• Ogłoszenia

  • Mateusz

   Konkurs poetycki   04/30/2017

   Zapraszamy do udziału w konkursie poetyckim: http://poezja.org/utwor/156891-konkurs-poetycki-na-pomoc-gin%C4%85cej-mi%C5%82o%C5%9Bci/

Enchant

Użytkownicy
 • Zawartość

  136
 • Rejestracja

 • Ostatnio

2 obserwujących

O Enchant

Ostatnio na profilu byli

269 wyświetleń profilu
 1. Panie Waldemarze, całość mi się podoba :) Końcówka jest wisienką na torcie
 2. Końcówka jest piorunująca :).
 3. To rendez-vous było przystawką Rozbudziłeś nim mój apetyt W efekcie chodzę Głodna barw Zmęczona szarością Uwiodłeś mnie Wielkomiejskimi sztukami Ciężarem ciała I lekkością ducha Już nie dbam o to Że bycie z Tobą Oznacza stałe uczestnictwo W ognistym kankanie To zmartwienie Zostawmy bosym tancerkom
 4. Co warsztat, to warsztat, jak ktoś już tu kiedyś napisał. Jest drugie dno, jest forma... Nie pozostaje nic innego, tylko polubić i iść dalej z mocnym postanowieniem poprawy :) Pozdrawiam
 5. @E.K.S. Cały wiersz jest metaforą :). Najśmieszniejsze w tym jest to, że odkryłam to dopiero po jego stworzeniu... :D Dziękuję za miłe słowa.
 6. Fanatyzm przez wielkie "f". A z fanatykami nie ma sensu dyskutować. Ciekawe tylko, że Szanowny Autor nie widzi zajadłości u siebie.
 7. I mówi to ktoś, kto innych nazywa "ścierwojadami". Tak, przyczepiłam się do jednego słowa. Bo jest bardzo obraźliwe i zdecydowanie zbyt mocne.
 8. @KacZycia w sensie , że kolor, to po prostu cecha ? Wtedy to faktycznie by pasowało. Jasne, zgadzam się, że poezja powinna tworzyć nowe znaczenia, ale niech robi to ostrożnie :). Wybacz mi, ale nie jestem zbyt dobra w ubieranie myśli w metafory (dopiero się uczę, ech :( ) a tym bardziej w odczytywanie ich. Być może nie powinieneś zdradzać znaczenia wiersza sam z siebie, ale na prośbę czytelników... myślę, że nikomu to nie szkodzi , o ile nie stanie się to zasadą :)
 9. Bardzo smutne, ale przy tym bardzo piękne. Niestety, tak już chyba jest, że w smutku tkwi największe piękno. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że ten pesymizm nie jest do końca uzasadniony :) Pozdrawiam i weny życzę :)
 10. Żadna ze mnie Pani i to jeszcze przez wielką literę :) Nie, tylko z punktu widzenia logiki, a nawet samego wiersza - "jeśli biel to kolor" to nie może być ona jednocześnie bezbarwna, bo bezbarwność to brak koloru. A jeżeli takie jest Twoje zdanie, to w porządku, tylko temat trzeba by rozwinąć w dalszej części wiersza. Przepraszam, że się tak wymądrzam :) Ostateczna decyzja i tak zawsze należy do autora.
 11. Aha, w takim razie pomylił pan adresy. Zwykle nie jestem niemiła, nie lubię się kłócić, ale to naprawdę nie jest miejsce na publikację apeli do, jak ich pan nazywa, "ścierwojadów". Na pewno jest mnóstwo innych portali, na których taki wiersz zostanie przyjęty z otwartymi ramionami, a może nawet posypią się pod nim pełne uznania komentarze. Życzę powodzenia i dystansu :)
 12. "Ścierwojady"? . Oto dlaczego mięsożerni ludzie nie dogadają się z wegetarianami. Z fanatykami po prostu dogadać się NIE da . Fin. Swoją drogą, ciekawe, że z tego, co mówi Autor o innych można dowiedzieć się więcej o nim samym niż o temacie.
 13. Biel nie jest równoznaczna z bezbarwnością.
 14. Miło mi to czytać , panie Zbigniewie :). Ja co prawda żadnych negatywnych skojarzeń z tym słowem nie mam, ale teraz tak myślę, że faktycznie "sprzymierzeniec " jest ładniejszym słowem :). Jednak słowa ewoluują , ich znaczenie się zmienia , wydźwięk też. A od czasów "komunistów" przecież już parę lat minęło...
 15. Jest sprzymierzeńcem uczuć Tuli je do siebie Pilnuje, by nie wygasły Przedwcześnie Podsyca Podsuwając kolejne Wizje niespełnienia Ona jest też Sprzymierzeńcem natchnienia Opiekuje się nim I nie pozwala by umarło Przed nadejściem świtu Ciemność Na pewno czuje się samotna Zwłaszcza w pustych pokojach Dlatego też Tak kurczowo chwyta się życia Pod każdą postacią