Skocz do zawartości

Enchant

Użytkownicy
 • Zawartość

  186
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

59 Excellent

2 obserwujących

O Enchant

Ostatnio na profilu byli

427 wyświetleń profilu
 1. Damy XXI wieku

  @Oxyvia_J. Są ludzie, którzy mają w głowie więcej niż to - czytają, piszą , malują , słowem - mają pasję - sama znam paru takich osobiście :) . Co prawda, nie ma ich może wielu, a może po prostu się z tym kryją, bo nie jest to mile widziane w towarzystwie ;), ale nadzieja jest.
 2. Damy XXI wieku

  Problem zaczyna się, gdy sobie uświadomić, że wiekowo należy się do tej młodzieży... Znaczy, nie chcę tutaj być defetystką i narzekać,( bo to młodzieży nie przystoi ;) ), ale podążanie tropem myślenia "Nie masz fb = nie istniejesz" , gdzie słowo "fb" można zastąpić coraz to nowszymi aplikacjami, jest niestety, ale dosyć powszechne. Masz rację Oxyvio, to jest właśnie to :) . To miałam na myśli, pisząc ten wiersz.
 3. Damy XXI wieku

  @czytacz Miło mi, że tak twierdzisz :) Postaram się nie zawieść ;)
 4. Damy XXI wieku

  @czytacz To nie kokieteria, a wyrażanie myśli na głos :)
 5. Damy XXI wieku

  @czytacz Dziękuję za szczerość, ale wierszy nigdy nie poprawiałam... Nie próbowałam nawet, bo wydaje mi się to po prostu bez sensu, Myślę (mam nadzieję), że za jakiś czas pomysł na ten wiersz wróci, a wtedy forma powinna "ustalić się sama", jak to zazwyczaj bywa. Oczywiście, że się nie gniewam, wręcz cieszę się,bo mile widziana jest każda konstruktywna krytyka :) Twoja także :) Czy stać mnie na oryginalność? Nie wiem, nie wydaje mi się, bym napisała cokolwiek oryginalnego...
 6. Damy XXI wieku

  @Waldemar_Talar_Talar cóż, od razu przyznam, że nie jest to jeden z moich najlepszych wierszy, ale chciałam opublikować ze względu na tematykę - bo to, co się dzieje teraz z wieloma dziewczynami, które chcą się kreować na modelki, jest... cóż, pewnie znakiem naszych czasów, ale i jednocześnie wypaczeniem czegoś, czego nie umiem nazwać po imieniu. Co prawda artystką się nie czuję, ale mimo to też chciałabym pisać o rzeczach ważnych, w nadziei , że choć jedna osoba się zatrzyma i zastanowi. Dziękuję, że Pan się zatrzymał i zostawił po sobie ślad :) Zapraszam częściej :)
 7. Obciach

  Dobrze, że poruszasz ten temat :) Ogólnie cały wiersz mi się podoba ;)
 8. na krawędzi snu

  Bardzo melodyjny, niesamowicie przyjemnie czyta się go na głos :) To jest piękne :)
 9. Dwie strofy bez tytułu

  Mi też się podoba w takiej formie, w jakiej jest. Rzeka - jako trudna sytuacja - fajna metafora :)
 10. Damy XXI wieku

  Ta większość która Nic nazywa wszystkim To ona wam służy Wam Damom w dziurawych spodniach Wam królowym bez korony To ona chłonie ten dym Nienachalny Ona podaje Wam miski Byście zwracały Ach kulturalnie W podzięce Dajecie im lekcje Zaklinania rzeczywistości I zaklinacie ją później Za fasadą Skorodowanych uśmiechów Nie wiecie Że obserwują was ludzie O wyostrzonych zmysłach Bo wasze zostały już dawno stępione Wy które nie dajecie istnieć Damy które wyśniły sobie koronę
 11. Kryształki

  Ta codzienność skojarzyła mi się biblijnie, dopiero później zorientowałam się, jak bardzo trafnie ktoś to wymyślił :) Również pozdrawiam :)
 12. Niewybór

  @czytacz Czasem znaczy więcej niż tysiąc słów :) dziękuję za bycie @Marcin_Krzysica ano zdarza mi się czasem pojechać staropolszczyzną :) @Deonix_ Faktycznie, jest uniwersalny, chociaż pisząc go chciałam zwrócić uwagę na konkretny problem. Miło, że wpadłaś :)
 13. Kryształki

  Widzę, że wróciłaś ! Miło Cię znów widzieć :) Sól w oczach fajną metaforą goryczy. Sól drażni, wywołuje łzy, ale jest też codziennością - jest pospolita i ogólnodostępna. Dla mnie tutaj oba te znaczenia mają rację bytu. "Objąć ramieniem gdy marznę i świtu Doglądam" - zdaniem perełką w tym wierszu.
 14. Na granicy światów

  @Oxyvia_J. Niezupełnie, chociaż Twoja interpretacja też mi się podoba :) Ziemia dziewicza to dla mnie kraina, skąd piszący czerpią inspirację . Oni nie mogą jej oswoić, bo jej po prostu nie znają - tak do końca, chociaż nieraz wydaje im się, że jest odwrotnie. Ja tak to widzę :) Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie ;)
 15. Na granicy światów

  Marcinie, dzięki za wizytę. Miło, że bywasz i czytasz ;) A co do grafomanii, reguły nie ma - myślę, że nawet najlepszym popełnić się zdarza...
×