Deonix_

Użytkownicy
 • Zawartość

  158
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  1

Wszystko napisane przez Deonix_

 1. wciąż pamiętam jak moje piersi obrzmiałe łagodnie skrapiałeś pocałunkami a wokół kwitły jabłonie i zamykały nam oczy płatkami pokazałam ci niebo zielone przesiąknięte lasu zapachem mówiłeś, że będzie pocztówką zamkniętą w świerszczy iskrach treścią w zielonych listach dziś kładzie się echem wilgoć-klin języka w moich ustach a w ręku bez słów tkwi kartka pusta
 2. @dobry czas Dziękuję ślicznie ;) Choć ten wiersz ma akurat (o dziwo!)mało osobisty charakter ;) @Marcin_Krzysica Dzięki za zainteresowanie i rymowankę ;) Miło Cię widzieć ;) Pozdrawiam serdecznie! ;))
 3. Możliwe, że to wyrażenie akurat wzbudza takie odczucia, ale sama nie wiem, czy to źle czy dobrze (dla ogólnej treści wiersza). Dziękuję za obecność pod utworem ;) Pozdrawiam gorąco ;)
 4. Jestem dyslektykiem, ale jakoś nie mam problemu z tym wierszem ;) Też kiedyś nie lubiłam wolnych, ale teraz chyba mi wzrosła selektywność słuchu, bo interpunkcja mnie niekiedy wręcz drażni ;) A co do "zawodowych" predyspozycji względem zrozumienia wiersza, to często nie ma racji bytu. Interpretacja wierszy zależy od inteligencji i wrażliwości człowieka, a nie stricte od jego wykształcenia ;) Dodam tylko, że mnie się wiersz podoba, ma "coś" w sobie ;) Pozdrawiam ;)
 5. Bez zarzutu, i technicznie i treściowo ;) Dobrze poprowadzony wiersz ;) Pozdrawiam ;)
 6. Chciałam pochwalić, ale nie mam za co, niestety... Utwór ma liczne mankamenty: 1) zbyt wiele słów w wersach, co powoduje arytmiczność i wiersz staje się mało przystępny dla odbiorcy; 2) gramatyczne rymy na każdym kroku, co w zestawieniu z długimi wersami tylko denerwuje; 3) brak spójności tekstu i logiki, często niewyraźny łańcuch przyczynowo-skutkowy; I bynajmniej nie piszę tego dlatego, że jestem blondynką ;) Mam nadzieję, że się nie obrazisz, ja po prostu chcę być uczciwa ;) Krótsze formy lepiej Ci wychodzą ;) Pozdrawiam ;)
 7. Teraz też się zastanawiam nad tym "zniknie" i "znikną"... W tej pierwszej wersji jest podwójne dno, więc chyba bym zostawiła... Resztę widzę poprawiłaś, więc się nie czepiam ;) A co do treści, to owszem, jest niedosyt, trochę jak chłód poranka umykający przed gorącym południem. Ale nie modyfikuj, bo to już nie będzie wtedy Twój wiersz. I istnieje ryzyko, że przegadasz ;) Tyle ode mnie, pozdrawiam serdecznie ;)
 8. W sumie mnie to też tak bardzo nie drażni ;)
 9. Te plusy i minusy to w obiektywnie dobry pomysł ;) Tylko chyba trochę by mi było głupio minusować ;)
 10. Tak, ale zdarza się przecież, że masz utwór w komentarzu... i co ?
 11. Prawda ;) Wprowadza to jakąś rywalizację i powoduje, że jest mniej komentarzy :)
 12. Też właśnie nie wiem, ale tak jest np. z reputacjami ;)
 13. Może te statusy są jakoś "odgórnie" nadawane ;)
 14. Ja mam tylko nadzieję, że "Warsztat" ocaleje, bo nie mam ochoty na przemeblowania ;)
 15. Te odległości między tytułem i tekstem właściwym i komentarzami rzeczywiście są spore. Ale do reszty jakoś przywykłam, choć jeszcze się gubię niekiedy we własnym profilu ;) A tak poza tym jest nawet ok, chociaż na początku mi się nie podobało ;)
 16. Przekaz wyrazisty, podoba mi się ;) Tylko, czy to miał być wiersz biały? Bo w drugiej zwrotce słyszę rymy, nie wiem czy przypadkowe, czy zamierzone... Pozdrawiam ;)
 17. Ja też niewiele rozumiem, ale to jest chyba taka alternatywna wersja "Zemsty", tylko że na zamku w Gniewie ;)
 18. Lepiej motyw mieć do wiersza, niźli, choćby... do morderstwa ;)
 19. Wzruszające...
 20. w złotym ciepełku rozpływasz się mdląco oczy jak perły lśnią dumająco porusza półmrok twą wrażliwość i rozmysłami ratujesz żywot co brudzi koronki i lustra pokrzywia czy nie wstyd ci przed sobą samą, póki do ust krwie nie napłyną i nie zachłyśniesz się zdrewniale swych białych zębów opadłą kurtyną? czasoprzestrzeń się rozpływa chronologia niemiła niełatwa co zdobędziesz, gdy ci się uda doprowadzić do trzewi snop światła?
 21. Faktycznie trochę szybkie, ostre przejścia. Co pokaże światło, to ja sama nie wiem :) Dziękuję za wizytę Alu ;)
 22. Cóż, to nie miało być wcale przyjemne ;) Mam niekiedy duże wymagania wobec Czytelnika ;) Ale spokojnie, jeszcze będą milsze utwory ;) Dziękuję za obecność pod wierszem i pozdrawiam ;)
 23. W 100% się zgadzam, Marlett ;)
 24. Mocno, z przytupem, tak jak lubię ;) I to wrażenie małości człowieka wobec potęgi wszechświata... Super, podoba mi się ;) Pozdrawiam ;)
 25. serce pragnie a rozum mówi odmownie-> może lepiej : mówi "nie"! ................................... bo to właśnie dlatego nigdy go nam nie zabraknie-> może lepiej : i dlatego właśnie go nie braknie ................................... że za nim ledwo dziś nadążamy a przecież taki sam wciąż trwa-> może lepiej: a my ledwo nadążamy, nie umiemy współtrwać Oczywiście to tylko propozycja ;) Końcówka mi się podoba ;) Pozdrawiam ;)