Kajetan_Kass

Użytkownicy
 • Zawartość

  98
 • Rejestracja

 • Ostatnio

  Nigdy
 1. @marianna_ja Bukiet kwiatów w zimę, na dodatek o poranku... To faktycznie ciekawe zjawisko :-) Ktoś musiał się nieźle postarać. Może był a giełdzie kwiatowej; oni tam wcześnie zaczynają pracę. Banalne, ale jakie piękne: kwiaty w zimę. Ładnie.
 2. @Annie_M Ciekawe, że hardcorowy. Myślę, że dla wielu (dzieci) to zwykłe doświadczenie codzienności. Tak mi się wydaje. Pozdrawiam.
 3. @A_B Dziękuję za czytanie, chwilę zastanowienia i przemyślenia. To miłe. Pozdrawiam.
 4. @Bronisław_Muszyński Też ładnie; może lepiej niż u mnie. Dziękuję.
 5. słońce za oknem rzuca kraty na twarze siedzących dzieci
 6. Brzmi niepokojąco: "przekreślić nadgarstek ostrym odłamkiem" i purpura barwiąca wodę w wannie. Najpierw śmierć (samobójcza...), a potem "powtórne narodziny" - widzę noworodka owiniętego w miękki ręcznik. Istny rollercoaster. Pozdrawiam.
 7. Ciekawe o jakie resztki jedzenia chodzi? Komuś wypadła kanapka z ręki? A może to kruki są tymi resztkami...? Tylko dla kogo/czego byłby jedzeniem? Intrygujące.
 8. Celna obserwacja. Subtelna ale dobrze wyczuwalna ironia. Mi się podoba. Pozdrawiam.
 9. Zastanawiam się, czy zamiast "wyobrażając pełen brzuch na postne godziny" nie powinno być "wyobrażając SOBIE pełen brzuch na postne godziny"? Na początku wydaje się, że podmiot liryczny nie jest głodny: zamiast jeść, kręci łyżką w talerzu i zajmuje się przeglądaniem w "buraczkowej". Czyżby wybrzydzał? Cały czas mam jednak wrażenie, że podmiot cierpi głód (zatyka przed nim uszy). A oprócz głodu inne niedostatki. W sumie jednak cała sytuacja jest wyobrażona. Hmm. Ktoś sobie wyobraża nad talerzem zupy, jak to jest być głodnym? Pozdrawiam i dziękuję za pobudzenie wyobraźni.
 10. @A_B Faktycznie, "się" nie brzmi dobrze. Zmieniam więc. Dziękuję za radę i pozdrawiam.
 11. @Annie_M Dziękuję za czytanie. Podoba mi się ta wersja. Inspirowany, pozwolę sobie poprawić swoją. Może będzie lepsza. Zobaczymy. Pozdrawiam.
 12. @anna_rebajn Bardzo ładny i wzruszający wiersz. Mi najbardziej podoba się w nim metafora progu, który przypomina o istocie domu. Ten wiersz jest jak opisany w nim próg. Pięknie. Dziękuję. Pozdrawiam.
 13. @Bronisław_Muszyński Dziękuję. W takim razie spróbuję inaczej... :-) Pozdrawiam
 14. ugrzęzły koła w kałuży na podwórku odbicie słońca
 15. Faktycznie, w wierszu słychać padający deszcz. Muszę jednak przyznać, że gubię w treści. Podobają mi się poszczególne frazy, słowa, odnajduję ciekawe słowotwórstwo, ale całości nie ogarniam. Zapewne wskutek braku interpunkcji. Nie jest to zarzut. Raczej moja wina. Muszę trochę odczekać. Wrócę do wiersza za jakiś czas i może mi się rozjaśni. Ogólnie bardzo mi się podoba. Czy zamiast "zatraca w się pędzie" nie powinno być "zatraca się w pędzie"? Pozdrawiam