Skocz do zawartości

Deonix_

Użytkownicy
 • Zawartość

  329
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  1

Deonix_ wygrał w ostatnim dniu 18 Kwiecień

Deonix_ ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

59 Excellent

3 obserwujących

O Deonix_

Ostatnio na profilu byli

1015 wyświetleń profilu
 1. Miłość

  Podoba mi się, aczkolwiek mam pewne zastrzeżenia do tego fragmentu: Oczywiście jest to tylko moje widzimisię :) Pozdrawiam :)
 2. Żyłam tylko dla was obu

  Tekst bardzo emocjonalny, ale zwięźle i ładnie napisany. Tylko mam takie wrażenie, jakbym czytała tłumaczenie jakiejś anglojęzycznej piosenki, broń Boże nie sugeruję, że to plagiat, ale tłumaczenia piosenek są pisane jakąś wyjątkowo podobną formułą do tej w powyższym utworze. Ale być może tylko ja mam takie skojarzenia... Pozdrawiam :)
 3. ostatnia wola

  Zupełnie mnie zaskoczyłaś, aż nie wiem, co odpowiedzieć, ale jest mi bardzo miło :) Wydawało mi się, że mnie tylko chwilę tutaj nie było, a tu się okazuje, że można nawet za mną zatęsknić :) Pewnie jeszcze nieraz pojawię się i zniknę, jak znam moją niestabilność. Ach, dobrze kończę już, bo piszę głupoty :) Serdeczności :)
 4. To-nie czas

  Aż mam ochotę odpowiedzieć: Tak, tak - to ja przeze mnie płynie czas. Tak, tak- to ja gościłam w Twoich snach. Tak, tak - to ja sprawiłam, że cały toniesz w łzach... Pozdrawiam serdecznie :)
 5. Motyl admirał czy płonący Rzym

  Ku jasności- nie chcę jej z wiersza wyrzucać, jedynie zapisałabym ją jakoś inaczej, choć nie bardzo wiem jak. +Czyli jednak mój "motylowy" trop okazał się celny :)
 6. Chciałbym sie zakochać

  Spodziewałam się nie wiadomo jakiego patosu, a tu taki miły, humorystyczny wiersz :) Aczkolwiek nie polecam Peelowi zakochiwania się, można mnóstwo głupot poczynić. Pozdrawiam serdecznie :)
 7. Najgorzej

  Nie ma co kryć, sytuacja wspomniana w wierszu jest bolesna. Osobiście uważam, że nie ma w życiu nic gorszego od bezradności. Pozdrawiam serdecznie :)
 8. Motyl admirał czy płonący Rzym

  Pierwsze dwie zwrotki jakoś mnie nie zachwycają, rozumiem, że potrzebą tego wiersza jest wyliczanka, ale ta powyżej jest jakoś tak dziwacznie zapisana, no, nie w moim guście, w każdym razie. Za to końcowe rozważania bardzo interesujące :) Też zawsze zastanawiała mnie ta dwoistość ludzkiej natury, z jednej strony pragniemy podziwiać piękno, a nie możemy oderwać oczu od okropieństw. Ciężko np. zrozumieć postawę żołnierzy i urzędników III Rzeszy, którzy dopuszczali się haniebnych i sadystycznych czynów, a nie przeszkadzało im to w rozkoszowaniu się muzyką i dziełami sztuki. P.S. "motyl admirał" z tytułu początkowo skojarzył mi się z rusałką admirałem (zdj. poniżej) Pozdrawiam serdecznie :)
 9. ostatnia wola

  Tak gdzieś do piątego wersu myślałam, że ironizujesz, a Peela cierpi przez nieudolność wspomnianego poety :) Zaskakująca puenta :) Pozdrawiam ślicznie :)
 10. Namalować zapach kwiatów

  Dopóki się marzy, dopóty się żyje. Podoba mi się zwłaszcza malowanie zapachu kwiatów i chowanie księżyca do kieszeni :) Ale w ostatnim wersie, jakkolwiek inwersje mnie nie drażnią, tak tu bym przestawiła: jak całe moje życie. Pozdrawiam :)
 11. Pożegnanie

  Bardzo malowniczo, mistycznie i trafnie ujęty smutek pożegnania. Pozdrawiam serdecznie :)
 12. Nóż I (Nóż II)

  Witaj Justyno, mnie też się bardziej podoba drugi "Nóż", fajnie bawisz się w nim słowami :) A co do pierwszego, to jedynie rym : może-sworzeń mogę zaakceptować. Reszta rymów nie dość, że gramatyczne, to jeszcze osadzone bardzo blisko siebie, co brzmi paskudnie i sprawia, że tekst staje się groteskowy. Zwłaszcza: Ja kocham szabelki Trzymane za szelki ->brzmi komicznie, przez co strach przed nożem staje się lękiem tzn. staje się irracjonalny. Chyba że to było Twoje zamierzenie, w takim wypadku mnie nie słuchaj :) Pozdrawiam :)
 13. Informacja

  Takie to piękne czasy (post)prawdy :) Chyba że nie zrozumiałam... Serdeczności :)
 14. Ale to fajne

  Mam wrażenie, że ten wiersz jest napisany w przypływie emocji, bardzo niedbale, wręcz niechlujnie. Ale lubię taki celowy bałagan :) Pozdrawiam :)
 15. Zbieram siły by

  Przyglądam się powyższemu tekstowi i w sumie nie wiem, dlaczego znalazł się na warsztacie (?) Ładne rymy, tekst płynie lekko i wartko, świetna puenta, nie widzę powodu do poprawek. Ja bym zostawiła tę pierwszą wersję w formie nienaruszonej :) Pozdrawiam :)
×