Skocz do zawartości

Nata_Kruk

Wprawni poeci
 • Zawartość

  4491
 • Rejestracja

 • Ostatnio

  Nigdy

Reputacja

3 Neutral
 1. ****

  Sympatycznie, zabawnie i troszkę zagadkowo. Jeżeli fasonów ma tysiące, to pasuje do kapelusza, ale w pierwszej chwilce pomyślałam, że to... o kobiecości. A teraz możesz się pośmiać ze mnie... :) Pozdrawiam.
 2. ***(droga...)

  Ten wiersz zdecydowanie lepszy, po prostu dojrzały. Podoba się. Pozdrawiam.
 3. jesienne marzenia

  Jacku, fajny, sentymentalny wiersz i troszkę "szkoda", że owe jesienne marzenia chowają się... dlatego własne na półki ustawiam, żeby o nich pamiętać, czasem spadnie jakieś, gdy kurze ścieram... ;) Jesień bywa cudowna, ale potrafi też wwiercać się w myśli... chowa spełnione, może tak właśnie jest. Pozdrawiam.
 4. ****

  Mariusz, lustra potrafią obnażyć realizm chwili, to osoba stojąca przed nim (nieważny wiek) ślepnie, dosłownie i w przenośni i... "mętnieje". Tutaj, optymizmu jak na lekarstwo. Dzięki za słówko. Pozdr.
 5. ****

  Stefan... dzięki za wizytę. Jacku... być może ślady.. z.. pełnej kuwety ciut przerysowują, choć tutaj są delikatnym szkicem tego, co było naprawdę, a starsze samotne panie bywają zgorzkniałe, czasami na własne życzenie. Dziękuję za zostawione słowa. Pozdrawiam obu Panów.
 6. mamidło

  Mamidło, w spływających obraz(k)ach na niby ma się całkiem dobrze, ale ludzie są chyba coraz bardziej sceptyczni i wyczuwają "zawodzące nuty". W okruchy normalności, niestety, ciągle podsypywana jest spreparowana trutka z niewidzialnym drutem kolczastym, który pęta ręce i co gorsza, mózgi.Niekiedy sami dajemy ciche przyzwolenie na to wszystko... Temat baaaaardzo długi, a Twoje "mamidło" jak najbardziej na czasie. Pozdrawiam.
 7. ****

  kobieta z niejedną klasą bynajmniej przecież zmętniały z biegiem lat już nie przygląda się sobie tkwi w niemieszkaniu wśród zmartwiałych przedmiotów na których kot zostawia ślady z pełnej kuwety zobojętniało lustro przeczesuje je ułomnym grzebieniem dwa zęby złamane po lądowaniu na posadzce bez spadochronu nieotwierany zaplątał się w pustkę podobną do tej z opróżnianego szkła cisza koślawi ściany nad podwórzem skrawki błękitu pod nim ciągle kołują jaskółki
 8. W WARKOCZU ZAPISANE

  Szczegóły delikatnie archaiczne, zapisane w warkoczu... Sympatyczna treść. Pozdrawiam.
 9. czasami

  Fakt, niewykluczone, że są w zmowie... Hej.
 10. Wilhelm i Jakub Grimm przeoczyli twoją łzę

  ...tylko czy da się wyprać, to samo pytanie nasunęło mi się po czytaniu. "dwanaście tygodni świeżości", to za mało dla bolesnych kuksańców od życia, tak ogólnie. Pozdrawiam.
 11. odzyskana

  ... że odzyskana, chyba dobrze, oby na długo. Spodobały mi się frazy.. że wcale nie trzeba zdradzać drzew.. i .. potem nie mieściłem się w pudełku.. Całość nieco "rozgadana', jak dla mnie, można by delikatnie skrócić. Dobra puenta. Pozdrawiam.
 12. Jak jak i jeszcze raz jak

  Typowe, Twoje pisanie... Waldku, ukośniki pomijam i zasugeruję, żeby zapisać w II-giej.. by innych zarazić uśmiechem w V-tej, całość do wymiany, np. (to sugestia)... jak żyć żeby być w porządku wobec siebie. Pozdrawiam.
 13. gąski

  Sympatycznie o grzybach. Takiego układu strofek nie znam, chwilami jakby brakowało mi słowa, albo było o słowo, dwa za dużo... cóż, być może mam szansę poduczyć się czegoś... ;) Pozdrawiam.
 14. Czym się jest wyżej

  "Czym się jest wyżej, tym się jest ostrożniejszy Jeżeli już chciałeś taki układ tego fragm. zdania, to powinno chyba być .. im się jest wyżej, tym się jest ostrożniejszym... Starasz się "filozofować" w swoich próbkach pisania, skutek różny, ale próbuj dalej. Pozdrawiam.
 15. być może ...

  Gdyby wiedzieć, gdzie horyzont, za którym tysiące słońc... najcieplejszy moment w treści to ten, że odnajdą własny kąt i.. nieważne, po której stronie. Znakomita przedostatnia, bo jakże prawdziwa.. "po drodze się pożremy tak dla zasady o byle co".. przecież wokół, na każdej drabince społecznej, ciągle za dużo tego "żarcia się". W wierszu osobista prośba, ale i realia, wśród których wybrzmiewa "kwilenie" serca o to wymarzone spotkanie. Przyjemny wiersz. Pozdrawiam.
×