Skocz do zawartości

Oxyvia_J.

Użytkownicy
 • Zawartość

  7243
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  3

Oxyvia_J. wygrał w ostatnim dniu 10 Czerwiec

Oxyvia_J. ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

84 Excellent

1 obserwujący

O Oxyvia_J.

Ostatnio na profilu byli

588 wyświetleń profilu
 1. Wszystkie drogi

  To mamy dużo wspólnego ze sobą, Bożenko. :)
 2. Wiatr drzewa uczesał

  Aha, myślałam, że ta "czkawka" była celowa. :P Tak, teraz jest fajnie i ładnie. Pozdrawiam i również życzę miłego dnia.
 3. Ra-zem

  Oj, nie przesadzaj, moje wiersze są inne niż Twoje i nie da się ich porównywać. Aż się zarumieniłam... @kot szarobury JEST smerany za uszkiem i nie tylko tam, i to akurat przeze mnie. :))) Tyle, że nie wiem, dlaczego on wróży, że kiedyś jedyną słodyczą, jaka nam pozostanie, będzie cukier. I podobnie jak Ty - nie zgadzam się z nim. :P Pozdrawiam Cię serdecznie.
 4. bez tytułu ...

  Aha. Plagiat musi być wyraźny, żeby było wiadomo, że nim jest. Samo podobieństwo utworu - nawet duże - nie jest jeszcze dowodem plagiatu, bo czasami zdarza się, że dwie osoby napiszą niezależnie od siebie bardzo podobne utwory. Ale to nie może się zdarzać notorycznie, oczywiście.
 5. Ra-zem

  Samm, bardzo ładny i ciepły wiersz. Podobasie. :)
 6. Ra-zem

  Dlaczego tak uważasz?! Straszne!...
 7. Przyjacielowi

  Wiersz żartobliwy, ale przez to jeszcze bardziej smutny i poruszający.
 8. Wiatr drzewa uczesał

  Waldemarze, przepraszam, że się czepnę: słońce zza chmur wyszło - masz tam literówkę. Wiersz nieco zabawny, głównie przez tę "czkawkę" - rozrywanie dwuwyrazowych części zdania między wersami (tak zgrabne lato ze / mną się pożegnało; w wierszu który na / pieńku napisałem). :)))
 9. Wszystkie drogi

  Czasami autor pisze o sobie, wyraża własne uczucia i przeżycia. A czasami nie. Dlatego nigdy nie należy utożsamiać autora z peelem, masz rację. Ukochanie wszystkich pięknych dróg i wędrowania - to akurat jest moje rzeczywiste uczucie, nawet nazwałabym to cechą osobowości. :) W tym wierszu wyraziłam akurat siebie. Ale nie wiem, za co przepraszasz?
 10. Jasna smuga

  Wiersz piękny - o przelotności wszystkiego na świecie, także tego, co najprawdziwsze i najważniejsze, nawet miłości. Zdjęcie też piękne, Kocie.
 11. *** (dziś z tą...)

  Jolu, nie próbuję być złośliwa, szczególnie, że dostałam właśnie od Ciebie dość sympatyczny komentarz pod moim wierszem. Ale jestem po prostu szczera: niestety Twój wiersz nie podoba mi się, bo wg mnie nie jest wierszem, jest po prostu zwymyślaniem partnera i wyrażeniem własnej bezradności. Widać w tym tekście, że ustawicznie krzywdzona i zdradzana kobieta nie jest w stanie lub nie chce rzucić powracającego kolejny raz partnera marnotrawnego, który znów ją zdradził. Prosi go na koniec tyrady, żeby spróbował od jutra zmienić piekło, które stworzył, w niebo. Bardzo optymistyczny akcent (choć nie można oczekiwać, że ktokolwiek zmieni się na nasze życzenie, nawet gdyby sam tego chciał). Optymistyczny dlatego, że kobieta z utworu jest w stanie wszystko bodaj wybaczyć swojemu ukochanemu. Jednak nie jest to wiersz. Jest to tyrada "wyrwana" z dialogu, ze scenki obyczajowej (jakich zresztą mnóstwo w książkach, filmach i poradnikach psychologicznych). :) Pozdrawiam i nie gniewaj się za szczerość.
 12. Co to za słowo tanio sprzedane

  Niestety nie każdy chce być kochany, niektórzy wyraźnie się tego boją (odpowiedzialności, "uwiązania", rozczarowania itd.) i niszczą wszelkie cieplejsze gesty w swoim kierunku. Niemało jest takich ludzi. A niektórzy niby chcą być kochani, a mimo to ciągle coś psują i depczą (chyba z powodu tych samych lęków), wprowadzają coraz to nowe konflikty, ciągle mają o coś pretensję, ciągle jakieś fochy, złości, kwasy - wrogość zamiast łagodności, dobroci, tolerancji, zrozumienia i po prostu rozmów o wszystkim. Zwyczajnie nie umieją postępować inaczej. Więc gdyby tak ufać tylko czynom i ani trochę słowom, to o wszystkich ludziach konfliktowych trzeba by myśleć, że nie chcą kochać i być kochanymi. A to nie zawsze prawda. Trzeba dawać wiarę i czynom, i słowom osoby, którą się kocha. Bo słowa to też czyny. A czynami też można kłamać - tak samo jak słowami. Ale bez zaufania nie da się budować miłości i rodziny.
 13. Wszystkie drogi

  Dziękuję, @Jolanta_S., że mimo wszystko miło się czytało. A jaki klimat by Ci odpowiadał? I jaki właściwie jest klimat mojego wiersza w Twoim odczuciu? Zło oczywiście jest, ale jest też i piękno, i radość życia, i miłość do świata i natury. Dlaczego mielibyśmy pisać wyłącznie o złych stronach istnienia?
 14. Autostop

  A ja się cieszę, że dobrze go zinterpretowałam. :) Pozdrawiam.
 15. Imaginacja

  Wszystkie??? :o Musimy poważnie porozmawiać!
×