Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

 1. Today
 2. już jesień

  to się nasuwało na pierwszy rzut oka, a ja szukałem drugiego dna. Pozdrawiam :)
 3. Ej, Opola żal opoje!

  meta - morał aromatem metal bywa ławy blatem
 4. Szata z uczuć uszyta

  Witaj Justynko - miło że zajrzałaś - ową tajemnicą jest miłość. Dziękuje i życzę miłego.
 5. już jesień

  co tu główkować? cienie drzew coraz dłuższe to dłuższe
 6. Jeśli jesteś

  fot. Szarobury Jeśliś w wietrze, może w słońcu, może w wodzie, jeśli jesteś - czas ostatni to. Lata złote już odeszły w zapomnienie, w smugę cienia, Chłodny zmierzch skroń pokrył szronem. Wciąż śnię. Ciągle mam marzenia. Moje słońce bardzo nisko już na niebie, coraz dłuższe cienie snują się nad rzeką, choć czasami nadal ruszę nagle biegiem, to już dzisiaj nie pobiegnę zbyt daleko. Jeśli jesteś, nie chcę czekać aż sen zmorzy, bo czy we śnie odnajdziemy się za drogą? Wciąż lękliwie wzrok odwracam od tych zorzy. ... i fioletu nie zazdroszczę już obłokom.
 7. już jesień

  Pierwsze proste : Mam, tak samo jak ty, miasto moje, a w nim najpiękniejszy mój świat, najpiękniejsze dni, zostawiłem tam kolorowe sny. Kiedyś zatrzymam czas i na skrzydłach jak ptak będę leciał co sił tam, gdzie moje sny i warszawskie kolorowe dni. Gdybyś ujrzeć chciał nadwiślański świt, już dziś wyruszaj ze mną tam. Zobaczysz, jak przywita pięknie nas warszawski dzień. Mam, tak samo jak ty, miasto moje, a w nim najpiękniejszy mój świat, najpiękniejsze dni, zostawiłem tam kolorowe sny. Gdybyś ujrzeć chciał a nad drugim pogłówkuję później, bo lecimy do biedry po jakiś czteropak chlebka, a potem na występ do Anina. A Nina? pozdro
 8. Jak w dziewiczych lasach na krańcach ziemi, tu też ląd się kończy a zaczyna ocean. Błękit, słońce, laguna. Chłód wody, żar z nieba, mieniący się piasek plaży. Pierwotny zew. Violla nie może mu się oprzeć. Płacze ze szczęścia, że los pozwolił jej wyginać gibkie ciało, obejmowane w tej chwili przez czarnoskórego Etiopczyka. To najprzystojniejsi mężczyźni, jakich kiedykolwiek nosiła nasza planeta. Ikony urody. Regularne rysy ich twarzy wiele mówią o silnych genach. Siedemnastolatka opuszcza jednak młodzieńca. Nie dla niej zabawa z nim. Ona sama sobie wystarcza. Nieskrępowana już teraz niczym, popada w amok, zapomina o wszystkim. Jest jak Herodiada, kolorowa, nosząca na palcach szlachetne kamienie. Nawet włosy przybierają barwę tęczy. J.A.
 9. ***

  Marlett ślę uśmiech.
 10. Haiku grenlandzkie *** I wieczna noc zorza - nie ma żadnych przystanków blokada trasy *** II nocne widziadła - snują się śladami mórz Grenlandia górą *** III brzask krótkiego dnia - słychać pękanie lodu psy ciągną sanie *** IV półmrok poranka - rodzą się renifery gra radosny czas Justyna Adamczewska Wiosna 2016 r.
 11. ***

  Witaj Justyś :) Dziękuję za miłe słowa. PozdrawiaM.
 12. Cud zawitał do przeciętności Kobiety, mężczyźni, nogi, ręce i piękno. Cud tańca porywa. Szaleństwo, błysk w oczach, falujące biusty małolat, obcisłe jeansy ich partnerów. Biel zębów, dźwięczny śmiech, dyskotekowy misz – masz. To jest to, co kocha wieczorami Violla. Zaczyna wirować, przywołując na myśl owada nadzianego na szpilkę. Spódniczka tak kusa, że wabi zniewalając do cna. Chłopcy rozrywają na sobie koszulki, aby pokazać swe młodzieńcze torsy. Dłonie same klaszczą, mózg nad nimi nie panuje. Tylko odruchy bezwarunkowe liczą się tutaj. Tłum ludzi jak łany zboża powietrzu, poddaje się rytmowi muzyki. Nikt nie czuje zmęczenia, choć na czoła występuje pot. Jego kropelki leciutko naruszają makijaż dziewcząt. Ale to nic, tak jest piękniej, bardziej zmysłowo, momentami zabawnie. Karnawał w Rio nijak się ma do atmosfery panującej w rzęsiście oświetlonej sali. Wszyscy klaszczą, ścisk trochę w tym przeszkadza, ale co tam… Poprzeszkadza i zadziała oswojenie się z warunkami. J. A. 2016 r.
 13. już jesień

  Anagramy dla Ciebie : "Seniora wszawe" sławne , Niemcze! dwie czernie coraz dłuższe to dłuższe
 14. już jesień

  (;;;)nieśmiertelnik (...) (...) Przychodziłaś wieczorem do cukierni(...) Też to lubię oczywiście Pozdrawiam
 15. już jesień

  No, może nie pierwszego dnia jesieni? Cały dzień wczoraj miałem totalną śpiączkę. Pozdrawiam. Marlett i bardzo dziękuję za wizytację :)
 16. brawo ty

  Co jest złego w tym, że jeśli ktoś ma kawałek ziemi, to ma prawo decydować jak ma on wyglądać? Jakoś nie widzę tych tabunów drwali po lasach, tnących wszystko i wszystkich. Z pewnością nie wybetonujemy Wisły jak chociażby spotkało to Ren. Czy ludzie, którzy zniszczyli swoją przyrodę, zamienili rzeki w betonowe ścieki mają prawo nam mówić jak mamy kształtować swój kraj? A żubr, który przepłynął Odrę i od razu został rozstrzelany przez potomków hitlerowców, bo zagrażał porządkowi publicznemu? Może warto zdobyć się na wysiłek i przykładać równą miarę? Ale to dla totalnej opozycji - niebonie - jest nieosiągalne.
 17. Hiena

  W blasku cienia stoi hiena uroczy stwór ma żarła w bród świetlisty ząb wyraźny krąg wrzaski i krzyk z padliny myk wysysać szpik to hieny szyk... Justyna Adamczewska 2017 r.
 18. Z góry przepraszam

  Do "dziwności" twego tekstu, taka piosenka. pozdr. J.
 19. Wybuch uporząkowany

  Dziękuję Wszystkim za czytanie i opinie. Tak, popracuję jeszcze nad tym tekstem. Kłaniam się, Justyna.
 20. Póki co

  To życie pełne uniesień klatki piersiowej dyszeń do drzwi zamkowych klucznikiem spokojnie cichym żalu snem. Pozdr. J.
 21. Szata z uczuć uszyta

  Witam, Waldku. Tajemniczość przedziera się z Twojego wiersza do świata "prozaicznego". Tylko "damą szatą okryta", chyba "szatą okrytą". tak dziwnie szczerze wszystko zabierze jest przecież karmą darem jedwabiu cierpliwym cieniem czekającym snem. pozdrawiam, J.
 22. ***

  Dzień dobry, Marlett. Fajne neologizmy nadewszystkość , powrócisz cichuteńko czarosiejko. W ogóle cały wiersz cudnym jest. Pozdrawiam, J.
 23. post mortem

  wszystkim bardzo dziękuję za ciekawe komentarze a nekrofilia choć rzadka niestety zdarza się i często trafia na annały rzadkich przypadków prawno-kryminalnych w fachowej literaturze
 24. Milczenie

  To Twoje odczytanie wersu, ja_bolku? Pozdrawiam - J. :))
 25. 040 Gospel Walc - poszukuję tekściarza

  Rozumiem, Donie. Spróbuję. Pozdr. :))
 1. Załaduj więcej aktywności
×