Damien_Dam

Użytkownicy
 • Zawartość

  32
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 1. Złości - Kłótnie - Zgromadzony, Tato - Mamo - Szukaj Żony Dwa wersy. Pozdrawiam.
 2. Gdy widząc tego męża obok, W ciszy zerkając - Cześć - mogąc, Patrząc na niego zdobądź odwagę, Spotykając się tak przecież nagle, Co poleci Los przez Życia smugi, Nadzieją przez wychowane Strugi Pozdrawiam.
 3. Żaden człowiek od człowieka, Gdy nagle zamknie się powieka, Nie mogąc zobaczyć ciągłe schody, Nie słuchając ciągłej Mody? Mowy? Łany zboża - Łany piękne - Oby, Żadne tam przez kopytami mowy . . . Pozdrawiam.
 4. Gdy pejzaże przez wzrok zobaczysz, Gdy Rękę swej Ukochanej znaczysz, Gdy Wielkie Krajobrazy wnet ujrzysz, Gdy wielka Miłość - Smutek oburzysz, Gdy Żale kroplami Łez wiercą mury, Gdy Gromy walą błyskawicą sznury, Gdy tam dostrzeżesz świetliste tańce, Gdy tupot przestrzeni - ostre lance, Gdy przeszłości zmienia starzec, Gdy inni boją się o trwałe Straże, Gdy Ktoś trzymając okrąg wielki, Gdy biegnąc tuż obok - męki, Gdy pot z potylicy srogi zbierając, Gdy słowami także wnet raniąc, Gdy Serce żadna obłuda nie da, Gdy Rozum wciąż także powiewa, Gdy podróże za Chlebem skryte, Gdy przez Pewną Skałę - ryte, Gdy dotykając przez Twardy, Gdy wiedząc - Kto jest Otwarty
 5. Gdzie natchnienie trudzi się, Gdzie na to mając Mienia, Marzenia swoje tutaj chcą, Jak swoje Sny nasze brną Pozdrawiam.
 6. Jako My - Jego Duszy nie znamy, Ciało nie jest Nam wyjaśnione, Prawdy mające wiele Stulecie, On ponad Nami poskromione, W Uzmysłowieniach wciąż plecie, Niedoskonałości Złości przecież Dwa ostatnie wersy do dotknięcia. Pozdrawiam.
 7. Upiory - znajomym powiedzieć trzeba, Potrzeba na to kawałek Drzewa, Okryj swe Ciało na chwilę Tą Iskrą, By z Ogniska Szczerości wycisnęło Skrą, Jak to Lasy - Drzewa ciszą tam będą, Gdy te Lasy - Lekiem Naszą przędzą, Gdyż czasami ponad wszystko, Oddając się ponad zwaną Iskrą, Skra jak swe zamiary trafić - Tak, Jak Iskra Trwogę tego domówić ma, Popatrz przecie chwilę cicho mając, Jak to Radą się wciąż tak oddając Chociaż miłe i zawiłe nie zrozumiesz choć przez chwilę. Pozdrawiam ciepło.
 8. Miotełką kurz otrzyj z lekka Zegara, Aby piękna była ta mniemana Ściana, Okno zamknij - Zmrok Oczyma przepatrz Nietoperz szybko ścieżką - lotem zmyka, Rysem ściany swoje Malowidło oddają, Piórem czarnym błogością malowaną, Zmierzch - Księżycem ciepłym pokaże, Mrok ma Swój w swoim nadmiarze, Ciemność, która dotyka ludzką skórę, Pytam - Pytamy się - zaś - przecież które, Ludzi nie zaznając - Człowieka dobrego znając, Lustro swoje przecież znanym odpowie, Jaki jesteś? Podpowie - Jakże jesteś Człowiek Trochę głęboko. Pozdrawiam
 9. Tak jak te Trzy Muzy - do Nimf skoroszyt mają - Jak i to piwo wciąż za pazuch trzymają - Poznajcie się wreszcie z Matką Gają, Chociaż nie w waszych Czasach pisane, Jak określić Wenę - Tą Wielką Damę, Czeluści wielkie ponad lat niespełna Paru, przecież ogromne - zaś - może paru , Historię przypomnę z Duszy Daru Ach ta Wena. Pozdrawiam.
 10. Jak ogień - Skry wciąż idą, Woda skrapla jak Pogoda, Płynąc beztrosko Drogą obok, Wbrew wszystkim Pozorom, Muzyka zawsze Radość niesie, Jak na Rodziny - Klnę się, Słońce od Wschodu widać, Jak w Sercu to skrywać, Jak grot wyciągnięty z salwy, Widząc legendarne barwy, W Biegu nieposkromionym, Czując te nagle koło Nas Ambony, Czas - Młodość odbiera, Gdy Starość wciąż napiera Tak uradowany wierszem, powiedziałem sobie, napiszę swoją kwestię. Wiersz bardzo mi się podoba, więc może tak - i tak, poetycko chciałem odrecytować.
 11. Człowieka wobec silnego, Człowieka sobie bliskiego, Staraniom wciąż budzić, Powiedz - Miłość czas zbudzić Pozdrawiam.
 12. Wędrowiec, który przystał na chwilę, Okazując Szacunek mówiąc - tak milej, Kolec jako Cierń długi - ostry, Wkłuty w palec nie jest prosty Pozdrawiam serdecznie.
 13. Muzyka nie zawsze wierszem się wyraża, tak jak wiersz nie zawsze oddaje muzykę. Emocje w Wierszu, emocje w Muzyce. Oddzielne kryteria. Lecz przelać wiersz w muzykę - muzykę w wiersz. Jednością aczkolwiek osobnością. Pozdrawiam.
 14. Wenus - Ostroją kobiety, Mars - Ostoją mężczyzny, Dalej nie widać w kałuży, może w Tej goryczy - Blizny A któż to taki Nieznany? Pozdrawiam.
 15. Trochę ponad czaszkę to Nimb, Gdzie okrąg swoje ma Nieokiełznane, Trwogość znamiona swoje ma, Poczuj co to jest zwana Sacra, Niewinność spotkaj w różnych Stronach, Może wtedy się w Racjach przekonasz Pozdrawiam. Może dalej.