jan_komułzykant

Użytkownicy
 • Zawartość

  859
 • Rejestracja

 • Ostatnio

O jan_komułzykant

 1. Pory syren, znal, glin daj, wóz do węgla. Mam algę, wodzów jad, Nil, glan, z nery syrop.
 2. że ta joj ma tam rano sto?
 3. żywe kolory wokół martwej natury tło tli się ledwie
 4. żywe kolory wokół martwej natury tło ledwie się tli
 5. Znany pan (głównie z gaf), łasy chwały, Miast w proteście wciąż trwać (dwa morały) Z koleżanką poleciał. Tylko z jedną*. Dzieciak. Inne** wszak by się też przeleciały. * - Morał I ** - Morał II Moralniak II (wersja) Jeden pan, żądny laurów i chwały, Miast w proteście wciąż trwać - Noc Kupały, Strojąc James’a Bonda Z kumpelą urządzał. Żona z dziećmi się nic nie poznały.
 6. Gdy wypełza gdzieś w Perth lub w Liège, Inne za nią już pełzną też. Bo wie każda z nich menda, Że spokojny jej sen da Jeno ta niezawisła wesz.
 7. Szkoda tylko, że w „tematach” wszystko leży trochę bez ładu i składu, na jednej kupie, niemiłosiernie pomieszane. Niezależnie czy to haiku, limeryk, czy zwykły komentarz. Szkoda, bo tak to ja mam we własnej szufladzie, gdzie żeby cokolwiek znaleźć trzeba poświecić na to mnóstwo czasu. Okazuje się, że mam teraz to samo tutaj. A poprzednie Archiwum (o czym wspomniała Alicja_Wysocka) podzielone było na działy. W każdym z nich widoczne były tytuły utworów umieszczone w przejrzystej ponumerowanej tabeli. Była też opcja „wszystkie utwory i komentarze”, którą zdaje się jako jedyną mamy teraz. To jednak niczemu nie służy i wygląda dość nieporadnie. Żeby nie było - doceniam dotychczasowe zmiany i włożoną pracę. Pytanie jednak brzmi: Czy jest szansa aby mogła powrócić jakaś usystematyzowana wersja? Najlepiej jak poprzednio – podzielona na konkretne działy, do których delikwent/tka pisali, gdzie łatwo byłoby zajrzeć w każdej chwili, coś poprawić, coś przeczytać lub po prostu odpowiedzieć na spóźniony komentarz. Pozdrawiam.
 8. Koń o gender: Włazi - lejże! Jeż je lizał, wredne goń, ok?
 9. A Tom? Ano sromota, Tom Orsona mota.
 10. sprzedawał gość na allegro od messerschmitta pocięgło. właściwie cięgła kawałek, bo klatkie miał zardzewiałe. przez chwilkie myśl mię przenikła - sprzedawca, to hiena zwykła! uważasz - w zoo, za tę cenę masz klatkie glanc, oraz hienę. więc myślę: - jak hiena tyle, to może sam śmigło spylę? wstawiłem, z porządną ceną - a słyszę? - nie bądź pan hieną! https://www.youtube.com/watch?v=vUIQPzXttiI
 11. Stach, przebity kiepską kartą w Porytem, zszedł na zawał. Pogrzeb liczną miał świtę. Był generał, był prezes, zawiódł Stacha mercedes. Ten numery miał do dupy przebite.
 12. dziękuję :)
 13. @Marlett miałem kiedyś sąsiada. Nieprzyjemny z wyglądu, oschły w kontakcie - typ Ebenezera Scrooge'a :) Kiedyś podczas, gdy reperowałem coś przy samochodzie kręcił się w tę i z powrotem wynosząc śmieci. Ale zauważyłem, że zerka w moja stronę. W końcu bez słowa przyniósł jakieś mierniki, podszedł i spytał - mogę? Skinąłem głową, przybierając jego sposób kontaktowania się. Pomacał, pomierzył, po 3 minutach wszystko odłączył i powiedział - pewnie klema przy rozruszniku zaśniedziała (rzecz niewidoczna od góry), albo przekaźnik spalony (taki to a taki) i poszedł. Miał rację - przekaźnik. Piwka nie przyjął, ale odpowiada już na dzień dobry albo sam "kiwa" z daleka, raz nawet z uśmiechem :)
 14. WiJa, bez urazy, nie pisałem o Tobie, tylko o bohaterze wiersza, co jednoznacznie zaznaczyłem, więc moje domysły o alzheimerze i inne, jak napisałeś "ideologie nie są w żaden sposób związane z Tobą - to tylko mój odbiór tekstu, który napisałeś, W jednej z odpowiedzi sam zresztą stwierdzasz, że niekoniecznie "wiersz należy utożsamiać (przynajmniej do końca) z autorem". W innych wypowiedziach z kolei (pod innymi wierszami) kilka razy pisałeś, że wiersz (połowicznie, czy coś w tym sensie) ma jednak coś wspólnego z autorem. To Twój pogląd, lecz ja się się z tym nie zgadzam. Może mieć, ale nie musi.- potwierdzam to, co ładnie napisała Marlett - wiersz ma swój własny żywot a czasem i osobliwy wyraz, kompletnie niespójny z osobowością autora. Autor może napisać wiersz z pozycji mężczyzny, będąc kobietą i odwrotnie, dlatego choćby z tego powodu, z reguły raczej nie utożsamiam autora z bohaterem - i nie tylko u Ciebie. Stąd ten przydługi wywód, jeśli tak poczułeś, dla wyjaśnienia.
 15. @Krzysztof_Kurc Czytałem artykuł, w którym pewien muzułmanin obrażał, w dość niewybredny sposób panią dziennikarkę, wytykając "miejsce kobiety", a więc i jej, w społeczeństwie. Oburzona, zgasiła go właściwie jednym określaniem, na co delikwent rzekł, że obraża jego uczucia religijne. Jak potem stwierdził autor artykułu, takiego pokazu poprawności politycznej w życiu jeszcze nie doświadczył, bo pani redaktor kajała się i wiła jak przysłowiowy piskorz. Taki mainstreamowy plagiacik. ;) fajny wiersz