Skocz do zawartości

Justyna Adamczewska

Użytkownicy
 • Zawartość

  616
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  6

Justyna Adamczewska wygrał w ostatnim dniu 19 Sierpień

Justyna Adamczewska ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

112 Excellent

2 obserwujących

O Justyna Adamczewska

Ostatnio na profilu byli

1567 wyświetleń profilu
 1. Jak w dziewiczych lasach na krańcach ziemi, tu też ląd się kończy a zaczyna ocean. Błękit, słońce, laguna. Chłód wody, żar z nieba, mieniący się piasek plaży. Pierwotny zew. Violla nie może mu się oprzeć. Płacze ze szczęścia, że los pozwolił jej wyginać gibkie ciało, obejmowane w tej chwili przez czarnoskórego Etiopczyka. To najprzystojniejsi mężczyźni, jakich kiedykolwiek nosiła nasza planeta. Ikony urody. Regularne rysy ich twarzy wiele mówią o silnych genach. Siedemnastolatka opuszcza jednak młodzieńca. Nie dla niej zabawa z nim. Ona sama sobie wystarcza. Nieskrępowana już teraz niczym, popada w amok, zapomina o wszystkim. Jest jak Herodiada, kolorowa, nosząca na palcach szlachetne kamienie. Nawet włosy przybierają barwę tęczy. J.A.
 2. ***

  Marlett ślę uśmiech.
 3. Haiku grenlandzkie *** I wieczna noc zorza - nie ma żadnych przystanków blokada trasy *** II nocne widziadła - snują się śladami mórz Grenlandia górą *** III brzask krótkiego dnia - słychać pękanie lodu psy ciągną sanie *** IV półmrok poranka - rodzą się renifery gra radosny czas Justyna Adamczewska Wiosna 2016 r.
 4. Cud zawitał do przeciętności Kobiety, mężczyźni, nogi, ręce i piękno. Cud tańca porywa. Szaleństwo, błysk w oczach, falujące biusty małolat, obcisłe jeansy ich partnerów. Biel zębów, dźwięczny śmiech, dyskotekowy misz – masz. To jest to, co kocha wieczorami Violla. Zaczyna wirować, przywołując na myśl owada nadzianego na szpilkę. Spódniczka tak kusa, że wabi zniewalając do cna. Chłopcy rozrywają na sobie koszulki, aby pokazać swe młodzieńcze torsy. Dłonie same klaszczą, mózg nad nimi nie panuje. Tylko odruchy bezwarunkowe liczą się tutaj. Tłum ludzi jak łany zboża powietrzu, poddaje się rytmowi muzyki. Nikt nie czuje zmęczenia, choć na czoła występuje pot. Jego kropelki leciutko naruszają makijaż dziewcząt. Ale to nic, tak jest piękniej, bardziej zmysłowo, momentami zabawnie. Karnawał w Rio nijak się ma do atmosfery panującej w rzęsiście oświetlonej sali. Wszyscy klaszczą, ścisk trochę w tym przeszkadza, ale co tam… Poprzeszkadza i zadziała oswojenie się z warunkami. J. A. 2016 r.
 5. Hiena

  W blasku cienia stoi hiena uroczy stwór ma żarła w bród świetlisty ząb wyraźny krąg wrzaski i krzyk z padliny myk wysysać szpik to hieny szyk... Justyna Adamczewska 2017 r.
 6. Z góry przepraszam

  Do "dziwności" twego tekstu, taka piosenka. pozdr. J.
 7. Wybuch uporząkowany

  Dziękuję Wszystkim za czytanie i opinie. Tak, popracuję jeszcze nad tym tekstem. Kłaniam się, Justyna.
 8. Póki co

  To życie pełne uniesień klatki piersiowej dyszeń do drzwi zamkowych klucznikiem spokojnie cichym żalu snem. Pozdr. J.
 9. Szata z uczuć uszyta

  Witam, Waldku. Tajemniczość przedziera się z Twojego wiersza do świata "prozaicznego". Tylko "damą szatą okryta", chyba "szatą okrytą". tak dziwnie szczerze wszystko zabierze jest przecież karmą darem jedwabiu cierpliwym cieniem czekającym snem. pozdrawiam, J.
 10. ***

  Dzień dobry, Marlett. Fajne neologizmy nadewszystkość , powrócisz cichuteńko czarosiejko. W ogóle cały wiersz cudnym jest. Pozdrawiam, J.
 11. Milczenie

  To Twoje odczytanie wersu, ja_bolku? Pozdrawiam - J. :))
 12. 040 Gospel Walc - poszukuję tekściarza

  Rozumiem, Donie. Spróbuję. Pozdr. :))
 13. 040 Gospel Walc - poszukuję tekściarza

  Z CHUSTY KOŃCA – NOWY CEL – WYBUDUJ PAŁAC – ŁASKI CIERŃ. Donie, nie wiem czy o to chodziło. W 3. wersie (dokończenie polskie) jest 15 głosek. Pozdrawiam. j. A.
 14. Mianownik

  "Stand up, look around" - posłuchałam, Gieeszu i... pomyślałam. :0 I' M. j.
×