geny zostały zmutowane. No, ale cóż znaczy wyobraźnia ! Widocznie nie znalazłam się tam przypadkiem! Tłoczyły się myśli - tyle szczęścia? tu mam znaleźć szczęście? Daleko od domu, od rodzinnego Krakowa? Na wsi, pod lasem?...............A jednak to właśnie tu, podczas owego weekendu ze znajomymi u stóp Gór Świętokrzyskich poznałam Wspaniałego Człowieka, również przybysza. Od pierwszego wejrzenia zaiskrzyło między nami, poczuliśmy się sobie bliscy, jakbyśmy się znali „od zawsze”. Uroczy weekend szybko minął i trzeba było wrócić do szarej codzienności, ale nasza znajomość nabierała rumieńców............ Przez wiele lat spędzaliśmy tu razem każdy weekend i wakacje, i chociaż różne okoliczności kazały nam opuścić to miejsce , to po kilku latach zauroczeni wróciliśmy. Zrozumieliśmy, że chcemy tu być, bo właśnie tu jest wszystko, co naprawdę kochamy. Minęły już 24 lata odkąd jesteśmy razem, a wydaje się, że ta historia wydarzyła się wczoraj. To miejsce rzuciło na nas taki urok, że osiedliśmy tu na stałe, porzucając dotychczasowe życie w mieście. ......................................................... No, i jak tu nie wierzyć w gusła ?
 9. UROCZY PARADOKS

  Stoję nad wielkim wykrotem padło drzewo przywędrowały konwalie których rok temu jeszcze tu nie było grzyby stoją ocienione drżącym ażurem paproci i mgła nadciąga w szeptach deszczowego czasu Oto jest niezmienność wciąż zmiennego lasu.
 10. UŚMIECH :)

  samm Lubię wtrącać takie różne słówka, żeby je przybliżyć do codziennego języka. Nawet kiedyś sobie stworzyłam taki dość pokaźny zbiorek pt "Słownik wyrazów oswojonych...". A dużo inspiracji czerpię z krzyżówek, są fajne określenia i hasełka............Pozdro. A.
 11. UŚMIECH :)

  Milo i z uśmiechem za przeróbki dziękuję. Rzeczywiście, w beznadziei zgubiłam "i". Już poprawiam.A.
 12. Czysta świnia

  Dzięki radom z Radomia lepszyś od gamonia. Aleś Ty skromny, Marcinie. Pozdro.
 13. UŚMIECH :)

  No, tak, mgła umrze, ale taka kolej rzeczy. Nastanie nowy, słoneczny dzień.. pomyślimy..........
 14. UŚMIECH :)

  A co Ty na to, Czytaczu? To tak ad hoc, a od poprawek i kłębiących się myśli mam niejedną bezsenną nockę.
 15. EDYCJA

  Choć nie jest łatwo edytować słowa powiedziane w gniewie, to chodzi mi o chęć rozmowy, przeproszenia, w ogóle dojścia do porozumienia, a nie zamknięcia się w skorupie obrazy i "cichych dni". Życie jest za krótkie......
×