Skocz do zawartości

Marek_Bazyli

Użytkownicy
 • Zawartość

  132
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  2

Marek_Bazyli wygrał w ostatnim dniu 28 Maj

Marek_Bazyli ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

51 Excellent

O Marek_Bazyli

Ostatnio na profilu byli

342 wyświetleń profilu
 1. znowu sam

  Ech. Właśnie popatrzyłem w lustro. Jakiś bladziutki się zrobiłem. Chyba źle sypiam. Chyba słabo rosnę. Nie wiem co to jest. Może brak jakiś składników odżywczych, jakichś witamin, a może brak jakiejś osoby. Dziękuję za przeczytanie i uwagi. dobry komplement! Co mówię "dobry" - najlepszy! Dziękuję.
 2. znowu sam

  palcem po niebie odprowadziłem ptaki nie zabierzecie mnie ze sobą prawda nie odpowiedziały nic nie patrzyły w dół zajęte podniebnymi prądami więc siatkę z zakupami zaniosę do domu cichutko rozłożę na stole chleb mleko kawałek kiełbasy spojrzeniem dotknę kwiatka który został jak patyk i w samotności tak słabo rośnie mnie zostawiły ptaki a ciebie ona niemy przyjacielu
 3. Impresja

  Może masz rację, ale... Realiści mają dzieci i wnuki, a impresjoniści co najwyżej dwa gwoździe w muzeum. Co jest lepsze?
 4. ***

  Zszedł raz na ziemię Stwórca Bóg Lecz spotkał go tylko potu smród Szedł zdumiony wśród ludzkich rąk Dwóch klnących ścinało las Jakby zrobiły im coś drzewa Przystanął Bóg i schylił nos Jakby z imienia znał każde z drzew Kobieta w oddali krzyku rylcem Wyryła ciszy na plecach Słowa trzy: „niech to szlag” Cisza łzami się odwróciła Spojrzała Bogu w twarz I jak to cisza nic nie mówiąc Zabić by mogła gdyby Nie miała przed sobą Boga Stwórcy Ale skrzydła mu przepaliła I nigdy nie wróci już do wygodnego Nieba
 5. Wytrwali

  Spokojne, bardzo spokojne i kobiece jak na piratów :) Ale podoba mi się. Dla mnie jest to wiersz o bohaterstwie i jakoś przez chwilę pomyślałem sobie o... żołnierzach a nie piratach. Ale podoba się.
 6. (u)czucie

  bardzo, bardzo lubię łączenie opisów świata niewidzialnego, uczuć, czuć itp. z skrajnym naturalizmem, mówieniem o mięsie, mózgu... Jest w tym głęboka prawda. Jakaś tęsknota. A może zazdrość duszy, że ciało może się kochać, może szaleć, wygłupiać się, boleć - może czuć. A duch tylko ble ble ble... ładnie mówi... ale tylko ble ble ble. Nuda. Ale nie w tym rzecz. Spodobało mi się przybicie do pnie mózgowego. Czyż to nie jest prosta fizjologia? Otóż gdybyś zebrała tu jeszcze garść terminów z anatomii ludzkiej, to odpowiedź brzmi - nie, nie sama fizjologia. Chemia? A my chemii mówimy: wiem, ale nie wierzę. :)
 7. Żyłam tylko dla was obu

  Ja na wierszach słabo się znam, ale o życiu coś chyba wiem. I wiem, że to nie jest dobra maksyma. Strata jest bólem, ale ból to narodziny. Jeszcze nie wiemy cóż to za urwis się rodzi... na początku wiemy tylko że cholernie boli. Ból mija, a z urwisa wyrasta piękny mężczyzna, podpora i radość starości. Kochaj życie. Ja może i zniknę jak kamień w wodzie, ale moja miłość nie zniknie - miłość jest niezatapialna :)
 8. Wróć

  Życzę Ci aby było MY. Lepsze MY niż dobry wiersz. Coś o tym wiem.
 9. Szmaragdy (przekładaniec liryczny)

  Co kraj to obyczaj :) Osobiście nie lubię poprawiać wiersza dzień po napisaniu, ale po latach to co innego. Po latach wyrzucam, albo poprawiam z gorliwością neofity. Ale wiadomo, że każdy ma swój styl, swój rytm, swoje nawyki i to jest cały urok życia.
 10. serce

  Bardziej wolność, urok bycia w drodze, poczucie ulotności, radość z chwili. Chwile nieuchwytne. Typem jazdy sportowej zdecydowanie nie jestem. Chyba dlatego, że nie umiem :)
 11. koniec roku szkolnego

  Gdyby w miejsce "jestem" zostało wkomponowane "obecna", to byłby to przysłowiowy gwóźdź, który by mnie przebił na wylot i zmusił do padnięcia na oba kolana. A tak to tylko ja jedno :) Dobry wiesz.
 12. serce

  Jeżdżę motocyklem, więc natychmiast zrozumiałem co znaczy "ścigać wiatr". Ścigać, aby złapać wiatr i zamknąć w zaciśniętej skórzanej dłoni... ale to takie tam marzenia "chłopca" :)
 13. Szmaragdy (przekładaniec liryczny)

  Wiersz oczywiście dobry (ja tam rymy uroczyście chrzanię, więc niepotrzebnie się "usprawiedliwiałeś" :) ), ale to zdanie w moim odczuciu jest zbędne. Wiadomo od początku o co chodzi i... no, nie trzeba tego w taki sposób podawać.
 14. Czas do...

  Oby "zdrowo kolorowo". Wiesz interesujący.
 15. Ostatni pasjans

  OK. Faktycznie, istnieją związki bez sensu. Sensu nie mają, a jednak trwają :)
×