Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

 1. Ostatnia godzina
 2. Miłość

  pozdrawiam również przytulę do piersi bo w domyśle miałem na uwadze -siebie ale od czego jest nasza wyobraźnia ? dzięki za inną wersję
 3. Wczoraj
 4. Chciałbym sie zakochać

  znam znam mi się podoba "zjawa" takim optymizmem powiewa
 5. Ballada o szaroburym kocurku

  Też kocham Leśmiana i jeszcze paru Wielkich, których już nie ma - także im zazdroszczę, chciałabym chociaż pióro lub kałamarz za nimi nosić. Dziękuję za wzmiankę o płycie Tymczasem, serdeczności :)
 6. Chciałbym sie zakochać

  Nic nie musimy. Wydaje mi się , że forma komentarzy morze być dowolna. Są :) to chyba też mogą być formy bardziej rozbudowane. Chcesz poezji całą gębą w komentarzach. OK Kocham tylko siebie jestem blaskiem tęczy czuję się jak w niebie kochać innych męczy pozdr.
 7. Ballada o szaroburym kocurku

  Zawsze ogromnie zazdrościłem Leśmianowi siedemnastozgłoskowca z rymem wewnętrznym. Nadepnąłem Mistrzowi nieco na pięty,chociaż nie dosięgnąłem jego pułapu. Dziewczyna jest dla mnie jednym z najpiękniejszych polskich wierszy. A ten tekst ma swoją muzykę Joanny Iwanickiej i ukazał się na płycie CD nagranej przez naszą Aldonę z tekstami terran. Pozdrawiam i dziękuję za paczanie :)
 8. Ballada o szaroburym kocurku

  Za Leśmianem, pociągnąłeś rytm, jak w "Bolero" Ravela, naprzemiennie 8/9. Powiem, popisowo, równo, że tylko nutki podłożyć i da się zaśpiewać, więc biję brawa ale nie zwiewaj :)
 9. Arystokraci

  świetny wiersz i temat. poza tym forma, melodyjność, rytm. szacunek. a "świeży nieboszczyk" przypadł mi do gustu, podobnie jak kiedyś dowcip znanego rysownika - na ekranie telewizora pogrzeb, w prawym górnym rogu napis: "Na żywo".
 10. Chciałbym sie zakochać

  To chyba jej najlepszy kawałek. Trafiłeś, bardzo mi się podoba. Chociaż do mojego tekstu bardziej pasował by tak mi się wydaje. pozdrawiam
 11. Pomoc

  E tam nie masz za co Przecież się nic nie stało choć przyznam szczerze że kilka kropel poleciało bo się wzruszylem niezmiernie że ktoś pomylił gryzmoly me z kimś kto wierszyki pisze piękne Dobranoc :)
 12. Pomoc

  "Przepraszam ja to napisalem i niestety nie mam na imie jacek ;)" To ja przepraszam.
 13. Życie to nie tylko echo tęcza kwiat

  Witaj kocie szarobury - miło że przeczytałeś - wielkie dzięki za uczciwy komentarz - biorę twoje uwagi do serca one pomogą w przyszłości. pozd.
 14. ostatnia wola

  Witam i przepraszam że wchodzę w słowo - tyle lat minęło od wspomnianego okresu - ale nie myliłem się co do wspomnianych. Byłominęło można rzecz - ale ślad po nich pozostał - lecz nie miły. Kiedyś myślałem że tylko ja widziałem owa mafię ale czas pokazuje że się myliłem - inni też to widzieli. Prawda zawsze wypłynie co widać dziś wyraźnie. Pozdrawiam obu
 15. I była zgroza nagłych cisz. I była próżnia w całym niebie! A ty z tej próżni czemu drwisz, kiedy ta próżnia nie drwi z ciebie? B. Leśmian "Dziewczyna" Raz szarobury kocur był. Birbant łazęga i niecnota. Wciąż ze zwyczajów dworskich kpił i ciągle drażnił się z despotą. Wszystko wyśmiewał, wiecznie drwił. Nie było żadnej rzeczy świętej. I rzecze dwór - już brak nam sił, przegońmy go z królewskich pięter. Niech spotka go okropne zło, klątwa, niełaska i skaranie. Nie chcemy aby brzmiał tu głos, który ma etykietę za nic. Dumała rada całą noc - jak tu poskromić tego gbura? On rankiem przepadł, taki los i taka już kocia natura. Więc kiedy cię od głośnych braw rozbolą ręce, uszy spuchną, to popatrz w lustro, może masz na grzbiecie szarobure futro?
 16. Rymowanka o związku

  inna wersja, dla warsztatu. ale i tak nie wiem czy lepsza Wiosna na starcie i przestrzeń na życie Ja, świat, a Ty w nim - moje odkrycie. Kwitła intymność jak kwiat orchidei, rozlałeś się we mnie - żeśmy się mieli pełnymi garściami. Kupić nie można. Lato pobożne ze słońca spokojem: ten czas na rozmowy i bycie we dwoje. Wiatr włosy odgania i zmarszczki prostuje: - Tak dobrze mi z Tobą, wspaniale się czuję - drżałam w swej ciszy, nie całkiem samotna. A potem znów przyszła jesień markotna i myśli zliczanie… czy starczy sił na nie? Czy bilans wysiłku jest równy radości a siła młodości rozejdzie się w kości? Z oddali czas chłodu nam się przyglądał. Zmieniła się aura, mrok na nas spogląda i cieniem zajmuje, ściska, otacza, bo zima dopada tak samo bogacza… Brakuje płomyka co serce rozgrzeje. Kurczą się słowa. Znikasz jak dnieje.
 17. Życie to nie tylko echo tęcza kwiat

  Nie podoba mi się, Waldemarze, pierwsza zwrotka. Jest banalna w swojej treści. Nie wnosi nic, konkluzja sformułowana miliardy razy. Pozbyłbym się jej lecz pewnie zostanę oskarżony o wyprawę z brzytwą na poziomki. I chociaż jest dla mnie oczywiste, co Autor chciał nam w niej przekazać, dla mnie ten wiersz zaczyna się od drugiej zwrotki. Ten wypalony las, który się odradza, jest dla mnie bardzo nośnym przekazem i powiem, że wręcz odkrywczym, a także zbieżnym z moimi refleksjami. Puenta wyraża dla mnie pogodzenie się z tym stanem rzeczy, bo chociaż oczywiście nie chcielibyśmy aby rzeczy przybierały taki obrót, to nie możemy nic na to poradzić. A z Twoich końcowych wersów zbieram pogodne pogodzenie( :) ) się taką koleją naszych losów. I jeszcze jeśli mogę brzydko pokazać pazurkiem, to razi mnie "nowe się odradza" z początku trzeciej z "drogę ku nowemu " w zakończeniu następnej zwrotki. Jakoś te nowości są za blisko siebie. I dla mnie to pachnie lekką nieporadnością. Niemniej, cieszę się bardzo, że wpadłem do tego wiersza pozdrawiam :)
 18. In memoriam

  Nie widzę tutaj satyry jak i paraleli. Paralela jest zestawieniem cech dwóch postaci albo rzeczy. Gdyby Autor zestawił cechy wrednej teściowej i swojej kochanej Mamusi, to powstałaby może wspomniana paralela. Utworek jest w mojej subiektywnej ocenie bardzo marny. Podłe, monotonne rymy, na które wskazują poprzedni komentatorzy, nie są oznaką mistrzostwa, a raczej nieporadności warsztatowej. Zawsze śmieszy mnie to, że obraza na negatywny komentarz rośnie w skali logarytmicznej w stosunku do wartości utworu. Jeżeli decydujemy się publicznie pokazać nasz tekst, to zgadzamy się, aby publika wyraziła swoje zdanie na jego temat. A obrażanie się na komentarze jest jak dąsy na to, że panie się śmieją, że taki mały , po tym jak na ulicy opuściliśmy spodnie. Zdecydowanie należy dopisać po "moja teściowo" "Czytajcie i podziwiajcie" i będzie wiadomo, że szkoda darować nasz czas takiemu autorowi.
 19. Miłość

  Podoba mi się, aczkolwiek mam pewne zastrzeżenia do tego fragmentu: Oczywiście jest to tylko moje widzimisię :) Pozdrawiam :)
 20. Pomoc

  Przepraszam ja to napisalem i niestety nie mam na imie jacek ;)
 21. (u)czucie

  przybite strzałą do pnia mózgowego ni w dzień ni w noc nie odstępuje lubi delikatne menu kiedyś deszcz się uniesie do nieba wiry wodne wyrzucą dno na powierzchnię a piasek powróci w głębię wulkanu okłamuj mnie kłamco Strzała przebija serce - czyli uczucia. Tu w grę wchodzi głowa i precyzyjne, mroczne psyche. Peelka liczy że się odwróci, ale jest tylko ofiarą. Bo nią targają uczucia. To walka: jasne i ciemne, kat i ofiara. Wszystko się zgadza.
 22. Słowopatrzenie

  dziękuję za wyczerpującą odpowedż.
 23. Samobójstwo

  Ja nawet jak spuszczem wodę w toalecie to żona pyta co robiłem. Kobieta jest schematyczna, musisz brać to pod uwagę. Kobietę niepokoi nawet drobne uchylenie od jej widzenia świata. Odpowiedź twoja jes nie wystarczająca.
 24. Arystokraci

  bladzi cisi i drżący znawcy norm harmonii przeraźliwych estetów astmatyczne grono siedzą w grupach osobno gdzie im wyznaczono jak tłum zbolały gapiów - chorzy w poczekalni cedzą lekarstw poezję i herbatę z ciastkiem co blade przypomina o życiu w luksusie słodzą zawsze w połowie cedzą nikły uśmiech a po wstrętnym obiadku proszą o kolację i patrzą jak się czeluść drzwi cichych odmyka gdzieś za ulic horyzont kakofonię jezdni zasłuchani zmęczeni przejęci do głębi – skąd karetka świeżego wiezie nieboszczyka
 1. Załaduj więcej aktywności
 • Poezja.org poleca

  Najlepszą lokatę osobistą, 4% w skali roku dla nowych klientów Idea Bank.

  Sprawdź teraz

×