Skocz do zawartości

kot szarobury

Użytkownicy
 • Zawartość

  386
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  17

kot szarobury wygrał w ostatnim dniu 24 Wrzesień

kot szarobury ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

176 Excellent

2 obserwujących

O kot szarobury

Ostatnio na profilu byli

1016 wyświetleń profilu
 1. Kto pierwszy wymyślił krzyż

  A mój post nie o obciachu, a o rzetelności. Autorka książki o Walterze była Polką. Książka była wydawana po polsku bez konieczności tłumaczenia.Więc żadna to "pozycja radziecka". A w sumie do dzisiaj nie zdawałem sobie sprawy, że autorka powieści o Świerczewskim była żoną Władysława Broniewskiego. Czytałem obie książki jako jeszcze szczawik i obie zostawiły we mnie ślad. A Polewoja czytałem nie tylko opowieść o beznogim lotniku, ale i parę innych rzeczy, bo był doskonałym publicystą w swoim czasie. Choćby kroniki norymberskie. Zgadzam się, że Rosjanie to fajni ludzie, ale imperializm rosyjski - radziecki to już paskudna sprawa. Pozdrawiam :)
 2. Jeszcze

  Jeszcze tylko tej wiosny pragnę dotknąć, zachłysnąć w duszy nadzieją, jej smakiem, położyć dłonie na skórze topoli spękanej zimą, wysmaganej wiatrem. Czuć skurcz radosny, w którym wraca życie gdy soki biją w górę - do korony, i twarz wystawić promieniom złocistym, sunącym jasną chmurą jak strzały niezrównanych łuczników Albionu. Tak, w takiej wiośnie zanurzyć się cały. Jeszcze raz tylko, może w czerwcu, latem w morzu traw przepaść, chłonąć ciepło ziemi gdy pola iskrzą słonecznym brokatem, rubiny maków na obręczach pszenic, błyszczą czerwienią kołysane wiatrem, gnającym niczym siwy tabun koni. Tak, płomień tego lata zamknąć mocno w dłoni. Chcę tej jesieni gdy poranki chłodne ostatnie kwiaty warzą srebrem szronu, tchnienia powietrza jeszcze tak łagodne ciskają niebu złote liście klonów, mgły przetapiają się w kropelki rosy błyszczące w trawach jak kuleczki rtęci, tak, taką jesień zapisać w pamięci. Także tej zimy biało malowanej, z pierzyną śniegu spadłą do ogrodu. Oddechem zdmuchnąć misterny ornament wyryty w oknie ostrym dłutem mrozu. Choć pierzchną wargi i ściska się serce, tak, ja tej zimy pragnę dotknąć. Jeszcze... fotografie Szarobury
 3. Jeśli jesteś

  Dziękuję, nie znałem tej piosenki, a w sumie bardzo lubię Elżbietę Adamiak :) Pozdrawiam
 4. Jeśli jesteś

  Oj, BB, we wczorajszym ferworze dyskusji o kształcie portalu uciekł mi ten przemiły i rozpieszczający komentarz. Dzięki prześliczne i pozdrawiam :)
 5. Twarz z reklamy

  W czasach kiedy jeszcze oglądałem telewizję podobała mi się reklama Beko. Grała e niej taka fajna laseczka. Ale po pięciu latach odwyku już nie prześladuje. Pozdrawiam :)
 6. P co tyle działów z wierszami?

  A ja myślałem, że ksiońc to tylko mszalne winko, ewentualnie pod ośmiorniczki jeśli w Sowa&Przyjaciele.
 7. Kto pierwszy wymyślił krzyż

  Po co? Dlaczego? A czy możliwe? Dokąd? Którędy? Zdolność stawiania elementarnych pytań i poszukiwania na nie odpowiedzi jest cechą człowieczeństwa. Pewne pytania stawia się niezmiennie, niezależnie od pokolenia, w którym się zaistniało. I niezmiennie udziela się na nie odpowiedzi. Najczęściej takiej samej jak tych przed nim i tych po nim. Będziemy pytać do samego końca...
 8. Kto pierwszy wymyślił krzyż

  Tutaj muszę stanowczo zaprotestować. Janina Broniewska z domu Kunig, autorka powieści p.t.: "O człowieku, który się kulom nie kłaniał" była Polką, żoną poety Władysława. Co prawda należała do Związku Radzieckich Pisarzy Białorusi, ale była również prominentną działaczką Związku Literatów Polskich. W WP dosłużyła się stopnia majora.Była autorką wzoru orła, z którym na mundurach wyruszyli kościuszkowcy do bitwy pod Lenino. Orła nawiązującego do tego na nagrobku Władysława Hermana w katedrze w Płocku. Być może miałaś na myśli "Opowieść o prawdziwym człowieku" Borysa Polewoja?
 9. P co tyle działów z wierszami?

  No to kamień z serca, bo nie ma nic gorszego niż pójść pod czyjś wiersz i obrazić autora. bo: Jeśli twierdzisz, że Kot chłystkiem, że oszołom i ladaco, to na sumie, w łeb przy wszystkich, proboszcz wyrżnie ciebie tacą. Pozdrawiam, Marcinie :)
 10. jeszcze przed tobą

  Ooo... To jak podrapanie za uszkiem :) Pozdrawiam i dziękuję :)
 11. jeszcze przed tobą

  Samm, dotykasz boleśnie mojego chorego miejsca, bo w 9 zgłoskach nie dało mi się upchać i zgadywania i ziarenek. Twoja wersja jest niestety tylko propozycją kompromisu. Rzucając okiem na zieleniaka w pracy miałem wrażenie, że znalazłeś sposób na pogodzenie obu terminów. O ile udało mi się sklecić trzeci wers w takiej postaci : zgadniesz, że mniej jest ziaren piasku to w czwartym przyplątuje mi się już tylko straszny archaizm niźli na niebie świeci gwiazd dziękuję i pozdrawiam :)
 12. jeszcze przed tobą

  Dziękuję i pozdrawiam, Waldemarze :)
 13. jeszcze przed tobą

  Ale i łagodne pogodzenie się z losem. Dziękuję i pozdrawiam ciepło, Marlett.
 14. jeszcze przed tobą

  Dzięki śliczne, wiadomo, że na pochlebstwa koty są równie łase co na sperkę :) Pozdrawiam
 15. Uważność

  Wiersz, który owocuje z pewnością żywymi i obrazami w peelu. I promieniuje ciepłem. Natomiast cytowanej frazy nie potrafię zaakceptować. Tchnie jakimś abnegactwem uczuciowym, jest zimna i w opozycji do temperatury reszty przekazu. Przyjemne metafory. Pozdrawiam
×