Pomoc Wiosenna

Użytkownicy
 • Zawartość

  264
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  6

O Pomoc Wiosenna

Ostatnio na profilu byli

296 wyświetleń profilu
 1. Mistrz haiku (Białystok), ku chwale chciał ułożyć hokku w pozycji kwiat lotosu. Wreszcie, już bez patosu, wrzasnął, kładąc się na bok: - Ku...! ---
 2. B & W Pierwsze, wyciekły te niebieskie.Pozostał po nich odblask w oczach -czyj, tego nawet Chagall nie wie,bo zbyt naiwnie sam malował.Czerwień, żółć, zieleń - nic nie było.Odeszły wymyślone barwy,tylko wciąż warkocz był prawdziwy,jak obłe ciało czarnej larwy.Wszystko, co znane - bez znaczenia,gdy obrać kształty z ich kolorów:na Ścianie Płaczu rzut sumienia,ciemniejszy nawet od potworów.- Coś ty, dziewczyno, narobiła,że Daltonista wokół płacze,łbem cielca, ryby i księżycajest Jego oko - już bez znaczeń?Naprawdę nigdy nie kochałaś? - Żadne się serce nie upomni,kiedy ta Przyszłość taka czarnasunie po ciebie od twych skroni? ---
 3. Ja również. Myślę też, że i Mickiewicz odebrał by tak taki komentarz do "Pana Tadeusza", Słowacki do "Balladyny", czy Gałczyński do "Niobe". Jeśli już nawet oceniasz coś jako przydługawe, to przynajmniej mógłbyś podać, co warto wyciąć, bo jest niepotrzebne. A tak, nic o wierszu, do czego nawiązuje (chyba wiesz, bo sam poruszasz takie tematy) tylko: przydługawy :) Pozdrawiam.
 4. Słabszego się nie bije :) Ja przynajmniej nie zabieram głosu pod wierszem, w którym nic mi się nie podoba.
 5. Ale te gorsze warto dla własnego zdrowia omijać ;)
 6. Niańczy. Fajne :)
 7. Dziękuję :)
 8. Ciekawy odbiór. A o ile sylab, jeśli można zapytać? ;) Zróbmy małą statystykę: Kamień - 336 sylab Sonet trzynastozgłoskowy - 182 sylaby Villanella trzynastozgłoskowa - 247 sylab Sekstyna trzynastozgłoskowa - 468 sylab plus sylaby w tzw. tornado - czyli mój wiersz zawiera się gdzieś miedzy Villanella a Sekstyną. Widzisz coś złego także w wymienionych formach? Zapraszam w takim razie do haiku, skoro lubisz minimalizm. Klasyczne to 17 sylab :) Pozdrawiam.
 9. Nie, nie mam do czynienia z tym, co napisałeś. A sam - po co w ogóle takie teksty czytasz? I jeszcze o tym piszesz ;)
 10. Ciekawie czytasz. Może niezupełnie zgodnie z moim zamiarem autorskim, ale grunt, że przystaje taki odbiór do wiersza i podoba mi się :) Pozdrawiam.
 11. Sen

  Fajne :)
 12. Dziękuję. Dla mnie będziesz odtąd Bożeną :) Pozdrawiam, Marek
 13. Piękny temat, który troszkę osłabiły zbyt bliskie siebie rymy. Warto by spróbować poprowadzić go mniej więcej tak, a nawet zrobić dalej z tego piękny sonet: Miłość zatrzymać czasu nie potrafi; W zawirowania zdarzeń uwikłana, z serca do serca czasami nie trafi, lub często bywa w pozory ubrana. Pierwsza kwartyna już jest, a że temat iście sonetowy... spróbujesz, jakby to wyszło? :) Pozdrawiam.