• Ogłoszenia

  • Mateusz

   Konkurs poetycki   04/30/2017

   Zapraszamy do udziału w konkursie poetyckim: http://poezja.org/utwor/156891-konkurs-poetycki-na-pomoc-gin%C4%85cej-mi%C5%82o%C5%9Bci/

czytacz

Użytkownicy
 • Zawartość

  433
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  7

Wszystko napisane przez czytacz

 1. Szkoda tylko, że mało kto chce to zauważyć, bo z pozoru konieczne i nieszkodliwe (prawdopodobnie) dla ludzi zabiegi degradują środowisko coraz bardziej. I podejrzewam, że ten swoisty miecz Damoklesa już teraz spada na nasze głowy. Pozdrawiam ciepło :)
 2. A może tak ?: Pusta kartka spada bez tekstu, bezmyślnie szurana na wietrze jak zdrętwiałe liście. A może kiedyś miała wiersz poemat zaproszenie. A gdy spadnie... zbrukana nie będzie już pusta. Może ją zmoczy deszcz choćby najmniejszy może kiedyś dotrze do ludzi? Lecąc myślała co traci. Nic jej nie trzymało żaden szczegół włókna bez pigmentu. Niepotrzebna nikomu... Moja kartka. Moja tabula rasa. Tak odczytałam Twój wiersz. Nie poprawiam wierszy bo uważam, że potrafię napisać lepiej, raczej po to by pokazać, że można a nawet trzeba inaczej. Wiersz biały to trudny wiersz, nie wystarczy myśli podzielić na wersy, dobrze byłoby, by nie był pisany językiem potocznym. Proponuję staranniej dobierać słowa. Jak już coś napiszesz to przeczytaj to uważnie i zastanów się czy nie przegadałeś wiersza i czy słowa których użyłeś dokładnie oddają to co chciałeś przekazać przy okazji dodając mu wdzięku. Podoba mi się myśl zawarta w tym wierszu. Nie taka z Ciebie "Tabula rasa" :) Pozdrawiam ciepło :) Bożena TP
 3. OK, przyjmuję :)
 4. To nie protestuj :)
 5. Rozumiem, takim jedwabnikiem może być na przykład córka. Z całą pewnością owinięta kokonem miłości przepoczwarzy się w pięknego motyla :) Chodzi mi tylko o słowo "ani" - ani jednej - brzmi dobrze, samo ani... zastąpiłabym innym.
 6. To "ani nitki" trochę mi zgrzyta, może - żadnej - brzmiałoby lepiej?
 7. Nie rozumiem co autor miał na myśli - czyżby innego współpiszącego, anonimowego i nudnego ? Podoba mi się, tylko poproszę o większe literki :) Pozdrawiam ciepło :)
 8. Między niepojętym a nieuniknionym szukasz prawd bez skazy wątpliwości. Drogowskazy nieomylnych prowadzą na manowce rozterek przez zasnute mgłą półprawdy i niedomówienia. Nikt nie da wiary twojej prawdzie nawet, jeśli miałeś szczęście przejść obok Wielkiej Tajemnicy. W ustach wędrowca okrytego kurzem doświadczeń najszlachetniejsza prawda brzmi niewiarygodnie.
 9. Myślę, że próżnia byłaby bardziej na miejscu, daleko Pl-owi do próżności :) Pozdrawiam ciepło :)
 10. Podoba mi się :)
 11. Lubię czytać Twoje wiersze, nawet tak smutne jak ten. . Pozdrawiam ciepło :)
 12. Teraz czytało mi się świetnie. Czemu uparcie piszecie ciurkiem linijka pod linijką.? Taki rozstrzelony na linijki tekst, którego nie można ogarnąć wzrokiem jest niezrozumiały, trudny w czytaniu. No i gdyby ktoś chciał go przeczytać dzieciom na przykład, głośno i wyraźnie, to udusiłby się zanim doszedłby do puenty. ;) Podobało mi się :)
 13. Ja też bym zostawiła ale gdyby zapis był inny. Rozumie najdroższy Bystry i zdolny Weź ty się w... czasem Mocno pierdolnij. O taki na przykład :)
 14. Nie masz obowiązku poprawiania czegokolwiek. To tyko moje sugestie :) Miłego popołudnia :)
 15. Myślę, że stworzył Ciebie wierszopisem, poetą. Nie próbuj tego zmieniać :) Byłoby szkoda :)
 16. Pewnie zobaczą :) Myślę, że powinieneś wyrzucić to "w".
 17. Dzięki Andrzejku :)
 18. Koszmary dnia wykrzyczę w twarz nocy. Nie zaadresuję najżarliwszych modlitw. Uniesienia słowem zatrzymane zostawię koneserom celulozy. Wiązkę niespełnionych marzeń zarzucę na plecy i odejdę... w nową nadzieję.
 19. Dziękuję Waldku :) A co do innych niż mole... odkąd niemodne stały się zbiórki makulatury zostawiłam walizkę najróżniejszych papierków gdzieś w komórce. Po jakimś czasie kiedy miałam wolną chwilkę i mogłam przejrzeć co tak naprawdę wyrzuciłam okazało się, że w walizce jest ogromna dziura, kilka starych gniazd małych i dużych gryzoni a pod sufitem komórki zgrabne gniazdo szerszeni :) Oczywiście nie było co przeglądać :)
 20. Myśl przednia, tylko nie wiem co z tym mocnym akcentem na końcu wierszyka zrobi Mateusz :)
 21. " Jestem wojną na twój temat " - no powiem Ci że nie za bardzo mnie przekonałeś, chociaż często sama mówię - czuję się jak pole bitwy - zwłaszcza kiedy mam grypę :) Pozastanawiaj się jeszcze, może coś ładniejszego wpadnie Ci do głowy :)
 22. Te - to uczucia a uczucie to - to. Powinno być - i znów to uczucie. No i stocznię - literówka, bo chyba nie naprawia się jednego statku w wielu stoczniach, ale kto wie...? Ja się nie znam, wilkiem morskim nie jestem :) Pozdrawiam :)
 23. Trudno w to uwierzyć :(
 24. No cóż, nie wybiegałam myślą aż tak daleko pisząc ten wiersz. Miałam na myśli mole,myszy i inne stworzenia mogące wykorzystać celulozę znacznie lepiej niż ja :) Dziękuję i pozdrawiam wzajemnie :)